Skocz do zawartości

PRZERWA TECHNICZNA


Rekomendowane odpowiedzi

3) Zmieniłbym kolor na odcień niebieskiego tytułów działów. Lepiej się odbiją. Teraz jest wszystko na biało i sie zlewa.

Obawiam się, że ten niebieski będzie tak dawał po oczach jak żółty.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę Wasze sugestie pod uwagę. Nie nie jestem Webmasterem dlatego jak widać wszystko nosi znamiona partyzantki. Ale będziemy robić co w naszej mocy by forum było jak najlepsze!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

Igniś... zlituj się z tymi grafikami.  :P Podejrzewam, że masz już doświadczenie z flashem. Teraz rozwaliło to kompletnie cały wygląd forum.

Widziałem też, że przez chwile na forum było nowe logo. Tzn na innym tle. Dobrze, ze już znikło.  :P

Pokombinowałem trochę z obecnym logiem i myślę, że się spodoba. ;)

Wstawiam poniżej wersje z przezroczystym tłem i jpg'ka z tłem forum.

post-0-13769982218_thumb.png

post-0-137699822195_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

spać nie mogę. ;)

Poniżej moja wizja "góry forum". Banery i miniatury fotek oczywiście w zmieniarce. Nowe logo wstawiłem dla podglądu na stare.

Pod banerem głównym byłoby miejsce na banery i reklamy portali, giełdy itp.

post-0-137699822197_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat loga forum byl juz kiedys przerabiany. W obecnej formie na czarnym tle ma swój styl i jest mocnym rozpoznawalnym akcentem. Maciek..dodawania takiego mleka , poswiaty, efektu glow jest szukaniem dziury w całym. Mi sie osobiscie w ogole nie podoba.

Zmniejszanie wymiarów tez nie jest najlepsze (jak teraz widac) . Niech logo było jakie było...lepiej energie skupic na nowe tło czy ikonki do tematów.  Przynajmniej ja tak bym zrobil.

Jesli chodzi o ozywienie loga smiało mozna dodac 5-3 gwiazki na tym czarnym tle migajace sennie w flashu. Generalnie jesli logo jest jakby wektorowe to jego tlo powinno tez takie być by zachowac spojnośc - czyli np dawanie zdjecia pod to obecne (chyba byl fragment plejad) nie bedzie raczej dobrym pomysłem.

IgnisDei...mozesz wejsc na http://kuler.adobe.com/

Po zarejestrowaniu się uzyskasz dostep do tworzenia barw dopełniających ze żródła..np z tego szarego koloru forum. Wszystko bedzie wtedy kolorystycznie profesjonalnie wspolgrać.

Zdecydowanie na samej gorze na prawo od loga powinien byc tylko jeden baner (nie tak jak wyzej na obrazku)...a zdjecia ponizej jak jest obecnie...pokazuja sie tylko na stroni eglownej i moze je zwinąć wiec jest OK.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

refresz - bzdury opowiadasz. ;)

kwadratowe logo z czarnym, jednolitym tłem jest nie do przyjęcia. Zwłaszcza, że w tym stylu dominują obłe kształty. np. Belki z buttonami. To nie kwadrat jest znakiem rozpoznawalnym forum tylko sam logotyp.  :o

A ten rozwijany pasek z bannerami to już kompletnie nie pasuje i psuje tylko wygląd całego forum. Co z tego, że można je zwinąć jak ten pasek (raczej pas) jest upchany grafa po brzegi i panuje tam chaos.

Z poświatami banerów to może przesada. Ale wlepianie na niejednolite tło np. astrofotek (zwłaszcza przy obecnym tle), bez oddzielenia jest mało estetyczne. Nie twierdze, ze to moje poświaty są estetyczne. :p Chodziło mi o pokazanie, ze trzeba je jakoś oddzielić.

W takim układzie jak jest teraz to zostaje wielkie logo w nagłówku i kupa wolnego niezagospodarowanego miejsca. W dodatku kosztem kolejnego wiersza z paskiem pełnym grafik.

no... ale ja tu tylko userem szarym jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszy top był na początku - kilka zdjęć na wysokości logo forum gdzie teraz jest kosmiczna pustka a niżej na środku płynnie zmieniające się banery :)

Z Maćkiem muszę się zgodzić odnośnie loga forum. Ten szary kwadrat (prostokąt?) nijak tu nie pasuje. Wystarczyłoby zaokrąglić kanty i zrobić lekki odstęp między belką wyżej i belką niżej loga  :)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cos np w tym stylu ? jako znaczki działów. Mam pomysł na jeszcze inny ale nie wiem jakie sa mozliwosci silnika..

