Skocz do zawartości

AstroHub 3.0 - montaz i zapisy (NOWE)


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszły płytki PCB - rozpoczynamy powoli montaż :5640dc723411e_16XD: Tak wygląda zestaw dla zamawiających KITy - dziś podzieliłem elementy:

IMG_5854.thumb.JPG.673749320c77108757840

Obudowy się frezują i drukują, ale potrwa to jeszcze planowo do Dnia Babci niestety. Ale do tego czasu jest masa pracy :5640dc7af0dc1_44Mario:

  • Like 4

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z pytaniami o końcową wycenę, nie mam niestety dobrych wiadomości. W pierwszym poście napisałem optymistycznie trzy ceny z dopiskiem "najprawdopodobniej mniej". Niestety ten dopisek już nie jest aktualny. Czekam jeszcze na fakturę za frezowanie i druk na obudowach, ale najprawdopodobniej ceny będą wyglądały jakoś tak:

 - PCB - 55 zł plus opakowanie i przesyłka
 - KIT - 320 zł plus opakowanie i przesyłka 
 - gotowe urządzenie - 390zł zł plus opakowanie i przesyłka 

Powodów jest kilka - nie udało się przekroczyć progu 50 sztuk, waluty trochę podskoczyły, a z mojej winy to z rozpędu zażyczyłem sobie sitodruk na obudowie i te wszystkie czynniki trochę podniosły cenę końcową. Ale za to powinno ładnie się prezentować :5640dc79beb52_40Alien2:

  • Like 4

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jolo napisał:

W związku z pytaniami o końcową wycenę, nie mam niestety dobrych wiadomości. W pierwszym poście napisałem optymistycznie trzy ceny z dopiskiem "najprawdopodobniej mniej". Niestety ten dopisek już nie jest aktualny. Czekam jeszcze na fakturę za frezowanie i druk na obudowach, ale najprawdopodobniej ceny będą wyglądały jakoś tak:

 - PCB - 55 zł plus opakowanie i przesyłka
 - KIT - 320 zł plus opakowanie i przesyłka 
 - gotowe urządzenie - 390zł zł plus opakowanie i przesyłka 

Powodów jest kilka - nie udało się przekroczyć progu 50 sztuk, waluty trochę podskoczyły, a z mojej winy to z rozpędu zażyczyłem sobie sitodruk na obudowie i te wszystkie czynniki trochę podniosły cenę końcową. Ale za to powinno ładnie się prezentować :5640dc79beb52_40Alien2:

Na kiedy przewidujesz jakiś termin do uzupełniania wpłat? Pytam w kontekście jak bardzo trzeba się sprężyć ze skołowaniem funduszy bo w tej chwili już na minusie jestem  po ostatnich zakupach...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2015 at 15:27, jolo napisał:


47R                                         5
100R                                        1
2k2 1%                                      3
1k0 1%                                      3
1k                                          5
4k7                                         5
33k                                         4

Mam pytanie odnośnie rezystorków, jakiej mają być mocy i o co dokładnie chodzi z 1k i 1k0 1%? :5640dc6f10b34_05Blush:

Omegon 22x85, Omegon 16x70
Meade LB12", 
TMB-LZOS Apo 105/650,
NEQ6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak, nie napisałem. Rezystory najlepiej metalizowane. 47 i 100 omowe lepiej jakby były trochę większej mocy 0.6W. Reszta może być 1/4W. Rezystory oznaczone jako 1% to rezystory precyzyjne o tolerancji 1%. Pozostałe mogą mieć tolerancję 5% albo nawet 10%. Możemy zamiast rezystorów 1% użyć takich o większej tolerancji, ale potem będzie trzeba multimetrem pomierzyć napięcia i wpisać odpowiednie współczynniki do programu AstroHub (opisano w instrukcji).

