Skocz do zawartości

Astrokalendarz od Keplera 2016


jpatka

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowujemy do wydania Astrokalendarz na 2016 rok. Jak co roku jest zamieszanie z pieniędzmi, ale jeden z kolegów dął mi do zrozumienia, by nie odkładać ogłoszenia na ostatnią chwilę. Chcąc ustalić ilość zamawiających proszę o wpisywanie się w tym wątku z ilością jaką kto chce nabyć. Naszą ideą jest przekazania kalendarza gratis, lub co najwyżej za przesyłkę. W końcu wszyscy płaca podatki, a gro środków idzie z budżetu na nasze działania. Może być tak, że w tym roku wreszcie to się uda.

Koszt przy zakupie byłby podobny do zeszłorocznego, czyli około 15 - 20zł przy ilości 200egz. lub więcej. Cena może ulec weryfikacji ... raczej w dół. Do tego koszt wysyłki około 7.50zł za egzemplarz. Większe ilości idą w jednej kopercie więc koszt wzrośnie może o kilka złotych. Zależy od poczty.

Parametry:
format A4 w poziomie
stron: 26
druk: dwustronny spięty pośrodku spiralą wzdłuż długiego boku - górna część zdjęcia, a dolna kalendarium, zawieszka w postaci otworu na długim boku
papier: 200g satynowany

Kalendarz po rozwieszeniu da format A3

5649b04d083f4_strtyt2016x1000.jpg.3fc56f

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) SZKLARZ 2 szt.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ofertę od naszej drukarni. Cena egzemplarza wyniesie od 26 zł w dół. W tym roku planujemy wydać nie mniej niż 50egz.

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamykamy listę.

 

1) SZKLARZ - 2 szt.

2) MarWo - 1szt

3) Pery - 1szt

4) Gayos - 1 szt.

5) astro_p - 2 szt

6) Awar - 1 szt

7) roofer - 1szt.

 

razem 9 szt

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto próbka tegorocznego wydania.

 

Teraz czekamy na uruchomienia naszych pieniędzy na sfinansowanie wydruku. Niestety, z racji zmian kadrowych w kierownictwie, były wstrzymane nasze środki i teraz do 11.12 mamy je wydać. Jest więc szansa, że odbiorcy pokryją jedynie koszty przesyłki. Powodem jest też to, że od 11 zamykany jest rok finansowy w budżecie i nie ma żadnych ruchów w na kontach. Masakra. Jakbym ja mógł tak sobie zablokować portfel :)

Wpłaty za przesyłki będą zbierane na oddzielnym koncie, ale ta informacje będzie za dwa trzy dni. Jak zapłacona będzie nasza faktura.

 

styczen_2015_.thumb.jpg.70e6c4670e8929e3

 

styczen_2015_a.thumb.jpg.6b3eb19862d7113

 

luty_2015_.thumb.jpg.61eda68965098f69d31

 

maj_2015_.thumb.jpg.c895b16a412caee91e00

 

 

  • Like 1
Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalendarz jest gotowy. Można go przeglądać w PDF - na razie tylko niska rozdzielczość. Po wydruku dostępna będzie wersja w pełnej jakości i kto się nie załapał, a szkoda, będzie mógł podjąć się samodzielnego wydruku.

Astrokalendarz 2016

 

Czekamy jeszcze na odblokowanie naszych środków. W piątek będzie opłacona faktura i dopiero drukarnia ruszy z drukiem. Niestety jesteśmy zależni od instytucji państwowych jaką jest nasz mecenas Centrum Kultury. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, koszt będzie jedynie kosztem przesyłki. Taki był zamiar od lat realizacji tego projektu. Konto do wpłat będzie podane lada dzień, jak przepłyną pieniądze. Wysyłka będzie poleconym priorytetem. Chyba, że koszt będzie zbyt duży, to możemy zejść z priorytetu, ale list będzie szedł wtedy sążniście długo.