Teraz tło jest za jasne i elegancje trafił.... dlatego tworzy wrazenie pustki -paether . Innymi słowy Logo z carnym tlem nie pasuje teraz do tła.  Poprzednie oryginalne tło było naprawde eleganckie ..ale nie TEN wzór.

BANER sladami wolfa ryeta i tym podobne na strodek na prawo od loga głownego . Zdjecia ponizej tak jak sa na całej szerokości..i duzo wolniej sie zmieniające (flash)

Pozniej wystarczy dorobić odpowiednie i tło i naprawde bedzie ładnie wygladać...

post-812-137699822205_thumb.jpg

post-812-137699822207_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

A po co w ogóle ten pasek z aktualnościami? Co to za aktualności, jak stare zdjęcia wiszą?

Dokładnie. Przy rozciągnięciu na kilka zdjęć zawsze część będzie nieaktualna.

Ogólnie ten pasek to pasuje tu do forum jak pięść do nosa. Nie rozumie po co utrudniać sobie życie. Skoro już coś zmieniamy to na lepsze.

najprościej byłoby zrobić tak jak w poniższym załączniku. Koło logo forum baner z aktualnościami i aktualne fotki. Przy czym np. banery zmieniałyby się po odświeżaniu strony a miniatury fotek automatycznie co np. 3 sekundy. Do tego możnabyłoby nad banerem dać napis: "aktualności" i "astrofoto:" nad miniaturami astrofotek. Czy coś w tym stylu. :)

post-0-13769982221_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MACIEK nie obraż się ..ale to wyglada paskudnie... A jak nie bedzie akurat banera z wiadomosciami to co...pusto na srodku i jedna kratka na prawo z fotką ? i to zmieniającą sie co 3 sekundy ? Chcesz abym dostał oczopląsu ? :/ Teraz sobie ładnie dałeś baner i fotke w tych samych wspolpracujacych kolorach obok siebie..a jak przyjdzie czerwona fotka a baner zolty  to co ?? bedzie ładnie obok siebie ?

Nie..masakra...

Obecne logo z carnym tłem jest bardzo wporzadku wystarczy dobrać odpowiednie (czytaj ciemne tło)

Dlaczego tak wam przeszkadza belka z zdjeciami ? . Na całej szerokości będzie to jedyny element ubarwiający jakos szare kolory forum. Przyciaga wzrok.

Ale zrobcie jak uwazacie. Najwyzej bedzie znowu brzydko :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

refresh - Ty też się nie obraź... ale kto dostosowuje forum do baneru. Nie powinno być odwrotnie?  :o

Od tej belki z fotami można oczopląsu dostać. 3 sekundy to jest sporo na płynne zmiany miniatur... Weź zegarek i odlicz sobie 3 sekundy. Ewentualnie można ten czas wydłużyć.

Ogólnie to cokolwiek innego jest lepsze od tego co jest teraz. W moim "projekcie" zmieniłbym tylko wysokość banerów i fotek na nieco mniejsze i zwiększyłbym odstępy między logiem, banerem, i miniaturami, co by bardziej logo wyeksponować.

Jeszcze kwestia loga - weź chłopie przestań.  :o logo z czarnym tłem... w przezroczu jest 100x lepiej.

no i jeszcze ten baner... na forum zawsze byłby przynajmniej jeden baner. Miejsce na banery jest po to aby one tam były. Chociażby aktualny baner słoneczny... Przecież on może wisieć i wisieć.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieju..

Po pierwsze to zaczynasz od dupy strony. Oczywiscie ze nie pasuje ci czarne tło loga bo nie pasuje ono do tła (gwiazdy) Zgadzam się. Czy to tło jest wersja ostateczną ? Bo jesli nie to kazda zmiana tła bedzie wymagac zmiany wiekszej czy mniejszej samego loga... chyba sie zgodzisz ? Co tło to bedziemy zmieniali logo ?

Oryginalne logo jest bardzo dobre..mimo ze IgnisDei nie jest grafikiem to jednak udało mu sie stworzyć bardzo dobry znak rozpoznawczy swojego forum.Moze nie jest strzałem w dziesiatke..ale jest niezłe.

Dlaczego jest niezłe ? Podstawowa zasada projektowania logotypu:

a) ma być CZYTELNE

b) ma być PROSTE.

c) ma być ORYGINALNE i ROZPOZNAWALNE

d) ma nieść przekaz.

