Skocz do zawartości

PRZERWA TECHNICZNA


Rekomendowane odpowiedzi

Za chwilę nastąpi przerwa w działaniu forum, zmieniamy silnik na nowszy, zmieni się też wygląd.

Więc przez określony czas forum i czat nie będą aktywne. Przez jakiś okres forum może też nie działać poprawnie.

Za utrudnienia przepraszam!

Administrator

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy do gry z nowym silnikiem  SMF 2.0.2  !  Cały czas trwają pracę, zachowajcie więc cierpliwość!

Wasze uwagi co do wyglądu nowej templatki będą bezcenne. 8)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka pierdoła na początek:

32772762.jpg

Te kwadraciki wyglądają jakby były przystosowane do jasnej skórki i tutaj wyglądają jak niedokładnie wycięte i wklejone  ???

Pisząc tego posta zauważyłem, że sporo przycisków tak wygląda.

O reszcie uwag pisałem na chacie  8)

Aha, ilość wyświetlanych ostatnich wiadomości jest trochę za duża (20), forum i tak jest dosyć długie nawet bez tego :)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szata forum o wiele milsza w odbiorze zwłaszcza górna część wreszcie wygląda jak powinna koniec bałaganu z banerami.

Zdecydowanie lepiej niż z tym żółtym. Celowo zacytowałam acubenesa, żeby zobaczyć, czy cytat będzie ściśnięty.

Mnie ten brak kontrastów w czcionce odpowiada, wzrok nie fiksuje.

edit: no, brawo za cytaty! super

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banery będą choć bardziej zbliżone do obecnego stylu i (delikatniejsze). Wrócą też przycisk (giełda, Astronoce itd..choć muszę pomyśleć jak to rozmieścić.

Mi też się podoba szary z białym. Powalczymy też troszkę z czcionką. Wróci też facebook choć w innej formie.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - kolorystyka i barwy tekstu i tła są nie do przyjęcia !!

Każdy plastyk (grafik) robiący jakiś plakat dąży do tego, aby był dobrze widoczny i "rzucał" się w oczy.

To co teraz widać przypomina historię z początków telewizji kolorowej w Polsce: Chyba J. Ciszewski, transmitujący mecz piłki nożnej powiedział mniej więcej tak:

  "...Proszę Państwa, ponieważ zawodnicy obu drużyn grają w białych koszulkach, a na naszych monitorach spodenki zawodników - czerwone naszej drużyny - wyglądają bardzo podobnie do zielonych naszych przeciwników informuję, że nasi grają po lewej stronie i proszę nie kibicować tym którzy grają po prawej stronie..."

post-300-137699822079_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem sympatyczny ten szary choć ja wolałbym aby był jednak nieco ciemnieszy, ale to kwestia gustu i pewnie przyzwyczajenia z czasem:) Pod szarym jest nieco ciemniejsze tło z czarnymi kropkami, w momencie przełaczania pomiedzy np strona główna a kalendarzem przez chwile jest widoczne tylko to tło i te kropki rozwalaja wzrok że przez kilka sekund widze je nawet jak zamknę oczy hehehe. moze takie tło zrobić w formie stonowanego obrazka dwiaździstego nieba?

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy plastyk (grafik) robiący jakiś plakat dąży do tego, aby był dobrze widoczny i "rzucał" się w oczy.

Znaczy jak? ostrymi kolorami? Ja dobrze widzę.

Chyba Ignis ma problem.

Dla mnie większym problemem jest główna strona - zbyt rozwlekła i szczegółowa.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzimy niebawem możliwość zmiany stylu na starą,  ciemną templatkę . Niestety nie będą w niej aktualizowane grafiki z góry strony!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś powiedziec gdzie ja jestem ;). Do poprzedniej wersji się przyzwyczaiłem już. Kolory trzeba by poprawić - mam wrażenie jakbym miał carno-biały monitor. Trochę życia by się przydało. Napisy się słabo kontrastuja z tłem.

Zdecydowanie lepiej niż z tym żółtym. Celowo zacytowałam acubenesa, żeby zobaczyć, czy cytat będzie ściśnięty.

Mnie ten brak kontrastów w czcionce odpowiada, wzrok nie fiksuje.

edit: no, brawo za cytaty! super

Gdzie tam, z żółta czcionką było o wiele lepiej, teraz napisy są niewyraźne. Powinno się albo zmienić czcionkę spowrotem na na żółty, albo inny jaskrawy kolor. Albo zmienić tło na ciemniejsze i napisy na białe (a nie jak teraz jasnoszare).

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - kolorystyka i barwy tekstu i tła są nie do przyjęcia !!

Popieram w całej rozciągłości. Czcionka jest mało czytelna. Rozdzielenie postów słabo zaznaczone.

Newton 24' "Sowa", SW MAK 180, SW MAK 90, MT800, GPDx, Artemis 285, Vesta SC3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

dodam jeszcze takie skromne uwagi co do "góry" forum.

1. miniatury astrofotek. Wrzuciłbym do "zmieniarki" flashowej (w takim rozmiarze w jakim są teraz). Spora oszczędność miejsca.

2. na poziomie logotypu wstawiłbym banery astronoce, giełda itp. Ujednoliciłbym do tego rozmiary owych banerków. To mogą być naprawdę malutkie ikony. Coś jak znaczek facebooka, Google, twiteera itp.

