Skocz do zawartości

KONKURS ASTROFOTOGRAFICZNY im. HEŃKA KOWALEWSKIEGO - EDYCJA 2016/17/18/19/20r. Sprawy techniczne.


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, DarX86 napisał:

Mi też podoba się wersja Łukasza. 
Zabronienie brania udziału po dwóch kwalifikacjach chyba nie byłoby zbyt dobre, konkurs mógłby na tym stracić. Ja osobiście wolę brać udział w konkursie z pełną obsadą. Jeśli pod koniec roku stanąłbym na pudle, jednocześnie wiedząc że czołówka ma już zakaz na zgłaszanie prac, to nie było by to dla mnie zbyt satysfakcjonujące.

Ale wprowadzenie ograniczeń do ilości prac jednego autora biorących udział w finale to bardzo dobry pomysł. 

Z tym się zgadzam. Znam swoje miejsce w szeregu i przynajmniej jest motywacja do działania.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, WIESIEK31 napisał:

Dlaczego ograniczac liczbe zdiec? Ja mam prawo ocenic sam jako juror, jaka fotka mi sie podoba i mam tylko trzy glosy. Moim skromnym zdaniem wlasnie o ilosc fotek biega. Jasli Janek byl pierwszy w styczniu i w czerwcu, to w czerwcu dyplom  dla Zenka co jest na pozycji 4 i fotke do konkursu. Dodatkowo dac szanse US bo jeszcze nie zajelo  zadne zdiecie 1 miejsca. Mozna by rozdzieic na DS i US.

Nieprawda. W 2015 roku w lipcu chyba wygrałem fotką Neptuna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja bym prosto zrobil tak jak napisalem, Zenek i Franek zajeli ponownie pierwsze miejsce, wiec zdiecia do rocznego, a z pozycji 4 i 5 wskakuja na 3 i 4 i dawaj do konkursa.:)) Zdiec wiecej i jest na co popatrzec. Kolego Macieju dwa lata minely i sam niejestes pewien kiedy to bylo, no sory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Mili Państwo. Proszę wypowiadajcie się konkretnie na temat tej propozycji.
Myślę, że jeśli będzie jeszcze kilka głosów popierających taką zmianę, która przyczyni się do zwiększenia grona finalistów Konkursu Henia - powtórzę dla lepszej ,,czytelności" tematu:

Wstawiam teraz do końca roku wszystkie zwycięskie miesięczne prace jak do tej pory po miesiącu do finału zgodnie z Regulaminem.
A później po głosowaniu grudniowym (ostatni miesiąc IV Edycji) mam czas aby skonstruować Ankietę Roczną taką, aby w niej się znalazły max 3 prace jednego autora, te które otrzymały największą ilość głosów w miesięcznych ankietach. Na ,,puste miejsce" wejdzie praca następnego autora, która uzyskała najwięcej głosów (w tym miesiącu), tym samym zwiększając liczbę autorów.

Pasuje wszystkim????? Tak ewentualnie zmienię Regulamin - punkt dotyczący Rocznej Ankiety.

Proszę Radę FA o wydanie swojej opinii i Regulamin otrzyma stosowne zmiany. Nadmieniam, że nie zakłóci to w najmniejszym stopniu werdyktów Szanownych Jurorów ze stycznia i lutego.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, WIESIEK31 napisał:

Jesli zwiekszy to ilosc nietylko fotografii ale i autorow to jestem za.

Ilość Autorów do oceny rocznej zwiększy bezwzględnie. Co do ilości prac to już zależy od autorów i pogody ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie danych z edycji 2016 liczyłem jakby wyglądał finał tamtej edycji.  Zakładając limit 3 prac jednego autora w finale. Napiszę miesiąc i miejsca które przechodzą dalej (w nawiasie autorzy).

