Skocz do zawartości

PRZERWA TECHNICZNA


Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, AstroLutek napisał:

Problem w tym że cache wyczyszczony... Ale to stary komputer (i stare Chromium) i tu bym się skłaniał że coś jest nie tak.

Ja miałem problem na dwóch komputerach, jednym starszym, drugim nowszym. Problem był zarówno w Chrome jak i Firefox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adam_bie napisał:

Pozostał jeszcze problem z tapatalkiem: nie widzę żadnej treści, dostaję powiadamienia ale gdy zaglądam w tematy widzę pustkę. Inne fora działają mi ok. Jeśli to tylko mój problem to pewnie coś u mnie - wtedy sorry za kolejną wiadomość, proszę o usunięcie.

Zaktualizowałem silnik Tapatalka, powinno działać poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, teraz bomba, na starej operze mi działa pisanie postów :D. Nie będę musiał się przełączać na Firefoxa, aby napisać posta.
 

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co za syf! Znowu nie mogę pisać postów na Chrome. Na FF mogę, ale nie używam.

Przy okazji - czy można zmienić formę wyświetlanie nowej zawartości, bo obecna forma jest odpychająca. W ogóle nie chce mi się jej przeglądać. I czy kliknięcie na odpowiedzi na statusy może odbywać się poprzez rozwinięcie, a nie przejście na osobny ekran?

  • Like 3

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dałoby rady dodać opcji zamykania paneli po prawej stronie strony głównej? W starej wersji była taka opcja. Teraz jest to najdłuższa kolumna u mnie (mam część for zminimalizowanych) i żeby oznaczyć forum jako przeczytane muszę lecieć na sam dół strony - na tablecie to średnio wygodne...

Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lynx79 napisał:

A nie dałoby rady dodać opcji zamykania paneli po prawej stronie strony głównej? W starej wersji była taka opcja. Teraz jest to najdłuższa kolumna u mnie (mam część for zminimalizowanych) i żeby oznaczyć forum jako przeczytane muszę lecieć na sam dół strony - na tablecie to średnio wygodne...

Na tablecie i komórce wyłączyłem panel boczny chyba że coś się znów włączyło, sprawdzę.

 

9 godzin temu, polaris napisał:

No co za syf! Znowu nie mogę pisać postów na Chrome. Na FF mogę, ale nie używam.

Przy okazji - czy można zmienić formę wyświetlanie nowej zawartości, bo obecna forma jest odpychająca. W ogóle nie chce mi się jej przeglądać. I czy kliknięcie na odpowiedzi na statusy może odbywać się poprzez rozwinięcie, a nie przejście na osobny ekran?

Marcin chodzi Ci o udread content? z prawej strony ? A co w nim odpychającego?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tablecie i komórce wyłączyłem panel boczny chyba że coś się znów włączyło, sprawdzę.

Mi chodzi o wersję normalną a nie mobilną. Mam tablet z normalnym windowsem i przeglądanie forum w pozycji horyzontalnej to męczarnia. Na 10 calowym ekranie przewinąć wszystko wymaga gimnastyki palca. Nawet na normalnym komputerze panel boczny jest 2 razy dłuższy o listy for. Kiedyś można było minimalizować sekcję panelu bocznego, teraz nie.

Druga sprawa. Tapatalk sypie błędami podczas logowania i obsługi

Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tablecie i komórce wyłączyłem panel boczny chyba że coś się znów włączyło, sprawdzę.

Mi chodzi o wersję normalną a nie mobilną. Mam tablet z normalnym windowsem i przeglądanie forum w pozycji horyzontalnej to męczarnia. Na 10 calowym ekranie przewinąć wszystko wymaga gimnastyki palca. Nawet na normalnym komputerze panel boczny jest 2 razy dłuższy o listy for. Kiedyś można było minimalizować sekcję panelu bocznego, teraz nie.

Druga sprawa. Tapatalk sypie błędami podczas logowania i obsługi

Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty zostały naprawione przez Technicznego , większość problemów zostało naprawionych  jesteśmy już na najnowszej wersji IPB.

Ogłaszam więc że przenosiny zostały już zakończone.

Może się zdarzyć, że Wasze przeglądarki będą dziwnie reagować proszę wtedy o wyczyszczenie pamięci cage a jeśli nie pomoże danych aplikacji i ciasteczek. Jeśli to nie pomoże proszę o informacje bezpośrednio do mnie. 

  • Like 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, robert_sz napisał:

Czytanie nowej zawartości jest irytujące. Popieram słowa Polarisa.

 

Ale tak jest w nowym silniku -tak jest on skontrowany. Zobaczcie stronę IPB 

https://community.invisionpower.com/

Dałem w menu polski przycisk na tą samą funkcję...

