Skocz do zawartości

PRZERWA TECHNICZNA


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

A co się dzieje z FA chodzi jak chce dubluje tematy, brak wyświetlanych tematów po prawej?

edit - o już się poprawiło 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację czy pod-strony ładują się szybko czy zauważacie jakieś opóźnienia! ?

Miałem takie zgłoszenia, więc  wyczyściłem pamięć cashe i mi się wydaje że problem ustąpił!?:5640dc6dbc8ce_01Smile:

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na problemy z personalizacją strumienia  Doinstalowałem ciekawą wtyczkę : Custom Streams Menu

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się mam tego zaznaczonego pozbyć lub jak nie można to te Nieprzeczytane. Szukam opcji i .....

FastStoneEditor1.jpg

No i gdzie zniknęła strzałka przewijająca do góry?

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się pozmieniało, ale ciągle połowa rzeczy nie działa... U mnie strony ładują się w czasie ok 3 s. Tzn 3s oczekiwanie + 0,00001 s ładowanie. Chyba nie jest gorzej, niż wcześniej bo zawsze było tak ślamazarnie. Wczoraj i przedwczoraj było chyba znacznie gorzej i tego już nie ma. Mam od miesiąca neta LTE i nic to nie daje, bo strona ciągle oczekuje te 3 s. Denerwujące, ale się przyzwyczaiłem. Pewnie chodzi o wydajność serwera. Astropolis ładuje mi się nieco szybciej, choć też bez szału. Za to ultra szybki jest stary, dobry Astromaniak :) Widać, że im nowszy silnik, tym wolniejsza strona.

Co do nowych przycisków, to fajnie że nareszcie znalazły się moje dawno zdefiniowane strumienie i wreszcie można ich użyć. Szkoda, że nie da się ich usuwać, edytować ani dodawać nowych... Przycisk "Dostosuj własny strumień danych" nie działa. Przycisk "Własny strumień" w prawym górny rogu działa tylko na głównej, po wejściu w jakąś podstronę przestaje reagować. Przycisk "Oznacz stronę jako przeczytaną" obok własnych strumieni nie budzi mojego zaufania, bo sugeruje, że oznacza mi całe forum. Nie jest to raczej często używana opcja i można się omsknąć, więc ja bym sugerował coś z nim zrobić.

Nie chcę narzekać, ale ciągle się coś zmienia i ciągle nic nie działa, jak trzeba. To tak, jakby poprawić trochę tu, trochę tam i zostawić masę bugów po drodze... Widzę Ignisdei, że chyba sam się tym zajmujesz, więc nie chcę tu biadolić, bo poświęcasz na to swój własny czas i to jest bardzo cenne. Ale jeśli jest tu jeszcze jakiś płatny programista, to trzeba go zdrowo pogonić. Gdybym się znał na tej dziedzinie informatyki, to zaoferowałbym swoją pomoc, ale niestety obracam się w zupełnie innych zagadnieniach.

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapatalk ni ładuje wątków... 

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa i jeszcze coś. Wersja mobilna jest chyba zbugowana, bo na telefonie po wejściu w jakikolwiek wątek dostają info, że było za dużo przekierowań i nic nie działa :( I tak mam w zasadzie od początku. Druga sprawa, to że klikanie na przycisk manu w prawym górnym rogu nie działa i nawet nie da się zalogować. Tapatalka nie używam.

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Anva napisał:

Tak - ja czytam:5640dc715651e_13Crazy:

Gdzie podziała się strzała z prawego dolnego rogu !!!!

Ja również i usilnie jej szukam - brakuje mi jej jak rybie wody :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa Ci w ogóle czy tylko postów nie da się otwierać? U mnie mogę zobaczyć listę wątków, wchodzić w kategorie, pisać i czytać wiadomości a nie mogę czytać żadnych wątków. Kręci i kręci i nie wczytuje. Tak mniej więcej od tygodnia, może trochę dłużej... Działa wszystko oprócz otwierania wątków.

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Aktualizacje są konieczne. to się dzieje tak samo jak byście aktualizowali oprogramowanie w dekoderze satelitarnym... po ostatniej aktualizacji coś nie gra w templatce .jutro rano z technicznym ściągniemy najnowszą wersję templatki za którą przecież płacimy raz na pół roku i zobaczymy czy te dodatki będą chodzić.. Sorki piszę szybko jadąc samochodem