 

Będzie można dobrowolnie wpłacać darowizny na konto sekcji. Środki te przeznaczone będą na zakup sprzętu, w tym kamery CCD Brightstar Mammut ... ale to w przyszłym roku. Z Racji zamknięcie budżetu wpłaty mogą być robione po 1 stycznia 2016. Dlatego przesyłki będą opłacane z innego konta.

  • Like 2
Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie wyglądał tegoroczny kalendarz astronomiczny od uczniów Johanensa Keplera

 

1.thumb.jpg.03cee5b659b94f0cae726807330e

 

tytulowa.thumb.jpg.aa73df4ce1257535b99cc

 

5.thumb.jpg.1f2d808a14f37cca30ca2f2c9d5c

 

11.thumb.jpg.1db6531d5b208ba76605376fbed

 

Reszta stron w załączniuku

W poniedziałek poznamy aktualne koszty przesyłek. Ponieważ dwa lata tamu poczta w ostatniej chwili podniosła ceny wolałem zaczekać do chwili jak wydanie trafi na maszyny drukarskie. Wygląda więc na to, że pod choinkę kalendarze będa już w naszych domach.

 

W poniedziałek podam konto i koszty wysyłki. Oczywiście będzie można odebrać też osobiście za zero kosztów.

Najlepiej jak byśmy mogli wysyłać na adresy prywatne. Doświadczenia z firmami są różne. Wiele firm ma siedziby w biurowcach lub w zbiorowych siedzibach wielu firm i poczta gubi się jak dzieci.

2.jpg

3.jpg

4.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

12.jpg

  • Like 3
Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalendarz już jest drukowany i w tym tygodniu powinien być już u nas. Postaram się jeszcze w piątek wysłać kalendarze, których przesyłka zostanie opłacona. Jeśli kurier dotrze do Żagania w poniedziałek, tego samego dnia rusza przesyłki.

Koszt kalendarza to jedynie koszt przesyłki.

Ewentualne darowizny na Sekcję Astronomiczną będzie można dokonać dopiero w nowym roku (po 2 stycznia 2016r.) już bezpośrednio na konto Centrum Kultury. Dane takowe przekażę 1 stycznia.

Podaję dane do przelewu dla opłacenia przesyłki (koszt opakowania i opłacenia Poczty - priorytet polecony - inaczej kalendarze giną po drodze).

Koszt wysłania kalendarza:
1 szt. - 9,50zł
2 szt. - 12zł
3 szt. i więcej 15,50zł

nr konta, na który należy wykonać przelew:

50 1020 5558 1111 1319 2890 0004

Jacek Patka
PKO BP SA Inteligo
Szkolna 55a
68-100 Żagań

Tytułem:

koszt przesyłki
nik - jnowak (podaj swój nik z forum)
Jan Nowak (podaj adres gdzie wysłać kalendarz)
ul. Keplera 12/3
68-100 Żagań

 

Przesyłki zostaną przygotowane jeszcze przed odbiorem wydruków z drukarni. W ten sposób w dniu odbioru wystarczy je zapakować do kopert i wysłać. Musze to zrobić sam, bo nasze CK nie załatwi tego od ręki a święta już tuż tuż i Nowy Rok też.

Proszę podać swoje dokładne dane adresowe w tym nik z forum, by można było też ustalić kto jeszcze czeka na załatwienie sprawy. Podawajcie adresy domowe, prywatne, bo w firmach grzęzną awiza, przesyłki i potem wracają do nas z dodatkowym kosztem do płacenia za zwrot.

 

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek.

Ja i MarWo weźmiemy jedną przesyłką. Przelew na 12 PLN poszedł.

Dziękujemy

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o niewpłacanie pieniędzy na przesyłki. Wpłacone kwoty zostaną dzisiaj wszystkim zwrócone a ewentualnie dalsze wpłaty również.