Edit: {dodałem informacje w miesiącach w których były zmiany, tu są autorzy którzy byli w finale 2016}

Styczeń - 1,2 (jcbo, Dziki)
Luty - 1,2 (jcbo, PiotrA)
Marzec - 1,2 (MaPa, Lukasz83)
Kwiecień - 1,2 (Wessel, jolo)
Maj - 1,2 (Wessel, Lukasz83)
Czerwiec - 4,5 (Wessel, Tom-cio)   {Wessel,MaPa}
Lipiec - 1,2 (Kenny, MaPa)
Sierpień - 4,6 (Gucio, Lukasz83)   {jcbo,MaPa}
Wrzesień - 1,2 (Mapa, jolo)   
Październik - 1,3 (jolo, Dziki)    {jolo, jcbo}
Listopad - 1,3 (Kenny, swobodny)  {Kenny,MaPa}
Grudzień - 1,3 (jcbo, Kenny)   {jcbo, MaPa}

To obliczeń przyjąłem pierwszeństwo złota np. jcbo wygrał w 4 miesiącach, przeszły 3 zdj które miały największą ilość punktów, z automatu odpadły też zdjęcia Jacka które zajęły drugie i dalsze miejsca. Jako czwarte "złoto" odpadło zdj z sierpnia i w tym mies do awansu miały pierwszeństwo zdj z kolejnych miejsc. I dalej analogicznie dla zdjęć z drugich miejsc. MaPa miał dwa złota i pięć sreber - do finału przeszły 2 złota i 1 srebro z największą ilością punktów z danej piątki. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo, uzyskałem aprobatę Rady FA i dzisiaj lub jutro zmienię Regulamin Konkursu Henia w kwestii kwalifikacji prac do finału czyli Laureatów poszczególnych miesięcy do Ankiety Roku 2017.

Zdaję sobie sprawę z tego, że pełnego konsensusu nie osiągniemy ale cel Państwa postulatów, które tu się przewijają (większości, miałem też kilka telefonów i PW) zostanie osiągnięty.
Zostanie wyznaczone maximum ,,razów" poszczególnych autorów w finale a tym samym zwiększy to szanse dla reszty konkursowiczów.
Zasada będzie taka jak w moim poście ID: 64 - tłustymi literami :) A trafnym przykładem dał po ślepiach Darek :)

P.S. A teraz zapraszam Szanownych przyszłych finalistów do tego wątku, a Jurorów do marcowej ankiety - ja Was na zlocie przypilnuję ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno porównanie jakby to było w przypadku limitu 2 zdjęć jednego autora w finale.

Styczeń - 1,2 (jcbo, Dziki)
Luty - 1,2 (jcbo, PiotrA)
Marzec - 1,2 (MaPa, Lukasz83)
Kwiecień - 1,2 (Wessel, jolo)
Maj - 1,2 (Wessel, Lukasz83)
Czerwiec - 5,6 (Tom-cio, zenon-priest)   {Wessel,MaPa}
Lipiec - 1,7 (Kenny, Charon_X)   {Kenny, MaPa}
Sierpień - 4,7 (Gucio, Tayson)   {jcbo,MaPa}
Wrzesień - 1,8 (MaPa, JanP)    {MaPa, jolo}
Październik - 1,3 (jolo, Dziki)    {jolo, jcbo}
Listopad - 1,3 (Kenny, swobodny)  {Kenny,MaPa}
Grudzień - 6,7 (Naski, gryf188)   {jcbo, MaPa}

Jak widzimy autorów w finale jest więcej, jednak wypadło tak że  w niektórych miesiącach łapią się zdjęcia z 7-8 miejsca. Więc chyba lepiej pozostać przy limicie 3 zdjęć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gryf188 napisał:

Przemyślmy jeszcze jedno , jak zachęcić ludzi do głosowania. Macie jakieś pomysły na rozruszanie towarzystwa żeby głosujących było więcej?

Ogłosić ekskomunikę we wszystkich wyznaniach a laików postraszyć banem na FA - chyba już tylko to pomoże bo moje zachętki w statusach i temacie ankiety marnie skutkują :(
Na zlocie  (mam chody u Pani Krysi) - ten kto nie zagłosuje jeść nie dostanie 3:) Ale po???????
A na poważnie - to ogarnąć takiej małej frekwencji (co to jest 80 Jurorów miesięcznie) moja palica nie potrafi :(

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gryf188 napisał:

Przemyślmy jeszcze jedno , jak zachęcić ludzi do głosowania. Macie jakieś pomysły na rozruszanie towarzystwa żeby głosujących było więcej?

