Skocz do zawartości

co porabiacie w tak paskudną pogodę?


hexa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,z góry przepraszam jeśli umieściłam post w nieodpowiednim wątku ale nie wiedziałam za bardzo gdzie go wcisnąć...

wiem że większość z Was zna się pewnie bardzo dobrze z różnych zlotów,spotkań itd...Tak z ciekawości chciałam zapytać czym się zajmujecie oprócz astronomii?co lubicie robić gdy aura nie pozwala na obserwacje?czy może jesteście tak pochłonięci swoim hobby że całkiem się zatracacie czytając różne artykuły,nowinki,oglądając filmy?jestem ciekawska,lubię poznawać ludzi nawet jeśli tylko przez internet..wiadomo że to forum o astronomii ale chyba nie zaszkodzi jak ktoś napisze w tym wątku na całkiem inny temat...a może nie... .jak to z Wami jest?pozdrawiam;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FA, ATM, atlasy, inne fora, Discovery - właśnie teraz o Neilu Armstrongu - mam kartę TV w komputerku :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład walczę z M45, nauka obróbki odkąd zebrałem materiał, jakieś dwa miesiące ;-D Kilkadziesiąt staków, wersji obróbki setki, a zaawansowani w 30 minut z tego materiału robią cuda w stosunku do tego co mi wychodzi. Jak w styczniu da się zebrać M42 to do wakacji mam zajęcie. Na zloty zacznę tylko z komputerem jeździć. Podsumowując, praca + M45.

  • Like 1

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Like 2

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze siedzę nad Regulaminem Konkursu Henia, szczególnie części poświęconej ocenie prac, aby był jak najbardziej sprawiedliwy w ocenie prac forumowych Artystów :5640dc6d53129_00Blanco:

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło się kiedyś, że pewien Hiszpan wylądował w północnej części Finlandii, gdy spotkał tubylca zapytał :

-Jak wygląda twoje zyczie, czym się zajmujesz przez cały rok?

- Latem chodzę na ryby i kocham się z żoną- odpowiedział Fin.

- A zimą kiedy jeziora są zamarznięte?- zapytał Hiszpan.

- Nie chodzę na ryby- odpowiedział Fin.

A teraz bardziej poważnie o mnie:) Od wiosny do jesieni kiedy mam tylko trochę czasu wsiadam na rower i zwiedzam wschodnią część Mazowsza, od wioski do wioski przez lasy, pola, wzdłuż rzek...Obok astronomii jest to co lubię najbardziej.. już się rozmarzyłem:) A gdy jest za zimno a niebo zachmurzone to spędzam sporo wolnego czasu przeglądajac fora astronomiczne i wszystko co związane z gwiazdami, tymi na niebie oczywiście:)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Jacek E. napisał:

Jeszcze siedzę nad Regulaminem Konkursu Henia, szczególnie części poświęconej ocenie prac, aby był jak najbardziej sprawiedliwy w ocenie prac forumowych Artystów :5640dc6d53129_00Blanco:

Ja z kolei przygotowuję album konkursowy oraz całoroczne, rozbudowane statystyki głosowań. Póki co obie rzeczy wyglądają bardzo ciekawie :5640dc79beb52_40Alien2:

  • Like 2

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy tak się jakoś dziwnie poukładało moje życie że praca i ogólnie wiele wyjazdów z nią związanych pochłania mnie bez reszty,więc niema obecnie dla mnie znaczenia jaka jest pogoda.Gdy mam chwile wolnego czasu to ofiaruje go rodzinie,bo mimo że astro to piękne hobby to jednak rodzina jest najważniejsza.Obecnie kontakt z astro to głównie wizyty na forach i różne inne astrostronki.Na szczęście już niedługo zmieni się to na plus,i to chyba duży plus.:5640dc6dbc8ce_01Smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bieda.
Sezon zimowy, więc żeglowanie dopada.
Rower też zaparkowany na zimę.
Aparat zepsuty, pojechał do serwisu do Wa-wy  (nie na Żytnią :) )
Pozostaje TV, internet i kuchnia :) :) :)

  • Like 1

TS80APO Q, RC 6", QHY8L i inne astro zabawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to macie dobrze. A ja nie wiem za co się zabrać! Obowiązków w domu w bród! To trzeba coś dokręcić, coś naprawić, coś posprzątać... Dziś już nic nie zrobię bo właśnie wyjeżdżam do pracy!

pzdr

Szymon

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam książki o meteorytach , ale większość paskudnej pogody spędzam w garażu grzebiąc przy swoim samochodzie ;)   

  • Like 1

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)