Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam

Jak w temacie.Polecicie jakiś niedrogi wskaźnik laserowy.Z dobrze widocznym strumieniem światła

Sky-Watcher N-114/1000 EQ1 + Okulary 25 mm / 10 mm / GSO PL 6 mm Adapter do smartfonów Levenhuk A10

Napisano

Dokładnie taki sprawuje się od ponad 3 lat idealnie (szczególnie do straszenia mew ;) )

Napisałem poważnie, a mewy to jego działalność uboczna :)  http://allegro.pl/50-wskaznik-laserowy-laser-zielony-1000mw-30km-i5668112768.html

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Jak ciepło tak, jak zimno i nie schowasz za pazuchę, żeby nie wiem co napisali to padną, taki już jest każdy laser :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Jacku nie każdy, od reguły zawsze są wyjątki, bardzo rzadkie ale jednak :)  Jeszcze zależy czy za zimno uważa się 0 stopni czy -30;)

Napisano

Patrząc po zlotach czy wspólnych obserwach poniżej -2* jak nie chowasz to szybko padają, ale oczywiście zdarzają się wyjątki :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Przez moje ręce przewinęło się kilkadziesiąt laserków. W tamtym roku jak miałem więcej czasu wolnego to trochę testowałem i rzadko bo rzadko ale trafiały się takie że po 2 godz w zamrażarce (razem z bateriami) nie dało się zauważyć spadku jasności wiązki:) 

  • 4 miesiące później...
Napisano

Ja mialem dokladnie jak ten z allegro i to byla porazka w moim przypadku. Najlepiej to cos dzialalo w domu, z nowymi bateriami i przed wyzjadem na obserwacje.
Na obserwach, na zimnie od razu zdychal. Mialem szczescie jak choc raz zaswiecil. Po jakims czasie lezakowania w walizce z akcesoriami astro zaczela odlazic z niego i lepic sie do palcow ta gumowa czarna farba.
Moim zdaniem szkoda nerwow i kasy no to.

Teraz kupilem troche lepszy laserek z mozliowscia ostrzenia lub rozogniskowania wiazki. Jesli nie chcesz nim spawac ;) to ustwiasz wiazke na odp. szerokosc i do pokazywania nieba wystarczy.
Z praca na zimnie tez nie jest zle. Jego wada to dosyc szybko wyczerpujacy sie akumulatorek i czesta potrzeba ladowania. No ale mozna sobie 2 akumulatorki sprawic i na nocke spoko wystarcza.

Podaje link to aukcji na Ebayu ale znajdziesz pewnie duzo podobnych w innych miejscach.
Patrz by w komplecie byl akumulator i ladowarka.

Jakby co daj znac to wkleje fotki sowjego laserka.

http://www.ebay.com/itm/Powerful-303-Range-Adjustable-Focus-Military-Green-Laser-Pen-532nm-Burning-Beam-/262346285592?hash=item3d150ea218:g:Z4UAAOSwx-9WzeAd

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.