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ignisdei napisał:

Marcin chodzi Ci o udread content? z prawej strony ? A co w nim odpychającego?

Trudno mi to opisać, po prostu było dużo czytelniej.

Co do pisania postów - mimo wyczyszczenia cache nadal nie mogę pisać w Chrome.

Po zmianach przejrzenie nowych treści forum zajmuje mi trzy razy więcej czasu niż kiedyś. Mam też wrażenie, że samo forum działa wolniej. Dlatego na razie ograniczę swoją obecność do minimum mając nadzieję, że może się coś zmieni na lepsze. Zresztą i tak nie mogę pisać postów w wybranej przeglądarce. Korzystam z kilku forów i obecnie FA jest po prostu najmniej przyjazne dla użytkownika. Szkoda.

  • Like 2

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie mi co jest nie tak. Na jednym z moich komputerów nie mogę pisać wiadomości na FA. Nie otwiera mi się pole tekstowe. tak samo nie mogę napisać wiadomości PW! Teraz piszę z innego kompa i jest ok.

Ciasteczka czyściłem!

EDIT

O widzę, że nie tylko ja mam problemy z pisaniem. Dodam jeszcze, że używam FireFoxa.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, polaris napisał:

Po zmianach przejrzenie nowych treści forum zajmuje mi trzy razy więcej czasu niż kiedyś. Mam też wrażenie, że samo forum działa wolniej. Dlatego na razie ograniczę swoją obecność do minimum mając nadzieję, że może się coś zmieni na lepsze. Zresztą i tak nie mogę pisać postów w wybranej przeglądarce. Korzystam z kilku forów i obecnie FA jest po prostu najmniej przyjazne dla użytkownika. Szkoda.

Marcin - chyba się przewrażliwiłeś... Też korzystam z wielu for i teraz po tych zmianach i szybkość się poprawiła i masz pod ręką najnowsze posty, i w działach nieprzeczytaną zawartość i wszystko inne pod ręką...

Z Ciekawości pierwszy raz zainstalowałam chrome u córy - chodzi bez problemów... Wyczyść całą historię wraz z ciasteczkami, tak jak Łukasz napisał, czy operacja się powiodła jesteś proszony o zalogowanie, inaczej ni wyczyściłeś :(

Chodzi mi na Chrome, Operze, Lisku i IE....

P.S. Na Win XP, 7, 8 i 10. w wersjach 32 i 64 bit.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei po raz pierwszy od dawna włączyłem FF i nie mam żadnych problemów z pisaniem również.  Tak jak pisałem wcześniej, żeby sprawdzić czy to wina zaśmieconej przeglądarki czy forum, można włączyć tryb incognito - w FF będzie to Ctrl + Shift + P , w Chromie to będzie Ctrl + Shift + N i tam się zalogować do FA i sprawdzić .

Czyszczenie ciasteczek w Chromie: menu -> Ustawienia, kliknąć Pokaż ustawienia zaawansowane -> Ustawienia treści -> Wszystkie pliki cookie i dane witryn, w okienku Szukaj plików cookie wpisać "forumastronomiczne" i usunąć ciastka z FA

Czyszczenie ciasteczek w FF: menu -> Opcje -> Prywatność, w okienku Program Firefox wybrać pozycję "będzie używał ustawień użytkownika", następnie kliknąć przycisk Wyświetl ciasteczka, wyszukać "forumastronomiczne" , wybrać ciastka i usunąć.
 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wyczyściłem ciasteczka w Chrome. Zostałem poproszony o zalogowanie. I nadal nie mam okienka do pisania posta. W FF nie mam tego problemu.

Może się przewrażliwiłem, ale jak się chce szybko i sprawnie przejrzeć forum, czasem coś napisać, a tu ciągle coś nie działa to szlag człowieka trafia.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest problem z google chrom  zalogowałem się w tym programie  na androidzie nie było okna edytora wyczyściłem wszystkie dane aplikacji i okienko logowania wróciło..  dowodem jest to, że piszę teraz właśnie z tego programu chociaż na codzień używam Opery. Skoro po wyczyszczeniu danych program zaczyna działać normalnie....znaczy poprzednie ustawienia  nie "grały" jakoś z nowym silnikiem forum.. ?????

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaliśmy dokładniej -  czyszczenie ciasteczek prawdopodobnie nic nie da gdyż trzeba usunąć cały cache, to jakaś pozostałość po edytorze którego to wgrałem we wcześniejszej wersji w poszukiwaniu emotek, jutro Techniczny obiecał przejrzeć bazę danych,  przy niektórych być może userach jest ustawiony inny edytor trzeba to będzie wyczyścić.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)