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż trwa. W związku z zapytaniami na PW o możliwość zakupu dodatkowych płytek, obudów i elementów chciałbym prosić po prostu o obserwowanie tego wątku. Po zmontowaniu i przetestowaniu wszystkich zamówionych urządzeń i zestawów umieszczę tutaj listę rzeczy, które zostały i będzie można odkupić. Na razie nie jestem w stanie tego określić, ponieważ nie wszystko jest jeszcze sprawdzone i nie wiem ile zostanie mi komponentów z zapasu.

  • Like 2

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dostałem ostatnią fakturę i wygląda to tak:

Koszt przesyłki PCB 12zł (koperta + tekturki + przesyłka pocztowa).
Koszt przesyłki KITu oraz gotowego urządzenia 18zł (pudełko + bąbelki + kurier)

Czyli końcowe ceny dla zamawiających:
   PCB: 55 + 12 = 67 zł
   KIT: 315 + 18 = 333 zł
   Gotowe urządzenie: 390 + 18 = 408 zł

Oczywiście przy zamówieniu łączonym przesyłka płatna tylko raz - 18zł. Pierwsze urządzenia planuję mieć gotowe gdzieś w pierwszym tygodniu lutego myślę, tak że powoli można dopłacać resztę kwoty. Całość chcę wysłać w trzech partiach po kilkanaście urządzeń. KITy oraz płytki PCB pójdą razem z pierwszą transzą. Listę wpłat będę aktualizował raz dziennie w pierwszym poście - proszę w tytule przelewu wpisać jak ostatnio "astrohub" oraz nick. Po wpłacie proszę o wysłanie na PW adresu do wysyłki i nr telefonu dla kuriera.

  • Like 3

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jolo napisał:

Dziś przyszły obudowy

AH3.thumb.jpg.5273f3af821cdb6676424d8c2f

 

Jakie wymiary ma ta czarodziejska skrzyneczka ?? Długość/szerokość/wysokość.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jolo napisał:

Dziś przyszły obudowy i mam już komplet komponentów. Projekt w końcu wchodzi w końcową fazę, ufff... Sitodruk jest jedynie na części obudowy - w dolnej połowie zainteresowani będą mogli wstawić sobie typowy wyświetlacz LCD 4x20 znaków - polecam czerwony negatyw, każdy inny to zabójstwo dla astroamatorów. 

AH3.thumb.jpg.5273f3af821cdb6676424d8c2f

AH32.thumb.jpg.42f0102d67ceade068822b45c

Szczena opada. Hitek to amatorka w porównaniu z AstroHubem 3.0

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, pełna profeska... lecę po mopa zetrzeć kałużę po oglądaniu zdjęć :) Dawaj na cloudynights.com i ruszaj z produkcją - czuję już kolejki i pozazdroszcza Polsce takiego jolo! Jeszcze raz gratuluję projektu!

  • Like 1

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie to dodane w tym wątku http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/9265-astrohub-30-modu%C5%82y-dodatkowe/ , ale to jak skończę AH i każdy będzie miał swój egzemplarz. Wewnątrz urządzenia jest złącze goldpin 2x6 zrobione z myślą właśnie o wyświetlaczu LCD. Będzie wtedy też nowa wersja firmware i programu. 

Dzięki @Pawcio - na razie muszę odpocząć :klapouchy: :5640dc6dbc8ce_01Smile:

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jolo napisał:

Łukasz a nie jest to przypadkiem obudowa Z112A o wymiarach 185,5 - 136 - 40  ?

  • Like 1

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc już się cieszę, tym bardziej, że nie trzeba konwertera ........ naprawdę powala ten Twój projekt!!!!

Inna sprawa, że chyba będzie ciężko o czerwony wyświetlacz 4x20 negatyw. Szukam teraz i ..... nic!

NexStar 5SE 125/1250; StarSense Autoalign; Philips 900NC; TEM1300;ZWO ASI1600 MC-C; pare filtrów i okularów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)