Skocz do zawartości

AstroHub 3.0 - montaz i zapisy (NOWE)


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

AstroHub właśnie dotarł, wygląda niesamowicie, urządzenie z Najwyższej półki!! Dziękuje Wszystkim, którzy pracowali przy jego powstawaniu. Pozdrawiam

Ps. Oby chmurwy odpuściły Wszystkim w ten weekend :-)

Teleskop: Sky-Watcher MAK 127 OTA
Montaż: AZ-EQ 6 GT
Okulary: Celestron X-Cel 25mm, Celestron X-Cel 12.5mm, Celestron X-Cel LX 7mm
Kamera: Philips SPC 900NC, DBK 21AU04.AS KOLOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kudi145 napisał:

Dotarło w dniu wczorajszym :D. Łukasz dziękuję za świetną robotę teraz tylko części i lutowanie, a gotowe pudełeczko Marcina wygląda zawodowo :P

 

Pozdrawiam Rafał

Rafał ma dostęp do wzorca więc składanie puzelków bezie przyjemnością :)

Tak,Sbig,AP,SW....
http://www.astromarcin.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huby powysyłane - w pierwszym poście na żółto zaznaczyłem resztę odbiorców. Koledzy szdom1, Anva i roofer odbierają urządzenia na zlocie, kolega tranox nieco się spóźnił z wpłatą i jego hub wyślę w poniedziałek.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AH dotarł. Na szybko podłączyłem go do laptopa i wszystko odpaliło za pierwszym razem. Panel działa, Maxim i FocusMax również. Windows 10 x64. Podczas weekendu przeprowadzę testy ze sprzętem. Bardzo dziękuję Łukaszu.

  • Like 1

AZ-EQ6 GT, Quattro-200 CF, Atik 314L+, EFW2 9x1.25", ASI 120MM, Guider 50/180, SkyMaster 15x70

mareksliwinski.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm widać że AH powoli się aklimatyzuje na montażach. Myślałem że ktoś zamontuje na głowicy montażu i tak czekam aby podpatrzeć rozwiązanie mocowania, ale widzę że chyba będę jedyny.
A muszę mieć na głowicy montażu bo mam dwa zestawy foto.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alien napisał:

Hmm widać że AH powoli się aklimatyzuje na montażach. Myślałem że ktoś zamontuje na głowicy i tak czekam aby podpatrzeć rozwiązanie mocowania, ale widzę że chyba będę jedyny.
A muszę mieć na głowicy bo mam dwa zestawy foto.

O jakiej głowicy piszesz? Montażu?

AZ-EQ6 GT, Quattro-200 CF, Atik 314L+, EFW2 9x1.25", ASI 120MM, Guider 50/180, SkyMaster 15x70

mareksliwinski.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm widać że AH powoli się aklimatyzuje na montażach. Myślałem że ktoś zamontuje na głowicy montażu i tak czekam aby podpatrzeć rozwiązanie mocowania, ale widzę że chyba będę jedyny.

A muszę mieć na głowicy montażu bo mam dwa zestawy foto.

Na barana masz ? Zrób fotkę. Zawsze możesz z boki głównej tuby przymocować. Szkoda ciągnąć pęk kabli za montażem a tak to się można ograniczyć do dwóch które się będą kręcić z głowicą.

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie. AH będzie zamontowany na głowicy montażu jeszcze nie wiem czym i jak, ale musi tam być. Na głównym teleskopie odpada bo AH musi być wymienny z dwoma zestawami foto.
Na razie jestem w pracy jak wrócę zrobię fotke o co mi kaman.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas weekendu miałem czas ogarnąć AH i go przetestować. Generalna konkluzja jest bardzo pozytywna. Dzięki niemu mogłem zredukować liczbę kabli ciągnących się za teleskopem. AH został zamontowany "na barana", co pozwoliło na redukcję długości kabli. Zastanawiam się co zrobić z długimi kablami typu drukarkowego,które łączą hub z kamerami, ale pewnie poproszę kogoś o zrobienie ich na wymiar (jak ktoś może i potrafi to chętnie zlecę). Sterowanie grzałkami (PWM) działa bez zarzutu. Włączanie urządzeń 12V jak wyżej. Sterowanie focuserem - bajka. Do ograniczenia 10000 kroków nie przywiązuję większej wagi bo to jest wyłącznie kwestia softwarowa i prędzej czy później będzie poprawiona. Podsumowując, jestem bardzo hepi, z inicjatywy Łukasza, pomocy Marka i własnej decyzji o zakupie :). Jedyna rzeczą, którą można byłoby skorygować to zachowanie predefiniowanych nazw przy sterowaniu urządzeniami w Maximie w panelu Switch. Biorąc pod uwagę funkcjonalność całości, jest to jednak dziesiąta kategoria odśnieżania.:)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

AZ-EQ6 GT, Quattro-200 CF, Atik 314L+, EFW2 9x1.25", ASI 120MM, Guider 50/180, SkyMaster 15x70

mareksliwinski.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Alien napisał:

Hmm widać że AH powoli się aklimatyzuje na montażach. Myślałem że ktoś zamontuje na głowicy montażu i tak czekam aby podpatrzeć rozwiązanie mocowania, ale widzę że chyba będę jedyny.
A muszę mieć na głowicy montażu bo mam dwa zestawy foto.

Trzeba było dwie sztuki zamówić :5640dc72c3466_18Angel:

@Elmarqo - to ograniczenie naprawię w najbliższej aktualizacji, dzięki!

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, AstroLutek napisał:

Na barana masz ? Zrób fotkę. Zawsze możesz z boki głównej tuby przymocować. Szkoda ciągnąć pęk kabli za montażem a tak to się można ograniczyć do dwóch które się będą kręcić z głowicą.

Chcę go zamontować:

albo tak
IMG_0280.thumb.JPG.8c25685b5065eeca09825

albo tak
IMG_0281.thumb.JPG.5a169b11a1a75db24df9e

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)