Skocz do zawartości

KONKURS im. HEŃKA KOWALEWSKIEGO na ASTROFOTOGRAFIĘ ROKU 2014..


Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje dla wszystkich uczestników, a szczególnie dla zwycięzców. Wybór przy głosowaniu był naprawdę trudny. Bardzo wysoko podnieśliście poprzeczkę, ale to bardzo dobrze. Jeszcze raz gratuluję.

  • Like 1
TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni nasi Artyści Astrofotograficy.

 

Zwracam do laureatów poszczególnych miesięcy, czyli do tych Kolegów, którzy od stycznia do grudnia 2014 roku stanęli na ,,pudle" Konkursu Miesiąca, oraz Laureatów Konkursu Henia.

 

Zgodnie z Regulaminem edycji 2014 Wy otrzymujecie od Forum Astronomiczne nagrody w postaci dyplomów natomiast Laureaci Konkursu Henia dodatkowo statuetki FA.

Właśnie je dzisiaj otrzymałem, na marmurowym postumencie znajduje się wygrawerowana laserem mosiężna tabliczka, a z niego wystrzeliwują w górę symboliczne gwiazdy, których w bezchmurne noce wypatrujemy.

 

W przyszłym tygodniu (mam nadzieję) choć mam czas do marca postaram się wydrukować dyplomy i zacząć rozsyłać dla Kolegów, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Jubileuszowym Zlocie w Zatomiu...

Bardzo bym chciał aby tam zameldowali się wszyscy, abym mógł uczestniczyć we wręczaniu wraz z Adminem i Kolegami z Rady FA i uścisnąć Wasze Graby za wspaniałe prace 8)

 

W związku z tym proszę Kolegów, którzy wiedzą w 100%, że w zlocie nie będą uczestniczyć o przesłanie mi na PW swoich adresów na jakie będę mógł wysłać regulaminowe nagrody.

 

Dla informacji wszystkich Forumowiczów FA.

Dyplomy jak pamiętacie zostały wydrukowane i opłacone pieniążkami z poprzedniej akcji Cegiełka na FA.

Statuetki, które dzisiaj do mnie dotarły zostaną zapłacone ze zbiórki obecnej - nadwyżki, która powstała dzięki Waszej hojności z ostatniej akcji 8)

Z niej też opłacimy tegoroczne statuetki i dyplomy. Sponsora oczywiście na nagrodę główną mamy 8)

 

Dyplomy - ich wygląd - wyłoniła konkursowa ankieta na dyplom konkursowy i widzicie je co miesiąc w postach miesięcznych Konkursu.

Statuetki prezentują się tak:

post-476-0-95455200-1423045977_thumb.jpg

 

Jeszcze raz proszę o możliwie szybkie przesłanie mi na PW swoich adresów na jakie będę mógł wysłać regulaminowe nagrody.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Także ode mnie serdeczne gratulacje dla laureatów a także pozostałych uczestników konkursu.

To jest piękne! :)

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamurowało mnie.Z domowym budżetem takie zdjęcia?Mało wiedziałem o świecie.

Pytanie czy te zdjęcia była w jakiś sposób obrabiane w komputerze,przerobione by wyglądały efektowniej?

Domowy budżet ma tutaj baardzo szerkie pojęcie :)

  • Like 2

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jak wygląda "gołe zdjęcie"?Czy podrasowane zdjęcie odpowiada w 100% wyglądowi przestrzeni kosmicznej w danym miejscu(z punktu widzenia ludzkiego oka)?

Ludzkie oko nigdy nie zobaczy tego ,,co widzi" i zarejestruje kamerka CCD. Należy też wziąć pod uwagę paletę kolorów w jakiej obraz jest rejestrowany - filtry, a następnie jego obróbkę.

Proponuję Koledze poczytać pracę napisaną przez naszego Kolegę Jacka, znacznie przybliży temat astrofotografii obiektów nieba. http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/1862-tutoriale-do-astro-fotografii-dso-i-us/

,,Gołe zdjęcia" jak to Kolega ujął można zobaczyć tu - z tym że widziane oczywiście okiem kamerki lecz ,,bez dotykania" http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/2942-pojedyncze-ujecia/

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napisał Jacek - nasze oczy nie mają takich możliwości. Chodzi o naświetlanie obrazu - te piękne zdjęcia które oglądasz to czasami materiał zbierany przez godziny. Każdy foton jest na wagę złota.

Warto dodać, że zdjęcia z teleskopu Hubble'a również są poddawane obróbce :)

 

post-3097-0-71068400-1423042079_thumb.jp

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze wam trochę pozawracam głowy.Słyszałem o tzw "świetle widzialnym" rozumiem to jako światło rejestrowane przez gołe ludzkie oko.

Gdyby hipotetyczny zaawansowany technologicznie  statek kosmiczny zabrał mnie w odpowiednie miejsce kosmosu bym miał z niego spektakularny widok na mgławice końskiego łba,to co bym zobaczył gołym okiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze raz Bardzo proszę Kolegów Laureatów o przesłanie mi na PW adresów, na które mam wysłać dyplomy w Konkursie na Astrofotografię Miesiąca Forum Astronomicznego 2014.

 

Chodzi mi o Kolegów, którzy nie będą na X Zlocie.

 

Mam tylko 3 adresy - Kolegi Macieja K., Jacka B. i Tomka S. :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)