Kiedyś proponowałem, aby oddający głos z automatu dostawal łapkę  górę ale tematem się nikt nie zainteresował ....:)

SW 12" Flex,  SW 120/600, SW Mak127                                    Montaż: EQ5, AZ4.
Okulary: ES24mm, AXIOM 10mm, ES 4,7 , Barlow GSO 2" ED,                      Bino SW.  
Filtry: UB 2", GSO nebula , OIII.                             Lornetka:Ecotone Kamakura WP2 10X50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno co wyszło w moich obliczeniach. Zdarzyło się tak, że jeden z uczestników miał dwa złota które przechodziły dalej, i w następnej kolejności miał dwa srebra z taką samą ilością punktów. Może warto dodać w takiej sytuacji zapis że autor decyduje które z tych dwóch zdjęć z równą ilością punktów ma pójść dalej? 

Bo przecież obydwa nie mogą przejść, bo przekroczy się limit 3 zdjęć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nadal mamy trzymać się zasady, że to jury decyduje a nie autor, kryterium mogłaby być ilość osób biorących udział w danym glosowaniu. Tylko pojawiają się dwa problemy. Pierwszy, oczywiście może się zdarzyć, że ilość jurorów będzie taka sama i dobry regulamin powinien to przewidzieć i rozstrzygać. Drugi, to się już robi skomplikowane jak polski system podatkowy Fools

  • Like 1

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takiej dyskusji boję się pisania w tym temacie efekt osiągnięty, więc potraktujcie to tylko jako moją opinię.
Nad zmianami w regulaminie mocno bym się zastanowił, jedynie może kosmetyczne poprawki, jak coś dobrze działa to był bym z daleka z tym śrubokrętem.
Regulamin jest prosty i przejrzysty zatem czytelny. Manipulujemy w tym co już mamy, niech tak będzie, nie mi to oceniać, większość tak chce to proszę.
Całkowicie pominięte zostało zachęcenie do wystawienia swoich prac w cyklach miesięcznych by mieć co oceniać, a nie kogo, swojej propozycji już nie będę
przedstawiał po raz kolejny z uparciem maniaka, choć nadal jestem za nią. W pracach co miesięcznych popatrzmy w większości to te same osoby,
absolutnie nie mam przeciwko temu nic, nawet jestem za nimi, bo co by się stało bez nich, totalna pustka. Pierw musimy mieć co, a nie kogo oceniać co miesiąc,
w tym tkwi problem i by przyciągnąć nowych uczestników, ich prace też są wartościowe, często zasługujące na wielkie poparcie, poparcie choć by za odwagę,
że wystawiają swoje dzieło po raz pierwszy. Dlaczego mało nas głosuje i jak zachęcić to już zależy tylko od nas samych, mamy to samo hobby astronomia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MaPa napisał:

Właśnie, że potrzeba każdej opinii - nie ma czegoś takiego jak zamykanie drzwi.

Tak dziękuję za uwagę masz rację , myślę by to edytować, ja miałem na myśli to, że regulamin został uzgodniony, taki wniosek mi się nasunął po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję zmagania naszego Kolegi Jacka E. opiekuna konkursów, jego wielokrotne zaproszenia, przypomnienia niemal krzyk, a my milczymy, milczenie jest gorsze od krzyku,
jednak nie dotyczy to wszystkich,  prac wystawianych oczywiście jest, głosujących też jest, lecz popatrzmy na ilość osób zarejestrowanych czy nawet odwiedzających
i porównajmy te cyfry, szybko zobaczymy wynik, jest kiepski tak po stronie prac jak i głosujących. W trosce by to zmienić na większe zaangażowanie w wystawianie
swoich prac do konkursów, w styczniu napisałem post by ten fakt zmienić, jest wyżej i można go przeczytać, zachęcam, odbywa się to bez żadnego odzewu,
postanowiłem powtórzyć, pokazując moje wieloletnie doświadczenie, by przekonało, do mojej propozycji załączam moje osiągnięcia poniżej,
które chciał bym przenieść tu na Forum Astronomiczne. Moja propozycja w niczym nie pomniejszy osób zajmujących czołowe prestiżowe miejsca,
a jednocześnie wzmocni wszystkich wystawiających swoje prace, i oto głównie chodzi. Korzyści w tym przypadku mają wszystkie osoby wystawiające prace w postaci dyplomu za uczestnictwo.
Moim zdaniem posiadanie takiego dyplomu przyozdobi w domu własną kolekcję zdjęć na ścianie, piszę to z mojego doświadczenia, naprawdę robi to wrażenie,
a posiadam dziesiątki dyplomów za uczestnictwo kilka z nich poniżej. Dyplomy uczestnictwa wydawane są na całym świecie, my w kraju w dziedzinie astronomii byli byśmy pierwsi.
Dyplomy są w formacie A4, pobrane w PDF do druku w dobrej jakości, koszt wydruku w poligrafii na dobrym papierze nie przekracza 5zł.
Postanowiłem zademonstrować, tylko kilka moich dyplomów by przybliżyć temat, jednocześnie bardzo proszę by nie odbierać tego
jako reklamy mojego drugiego hobby, to tylko przykład, chcę tylko pomóc tu na FA. Po około miesiącu tyle chyba czasu starczy na zapoznanie z tematem,
moje dyplomy znikną. Nasze dyplomy miały by mieć motywy z dziedziny astronomii. Wszelkie uwagi, propozycje mile widziane,
głównie chodzi o to czy jest zapotrzebowanie na coś takiego, czy jest jakiekolwiek poparcie, bo jak na razie to żadne, w przypadku braku, temat znika,
dalej będzie jak jest. Ta zabawa ma nas łączyć, bawić i przybliżać, to tylko hobby. :-)