Obecne logo spełnia w zadowalajacym stopniu w/w. Forsujesz przezroczyste tło logo...ktore jedyne co robi to rozmywa wyrazistość nazwy i szkicu. Czy widziałeś keidys na jakimkolwiek produkcie nie wyrazny napis firmy/produktu ?

Zobacz na logo astromaniaka - prosty przekaz...proste litery. Astropolis ? tak samo. Twoje przezroczyste tło GUBI ekspansywnosć , rozmywa przekaz ktory staje sie słabiej rozpoznawalny szczegolnie gdyby miał byc drukowany na koszulkach - zloty , foderach (z roznymi tłami) itd itp... Zalezy mi na tym by forum Ignisa było dobre dlatego zabieram glos..i bede starał się mu wyperswadowywac taką radosną tworczość jak że " w przezroczu jest 100x lepiej".  ; )

Dlatego wychodzac z załozenia ze logo jest dobre...skupiłbym sie na dobraniu tła pod forum. Ktore powinno z nim koresponować tak jak oryginalnym stylu  z tym ze tam sie doczepiłem ze nie nawiazuje do tematyki. I to wszystko...

I 3 seundy to bardzo szybki czas...WSZEDZIE szanowny Macieju odchodzi się od szybko zmieniającej sie zawartości stron jak juz to daje sie od 4 wzwyż. (1 sek to wbrew pozorom bardzo duzo) i to tylko wtedy gdy user nie musi widziec tego cały czas podczas przegladania zawartosci.  A Ty chcesz to dać na samą góre...gdzie zawsze to bedzie widać...To zła taktyka.

Forum jest z natury statyczne...gdzie duzo sie czyta a nie PRZEGLADA. Dlatego szybko zmieniajace sie obrazki to kucha...naprawde...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniecie żadnych oczopląsów, bo strona jest za długa! Jak chce się cokolwiek zobaczyć, to trzeba przewijać i przewijać, góra-dół, góra-dół. Ja oczopląsu dostaję od przewijania i szukania.

Fotki u góry mogą być, ale nie jako aktualności. Chociaż na maniaku nie ma i też jest dobrze.

I jeszcze jedno: zasada trzech kolorów. Tylko 3 kolory na stronie.

szary (odcienie), biały i trzeci delikatny. Więcej to chaos.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam się dostrajac do tego wyglądu. Dzięki Ignis za zmianę tego kropkowanego tła na gwiazdy to mnie uspokaja. Logo super! może jak wielu twierdzi nieco za słabo widoczne na tle gwiazd i gdyby je delikatnie ale nie za mocno rozjasnisc byłoby doskonale:) Linki troszke bardziej niebieskawe i zaczyna się robic bardzo sympatycznie... mysle że wkrótce wszyscy bedziemy zadowoleni :)

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

Anka ma 100 % racji. Forum jest za długie. Ale redukcja działów to osobny temat. nad tym trzeba przysiąść i spędzić sporo czasu aby to uporzadkować. Ale nie wydłużajmy go jeszcze bardziej zbędnymi grafikami.

Szanowny refreszu.

po pierwsze nie używa się wulgaryzmów na forum.

Nie wiem czemu się uparłeś na to, że logo to cały obrazek razem z tłem. Przecież logotyp to sam znak a nie jego tło. Czy jeśli wydrukujesz czarne logo na białej koszulce gdy na forum jest białe na czarnym tle, albo nie ma tła (przezroczyste) to zmienia ono jego przekaz, czytelność i resztę tego co wymieniłeś? Nikt nie mówi o zmianie logotypu. Człowieku... nawet nie wiesz co piszesz. Nie wiem też w którym miejscu zmienia to czytelność loga?  :o jak dla mnie to z przezroczystym tłem jest o niebo lepiej niż z czarnym odstającym od całego forum.

może to jest lepsze?  ;)

logo_fa.png

To dopiero jest zmiana loga. ;) Ignisiowi się kursor nawet załapał. :P

Co do 3s. przejść między miniaturami. Prosty rachunek. 3s x 5fotek daje 15sekund na całą serię. 5s x 5fotek daje 25s. jak dla mnie irytujące jest jak coś mi ucieknie spod kursora w ostatniej chwili i czekanie na to nawet te niecałe pół minuty.

Ale powiem tak.... róbta co chceta. Dla mnie najważniejsza jest treść forum. Co nie zmienia faktu, że wygląd też ma znaczenie.

Ja już się więcej nie wtrącam. Wyraziłem swoje zdanie. Igniś zrobi to co uważa za słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny refreszu.

po pierwsze nie używa się wulgaryzmów na forum.

