Skocz do zawartości

PRZERWA TECHNICZNA


Rekomendowane odpowiedzi

 

A jeszcze chyba kanały rss nie działają w blogerni?

Podeślijcie mi Wasze kody Rss bo chyba poleciały

 

ps. z prawej macie ikonę FB . dograłem niżej moduł aktywnych w ciągu 1h.

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym forum jeżeli ktoś dodał odpowiedź do obserwowanego tematu u góry wyskakiwało powiadomienie. Przychodząc do domu po pracy logując się na forum u góry od razu miałem np. 10 powiadomień że w obserwowanych forum ktoś dodał odpowiedź, rozwijałem menu i mogłem bezpośrednio przenieść się do interesującego wątku. Jest szansa na takie udogodnienie. Na chwilę obecną przy awatarze powiadomienia się pojawiają tylko o prywatniej wiadomości.

BM AR-152s/760, TS SkyTee, WO 66 SD APO,  

Nagler 26mm, 31mm Ethos 8mm, 13mm, 17mm, 21mm

Kasai 9mm, Lumicon UHC 2",

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie forum zaczeło wyglądać jak należy. Rozmiar na ekranie jest taki jak ma być, przy moim monitorze 27" wyświetlane jest już prawidłowo, jedynie jeszcze można by te emotki  uruchomić i już byłby chyba koniec z tymi pieszczotami.

  • Like 1

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja, żeby być upierdliwym na maxa dołożę cegiełkę - po lewej stronie znajduje się przycisk FB, fajnie ale zanim człowiek zrozumie jak to działa chwilę trwa gonitwa za znaczkiem a jego kliknięcie nigdzie (przynajmniej u mnie) nie prowadzi - tez macie coś takiego?

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze masz włączoną jakąś blokade reklam ktora go wycina? Przycisk po njechaniu kursorem (bez klikania) wusuwa taką zakładę FB gdzie mozna polubic stronke FA.

  • Like 1

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację!, odszczekuję to co napisałem! Wpadłem na to już po napisaniu posta mam taki dodatek do firefoxa - ghostery Wyłączyłęm co trzeba dla naszego forum i wsio działa jak trzeba..

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że znowu forum ucieka na pełną szerokość ekranu, co przy szerszych monitorach skutkuje tym że bardzo źle czyta się dłuższe teksty.

Ponadto w wersji mobilnej brakuje opcji "nowa zawartość" oraz możliwości przełączenia na pełną wersję strony.
Dodatkowo, w wersji mobilnej również są te różowe chmurki, które wspaniale zamulają przeglądarkę i swoim zaangażowaniem smartfonowego procka doskonale przeczą idei wersji mobilnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmurki też są zajmujące dla przeglądarek deskopowych - 20-35% czasu procka, co się przekłada wprost proporcjonalnie na skrócenie życia baterii. Testowane na Win7 64bit pod Chrome i FF, oraz na OSX - Safari, Chrome i FF. To raczej nie kwestia słabego kompa, Win7 na i5 4x2.5GHz, 16GB RAM, OSX na i7 4x2.5GHz, 16GB RAM. 

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety wszystkim nie dogodzimy...  jeśli chodzi o szerokość strony to większość była za płynną szerokością w tym dwoje członków Rady.. 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmurki też są zajmujące dla przeglądarek deskopowych - 20-35% czasu procka, co się przekłada wprost proporcjonalnie na skrócenie życia baterii. Testowane na Win7 64bit pod Chrome i FF, oraz na OSX - Safari, Chrome i FF. To raczej nie kwestia słabego kompa, Win7 na i5 4x2.5GHz, 16GB RAM, OSX na i7 4x2.5GHz, 16GB RAM. 

Chmurki można by zatrzymać w dowolnym momencie i zrobić z tego zwykły obrazek i też by było fajnie. Jednak flash-zabawki zabijają baterię...

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem..ale chmurki to coś co czyni Forum oryginalnym, wielokrotnie patrzyliśmy podczas obserwantów jak białe obłoki suną po nocnym niebie...wygląda wtedy jak by nieboskłon się przemieszczał. To fajne zjawisko a ta animacja do tego nawiązuje. Oczywiście jeśli ludzie będą widzieli same minusy tego dodatku wyłączę go...ale mi się to akurat bardzo podoba -jest to bardzo subtelny dodatek który czyni nasze forum bardziej niezwykłym i przyciąga nowych userów  !   

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pi

Wydaje mi się, że to treść czyni forum niezwykłym, ale co ja tam wiem... :P

No jak pierwszy raz widzisz zjawiskową dziewczynę  ..to patrzysz  wprzódy w  jej treść wewnętrzną czy na opakowanie? ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak spróbował pomysłu Jola - templatka jest półprzezroczysta i można podłożyć dowolną tapetę rozgwieżdżonego nieba na całą stronę.
Będzie klimat (podobny do poprzedniego silnika) będzie inne od pozostałych for astro, nie zeżre mocy procesora..

Można by to jutro wypróbować k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,23_h0_orig.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po tych wszystkich zmianach wyczyścić historię powiadomień... sie pogubiłem i nie mogę trafić w to miejsce - help.

O tak :)

O_tak.thumb.jpg.2a1df87de690a33623f5c3c3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobają te chmury, wyróżniają forum i będę się upierać by je zostawić.

Mi też, choć coraz mniej - choć Userzy mają rację co do spowalniania ..

Myślę, że mógłbyś spróbować to nic nie kosztuje ;) - a może gwiaździste niebo bardziej do gustu Ci przypadnie ?......

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobają te chmury, wyróżniają forum i będę się upierać by je zostawić.

Robert, ale czy rozumiesz, że w wersji mobilnej to jest samo zło?
Co to za wersja mobilna, która jednym elementem zarzyna procka?

Jak musisz, zostaw te chmury w wersji pełnej, ale z mobilnej dobrze by było ją usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku zanim przycisne "wyczyść" i potencjalnie strace wiadomosci :), na pewno tam jest dalej opcja do czyszczenia powiadmień ?. Nie chce usunąć sobie wiadomości.

Pojedynczą tu :)

5620b6d566adf_Opu.thumb.jpg.6c2a0400c57b

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)