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wessel napisał:

Nieprawdą jest że nie było odzewu - był, pisałem na ten temat. I ponowię swój wpis.

Zadałem pytanie : kogo kręci dyplom ściągnięty z netu a nie wygrany/otrzymany/ wręczony na zlocie ?  No proszę???

Może jakieś głosowanie albo lista?

Dobry pomysł, ostatnio referenda są popularne ;)

"Czy jesteś za tym aby każda osoba wystawiająca pracę w konkursie im. Heńka Kowalewskiego otrzymała (pobrała) dyplom w formie pdf do samodzielnego wydruku?"

Odpowiedź tak/nie. Ankieta anonimowa.

Będziemy mieli jednoznaczną odpowiedź i zamknięty temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukasz83 napisał:

 

"Czy jesteś za tym aby każda osoba wystawiająca pracę w konkursie im. Heńka Kowalewskiego otrzymała (pobrała) dyplom w formie pdf do samodzielnego wydruku?"

Odpowiedź tak/nie. Ankieta anonimowa.

Będziemy mieli jednoznaczną odpowiedź i zamknięty temat.

A ja mam takie malutkie pytanko? Kto będzie tworzył te dyplomy internetowe? Opiekun konkursowy ostatnio z niczym się nie wyrabia... Znajdzie się pomocna dłoń??????

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wega napisał:

Jak by co , Wega na stanowisku - nie odmówi, Koledzy też mają wspaniałe pomysły :)

Chwała Ci Userze - zobaczymy czy będzie zapotrzebowanie?

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, WIESIEK31 napisał:

Oj tam dyplom, zrobic jeden i kto wygra, czy wzmie udzial moze se wydrukowac. Niewiem o co to cale zamieszanie :))

O co zamieszanie??? O to coś ciepłego co towarzyszy w czasie gdy go dostajemy za jakieś osiągniecie, które sobie zawdzięczamy. O to albo AŻ o to....
Jeśli jednak Tobie ono nie towarzyszy to proszę, możesz sobie wydrukować:

Dyplom.thumb.jpg.46ec8dbdee340eda0a32854b665940f5.jpg

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacek E. zmienił tytuł na KONKURS ASTROFOTOGRAFICZNY im. HEŃKA KOWALEWSKIEGO - EDYCJA 2016/17/18/19/20r. Sprawy techniczne.

Jak wszyscy wiemy z konieczności, przez niesolidną firmę przesiedliśmy się na nowy serwer.
Admin z Technicznym - SZACUN ? już niemal doprowadzili FA do poprzedniego stanu, skopiowali pliki ale.....
Chyba nie wszyscy z Konkursowiczów Henia zapodawali swoje pliki przez FA.
Stąd w poszczególnych miesiącach brakuje astrofotografii konkursowych styczeń - wrzesień.
Bardzo Proszę o przejrzenie poszczególnych miesięcy obecnej VII edycji i dosłanie mi brakujących astrofotografii.
Wystarczy plik w formacie jpg lub png i wskazanie mi miesiąca i numeru zgłoszonej astrofotografii. Natychmiast je uzupełnię.
Najwięcej Maciek, Miron, Romek.
Dziękuję za szybką reakcję :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jolo odpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)