Chyba mnie z kimś pomyliłeś ?

Nie wiem czemu się uparłeś na to, że logo to cały obrazek razem z tłem. Przecież logotyp to sam znak a nie jego tło.

Kolego ...sam nie masz pojecia o czym piszesz coś ci dzwoni ale nie wiesz gdzie.

Niemniej jesli miałoby to wygladac jak teraz ( + ten przekaz z voyagera :0 ) to wole stare forum..jakie było...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak logo na tym gwiaździstym tle nie wygląda najlepiej. Dla mnie optymalne byłoby biały logotyp na tle w kolorze forumowego szarego, całość w ramce z zaokrąglonymi kantami podobnie jak belki na forum.

Przekaz z Voyagera obok loga to też nie najlepszy pomysł...może po drugiej stronie, a w środku miejsce na baner z newsami...

Pochwalić trzeba otwarcie Ignisa na propozycje i kolejne próby, forum jest dla ludzi przeto  :D

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię różne loga a i tak wracam do punktu wyjścia, ten prosty wektorowy logotyp  ;)

Dajmy sobie luz... i traktujmy to jako zabawę  8)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiaździste tło bardzo fajne, tylko czemu napisy dalej szare. Jakiś kolor musi być, aby trochę w tym życia było.

I jeszcze jedno: zasada trzech kolorów. Tylko 3 kolory na stronie.

szary (odcienie), biały i trzeci delikatny. Więcej to chaos.

To jaki ma byc ten trzeci, bo  tego co zauważyłem jesteś wrogiem wszystkiego co nie jest czarnobiałe

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci wszystko jedno. Raczej chodziło mi o ostre kolory lub kontrasty.

Wcale nie chodzi mi o forum czarno-białe, bo byłoby wtedy takie pogrzebowe i też mocno kontrastowe. Szare uważam, że jest lepsze.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiaździste tło bardzo fajne, tylko czemu napisy dalej szare. Jakiś kolor musi być, aby trochę w tym życia było.

Jakie napisy szare ? Czcionka jest biała a tło ciemniejsze?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci wszystko jedno. Raczej chodziło mi o ostre kolory lub kontrasty.

Wcale nie chodzi mi o forum czarno-białe, bo byłoby wtedy takie pogrzebowe i też mocno kontrastowe. Szare uważam, że jest lepsze.

I właśnie forum jest takie trochę pogrzebowe. Pisząc, że forum jest czarno białe to nie miałem na myśli tylko kolor czarny i biały, ale też odcienie szarości - analogicznie jak stara telewizja, fotografia czy monitory.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wanderer

jeśli mogę coś wtrącić to trzeba chyba zoptymalizować wielkość grafik w tej pokazywarce w górze bo z chwilą gdy obrazki się zmieniaja to cała strona dziwnie skacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

  tak się składa, że mam w rodzinie kogoś, kto od wielu lat zajmuje się zawodowo grafiką, plakatem, etc..., pozwolę sobie na dwie uwagi dotyczące zmian w wyglądzie strony.

  Po pierwsze  -  trwające cały czas zmiany w wyglądzie strony przypominają mi sytuację, kiedy lekarze nie tylko dokonują pierwszej na świecie operacji (tak jak słynnego przeszczepu serca), ale nie mają koncepcji, jak ją wykonać i dopiero po reakcji pacjenta orientują się, czy nie popełnili błędu.

Czy nie było lepiej najpierw - w oddzielnym wątku - zaproponować przyszły wygląd strony i uwzględniać propozycje internautów, zamiast dokonywać generalnych zmian na działającej stronie i dopiero wtedy, gdy wygląd jest fatalny, dokonywać przeróbek ?  Samotne logo z boku na górze przypominało mi źle zawieszony obraz, który zaraz się przekrzywi...

  po drugie  - pole, w którym wpisuję ten tekst - kolor tła i czcionki - są dla mnie tak źle widoczne, że dopiero po ukazaniu się wiadomości na stronie widzę, gdzie popełniłem błędy.

W skali RGB tło ma jasność 32, tekst - tylko 112.  Czy nie lepiej było by zwiększyć jasność czcionki np. do ok. 175  - tak jak na przykładzie, który daję niżej ??

  Na dodatek - wielkość czcionki - chyba 7 pikseli (nie licząc dużych liter) jest tak mała, że u mnie na ekranie ma ok. 8 mm wysokości i czasem korzystam z lupy, aby na ekranie to przeczytać...

post-300-137699822254_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)