Drzewucky Napisano 18 Listopada 2015 Napisano 18 Listopada 2015 Witam Jak w temacie.Polecicie jakiś niedrogi wskaźnik laserowy.Z dobrze widocznym strumieniem światła Sky-Watcher N-114/1000 EQ1 + Okulary 25 mm / 10 mm / GSO PL 6 mm + Adapter do smartfonów Levenhuk A10
Jacek E. Napisano 18 Listopada 2015 Napisano 18 Listopada 2015 Dokładnie taki sprawuje się od ponad 3 lat idealnie (szczególnie do straszenia mew ;) ) Napisałem poważnie, a mewy to jego działalność uboczna :) http://allegro.pl/50-wskaznik-laserowy-laser-zielony-1000mw-30km-i5668112768.html Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek ?TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.
matti_94 Napisano 18 Listopada 2015 Napisano 18 Listopada 2015 1 godzinę temu, Jacek E. napisał: Dokładnie taki sprawuje się od ponad 3 lat idealnie (szczególnie do straszenia mew ;) ) Napisałem poważnie, a mewy to jego działalność uboczna :) http://allegro.pl/50-wskaznik-laserowy-laser-zielony-1000mw-30km-i5668112768.html Jacek, baterie sprawują się sensownie tak jak napisali?
Jacek E. Napisano 18 Listopada 2015 Napisano 18 Listopada 2015 Jak ciepło tak, jak zimno i nie schowasz za pazuchę, żeby nie wiem co napisali to padną, taki już jest każdy laser :) Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek ?TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.
DarX86 Napisano 18 Listopada 2015 Napisano 18 Listopada 2015 Jacku nie każdy, od reguły zawsze są wyjątki, bardzo rzadkie ale jednak :) Jeszcze zależy czy za zimno uważa się 0 stopni czy -30;)
Jacek E. Napisano 18 Listopada 2015 Napisano 18 Listopada 2015 Patrząc po zlotach czy wspólnych obserwach poniżej -2* jak nie chowasz to szybko padają, ale oczywiście zdarzają się wyjątki :) Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek ?TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.
DarX86 Napisano 18 Listopada 2015 Napisano 18 Listopada 2015 Przez moje ręce przewinęło się kilkadziesiąt laserków. W tamtym roku jak miałem więcej czasu wolnego to trochę testowałem i rzadko bo rzadko ale trafiały się takie że po 2 godz w zamrażarce (razem z bateriami) nie dało się zauważyć spadku jasności wiązki:)
michulus Napisano 26 Marca 2016 Napisano 26 Marca 2016 Ja mialem dokladnie jak ten z allegro i to byla porazka w moim przypadku. Najlepiej to cos dzialalo w domu, z nowymi bateriami i przed wyzjadem na obserwacje. Na obserwach, na zimnie od razu zdychal. Mialem szczescie jak choc raz zaswiecil. Po jakims czasie lezakowania w walizce z akcesoriami astro zaczela odlazic z niego i lepic sie do palcow ta gumowa czarna farba. Moim zdaniem szkoda nerwow i kasy no to. Teraz kupilem troche lepszy laserek z mozliowscia ostrzenia lub rozogniskowania wiazki. Jesli nie chcesz nim spawac ;) to ustwiasz wiazke na odp. szerokosc i do pokazywania nieba wystarczy. Z praca na zimnie tez nie jest zle. Jego wada to dosyc szybko wyczerpujacy sie akumulatorek i czesta potrzeba ladowania. No ale mozna sobie 2 akumulatorki sprawic i na nocke spoko wystarcza. Podaje link to aukcji na Ebayu ale znajdziesz pewnie duzo podobnych w innych miejscach. Patrz by w komplecie byl akumulator i ladowarka. Jakby co daj znac to wkleje fotki sowjego laserka. http://www.ebay.com/itm/Powerful-303-Range-Adjustable-Focus-Military-Green-Laser-Pen-532nm-Burning-Beam-/262346285592?hash=item3d150ea218:g:Z4UAAOSwx-9WzeAd
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się