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko poinformować, że trwają prace techniczne. Proszę się niepokoić forum wróci do stanu wyjściowego w dzisiejszym dniu.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem templatkę do najnowszej wersji, większość problemów powinna zniknąć, część rzeczy jest ponownie do ustawienia jak top itp, Robert się tym zajmie w ciągu dnia. Proponuję odinstalować zbędne dodatki, jak np ikonę przewijania strony, wszelkie liczniki i inne duperele. Nie wnosi to niczego a jedynie stanowi problem  przy kolejnych aktualizacjach silnika. Do tego czarna tempaltka, którą tak bardzo chcieliście. Moja rada , pracować na oficjalnej templatce od IPS, powyrzucać dodatki, zostawić tapatalka i to wszystko. Serwis będzie działał bez problemu. Forum to nie cepelia ma być przejrzyste i czytelne a nie przeładowane :) To tylko moja opinia ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wessel napisał:

Jak na razie wyświetla wszystkie posty od zarania dziejów  w prawym panelu. Aż nie chce się czytać...

Już się nie wyświetlają...napisałem przecież że wszytko ustawiamy

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, krs napisał:

... Proponuję odinstalować zbędne dodatki, jak np ikonę przewijania strony,...

No z tym to akurat Szanowny Adminie się nie zgadzam - dla wieluuu jest niezbędna. Mnie np. w czasie sporządzania comiesięcznych ankiet, tworzenia postów informujących o wynikach, czy moderowaniu forum. A to tak prosta ikonka, że aż się dziwię, że jest z nią problem... Na wszystkich forach z tym silnikiem funkcjonuje.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by naprawdę ta opcja była niezbędną to producent zaimplementował by ją w swoim silniku. W wersji 4 IPB takiego bajeru nie ma :)  

Cytat

Na wszystkich forach z tym silnikiem funkcjonuje.

IPB w wrsji 3 i 4 to dwie różne bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, krs napisał:

Jak by naprawdę ta opcja była niezbędną to producent zaimplementował by ją w swoim silniku. W wersji 4 IPB takiego bajeru nie ma :)  

IPB w wrsji 3 i 4 to dwie różne bajki.

Dla Kolegi może być pierdołą, od dawna była i bardzo proszę aby wróciła - proszę spróbować (szybkie przewijanie kółkiem mam skonfigurowane do czegoś innego) przejść na bardzo długiej naszej stronie z dołu do góry lub odwrotnie. Jeszcze raz proszę o jej powrót - piszę w tym wypadku za siebie.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jacek E. napisał:

Dla Kolegi może być pierdołą, od dawna była i bardzo proszę aby wróciła - proszę spróbować (szybkie przewijanie kółkiem mam skonfigurowane do czegoś innego) przejść na bardzo długiej naszej stronie z dołu do góry lub odwrotnie. Jeszcze raz proszę o jej powrót - piszę w tym wypadku za siebie.

 

Panie Jacku do tego służą klawisze Home i End  oraz Page Up, Page Down, proszę wypróbować, nie jest potrzebny plugin ale widzę ze Robert już zakupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, krs napisał:

 

Panie Jacku do tego służą klawisze Home i End  oraz Page Up, Page Down, proszę wypróbować, nie jest potrzebny plugin ale widzę ze Robert już zakupił.

Widzę, że będziemy się przekonywać odnośnie swoich preferencji myszkowo-klawiaturowych do u... śmierci. Panie Administratorze Swojego pierwszego PCta miałem (sam złożyłem) w 1983 roku.
Potrafię obsługiwać klawiaturę i mysz i znam możliwości tych urządzeń jak i innych peryferyjnych.
Niemniej tak jak np. Pan posługuje się tylko klawiaturą to na przykład jakiś Józek tylko myszką.
Rozumiem gdyby to była sprawa powodująca konieczność napisania specjalnej aplikacji.. Uwierzy mi Pan - nie śmiałbym głowy zawracać. Ale jest to śmieszny gadżecik dla kogoś a kogoś innego coś ważnego. Żyjemy w XXI wieku i takie coś - ułatwienie nie powinno być przedmiotem jakichkolwiek dyskusji - zwłaszcza że funkcjonowało bezproblemowo od dawna i ja oraz wielu Userów się do niego przyzwyczaiło.
Widzę, że jednak się dało - Dziękuję :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o Pańskie przyzwyczajenia ale o stabilne działanie portalu. Jeżeli coś stanowi problem to się z tego rezygnuje, ja osobiście nie spotykam stron z takim udogodnieniem. Jeżeli ja bym miał zdecydować to bym to wyłączył i nie pytał o zdanie, stabilna praca i bezpieczeństwo danych to priorytet. Akurat ten dodatek to mały pikuś tutaj jest więcej rzeczy do wyłączenia. nie ma co ciągnąć tego tematu, Robert zainstalował dodatek i po sprawie do kolejnej aktualizacji silnika. Nie mam się co z Panem równać ja swojego PCta złożyłem dopiero w 91 roku :)  Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)