3. pod spodem pasek z aktualnościami. Czyli banerki nasze, forumowe. Też trzeba ujednolicić wymiary i wrzucic do zmieniarki flash. Banery też nie musza być bóg wie jakie wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

Sam wygląd forum też mi się podoba.

Ale co do czcionki... w starej wersji była paskudna, żółta ale... CZYTELNA. Szare na szarym to nie jest dobry pomysł. Biała czcionka byłaby o niebo lepsza.

Aktualnie na forum jest coś czego nie lubię na innych forach. Tekst postówna przemian ciemno i jasno szare. To akurat wolałem po staremu tło wiadomości na przemian. Przy tej skórce jednak wystarczyłyby gdyby wiadomości miały subtelną różnice w odcieniu. Przy obecnym układzie to nawet linki mylą się z normalnym tekstem.  :-[

---

EDIT:

Widze, ze w trakcie pisania wiadomości pojawiła się biała czcionka.  8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Zmieniliśmy szarą czcionkę na białą -powinno być lepiej czytelne

2)Obowiązująca templatka zostanie szara, jednak aktywowaliśmy każdemu możliwość zmiany na starą-

wg schematu: Profil /Profil Forum/  Modyfikuj profil /Opcje wyglądu

I tam Obecny styl:  graystyle można zmienić indywidualnie na blackrain V3

3) Forum będzie działać wg starego schematu i nowego, banery i galeria pójdzie do flasha tak że będę aktualizował od razu dwie tempatki

4) Pracujemy nad separatorami postów graystyla!

Dziękujemy za cierpliwość! 8)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnym układzie to nawet linki mylą się z normalnym tekstem.  :-[

Właśnie. Teraz wszystko jest białe. To może chociaż linki na ciemno-szaro, daty wysłania postów, tytuły postów?

Żółty był okropny. Żadna to dla mnie była czytelność, jak bił po oczach.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

Nooo... już lepiej to wygląda.  ;)

Ignis - jak będzie wyglądać w ostateczności góra forum? Odebrałeś moje PW? :)

Z tego co widziałem przedtem nie wyglądało to zbyt estetycznie. Chodzi o dzielenie góry na "aktualności:" i pod spodem miniatury astrofotek.  :-\ Co mają astrofotki do aktualności? ;)

kolejne moje propozycje:

Tym razem co do górnej części forum:

1. Logo - jeśli masz możliwość, to zrób z przezroczystym tłem. Logo czarne, na tel białego cienia (poświaty). Próbowałem zrobić z tego jpg'a coś w gimpie. Jednak wychodzi straszna pixeloza. ;/ Jak masz wersję roboczą to prześlij pobawię się, jak się spodoba to wstawisz.

2. Rząd w którym jest logo. Po prawej stronie wstawiłbym zmieniarkę flash i wrzucałbym do niej miniatury astrofotek. Miniatury wielkości mniej-więcej loga AF. W tym samym rzędzie wstawiłbym też zmieniarkę do banerów. Banery nie mogą być zbyt wielkie.

3. Pod spodem pojedyncze małe banery tej samej wielkości portali i astrogiełdy.

Dzięki temu można by zaoszczędzić sporo miejsca i nie rozciągać całego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie ..tendencja dobra. Bardzo ładny , ciepły - szary  kolor forum. Całośc nabyła pewnego posmaku elegancji. Ale osobiście jeszcze ....

1) Wywaliłbym górną belkę (ta od logowania ) na całej długości. wystarczy ja skrócić do takiej dlugosci aby miesciła tylko logowanie itd. Teraz marnuje miejsce na ktore to mozna przesunąć wyzej logo forum.

2) ps nizej

3) Zmieniłbym kolor na odcień niebieskiego tytułów działów. Lepiej się odbiją. Teraz jest wszystko na biało i sie zlewa.

4) Zdecydowanie wyrzuciłbym znaczek RSS. Najmniej wazna rzecz (chyba) a najbardziej skupia uwagę usera bo się zbyt wybija.

5) Zamiast białego koloru nazw moderatorów dałbym szary. Dużo słabiej widoczny. Po co ich tak eksponować kosztem klarownosci forum? Wlasciwie w ogole bym ich akuratam nie zamieszczał ..Po co?

6) dałbym biały (lub zblizony) kolor do pisania wątków. Teraz jest za słabo widoczne to co się pisze. Za to w samych  wątkach zmniejszyłbym biel bo bije po oczach np f8f8f8 (przynajmniej mnie)

7) TŁO w niczym nie nawiązuje do tematu forum. czyli astronomią...- ani kolorem ani wzorem..idealne do forum o narzedziach...i blachach..ale chyba nie tu... Jesli sie do mnie zgłosisz Ignisdei mozemy pomyslec nad czymś lepszym..tudzież zaproponuj nowy "konkurs"?

8) ta sama sprawa z znaczkami przy działach...moze lepsze takie jak na obrazku? mozna coś też wymysleć lub wykonkursowić. Jesli jest możliwość mozna by zrobić inne znaczki przy kazdym dziale odzwierciedlające temat.

pozdr.

PS....widze ze fotki (aktualnosci) mozna zminusować...bardzo fajne. Tym samym nie zmieniałbym już tego układu..jest b. dobrze...(moze tylko dac zmieniarkę flash jak maciek wspomniał)

natomiast na prawo od loga od czasu do czasu jakiś baner z...konkursem/infem czy cos..itp...fajną rzeczą...na samym środku. Bedzie wtedy moim zdaniem bardzo elegancko!

ps2  Ta biała podkładka w logo to kompletna mogiła :/

post-812-137699822167_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)