Z miejsca wszystkich przepraszam za zamieszanie jakie za chwilę powstanie, ale sam jestem zaskoczony takim obrotem sytuacji. Właśnie urzędnicy zablokowali nasze działania uniemożliwiając przekazanie przygotowanego kalendarza w takiej formie jak co roku robiliśmy. Niestety ale cała akcja kolportażu zastaje zawieszona. Wszystko z powodu podatków jakie trzeba uiścić i odpowiedniej ewidencji obrotu tym produktem.

Kalendarz będzie w sprzedaży w styczniu 2016 roku w Centrum Kultury w Żaganiu. Na chwilę obecną obrót nim został zawieszony.

Podobno prawo podatkowe takie jest, osoby mające swoje firmy ewentualnie z takim problemem się spotkały, że produkty reklamowe o wartościach powyżej 10zł wymagają opodatkowania 10% plus oczywiście VAT. Jako, że wydanie jest finansowane przez nasze CK, otrzymałem właśnie informację, że takiego podatku nasza instytucja nie zapłaci. Kwota nie jest jakaś zawrotna, ale ktoś ma swoje widzimisię.

Jest z tego powodu niezmiernie wstyd, bo można było o tym powiedzieć dwa dni temu nim ruszyła drukarnia i nim poszły pieniądze za tegoroczne wydanie. I nim sam z siebie i kolegów na forum zrobiłem wariata. Tyle lat wszystko działało, a teraz się nie da i ... klops.

Kalendarz będzie do nabycia również drogą pocztową dopiero w po Nowym Roku, w kwocie około 40zł - przesyłka w kosztach więc nic nie trzeba będzie dopłacać. Żeby nie mieszać informacje o tym zamieszczę w styczniu (2-3.01.2016r.). Jeśli ktoś nadal będzie zainteresowany można mi przekazać informację to zabezpieczę wydanie dla tych osób. Sprzedaż będzie prowadzona tylko w styczniu. Potem nie wiem co zrobią z pozostałymi egzemplarzami.

Jeszcze raz wszystkich przepraszam za zaistniała sytuację.

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jest prawo. Materiały promocyjne mogą być rozdawane albo sprzedawane z VAT i podatkiem obrotowym. Zwolnieniu z VAT i pochodnych podlegają tylko instytucje bezdotacyjne. Idiotyzm ale co u Nas jest logiczne. Proszę dać w styczniu sygnał. A kalendarz jest ekstra. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzędnicy wycofali się ze swojego chorego pomysłu i Astrokalendarz 2016 zostanie w swojej idei przekazany nieodpłatnie. Czyli każdy kto nie odbierze go osobiście może go mieć wysłanego na wskazany adres wystarczy mi wpłacić na konto kwotę na przesyłkę. Jak wskazałem powyżej.

Wracamy więc do przerwanego procesu realizacji przygotowania wysyłki.

Nie ukrywam, że winne jest spore zainteresowanie projektem. A urzędnik jak to urzędnik. Nie myśli, bo myśleć nie ma prawa. Wykombinował, że sobie na nim zarobi i zdobędzie punkty. Ale nie policzył wszystkiego, a przede wszystkim tego, że tego wydania sprzedać nie będzie miał prawa. Nie wchodząc już w szczegóły ... robimy swoje dalej.

Może to być ostatnie takie wydanie w jego historii. Albo być może pojawi się w nieco innej odsłonie.

Przepraszam za całe zamieszanie i zapraszam do działania.

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli robimy przelewy? Mógłbyś sprawdzić czy jakieś zaksięgowałeś? Bo jak wczoraj pisałeś, że będziesz zwracał to się pogubiłem i nie wiem czy mój wrócił czy nie wrócił i czy w ogóle wyszedł ;-D

Dzięki z góry.

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA szczęście nic nie odsyłałem. Więc kto zrobił to kasa idzie na zapakowanie i wysłanie kalendarza na wskazany adres.

 

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)