Skocz do zawartości

Uzupełnij biblioteczkę w Krainie Książek!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Panasmaras odpiął i przypiął ten temat

Świetna wiadomość! Szkoda tylko, że nie pojawiła się trzy dni temu ;)

Czy rabat jest czasowy, czy na razie bezterminowy? Drugie wydanie CDSA ma się pojawić w ciągu 1-2 miesięcy, a 15% z 45$ to już konkretne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Newborn_Sailor napisał:

Świetna wiadomość! Szkoda tylko, że nie pojawiła się trzy dni temu ;)

Bo Marek jak lew walczył do końca o każdy procent rabatu dla nas :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Newborn_Sailor napisał:

Świetna wiadomość! Szkoda tylko, że nie pojawiła się trzy dni temu ;)

Czy rabat jest czasowy, czy na razie bezterminowy? Drugie wydanie CDSA ma się pojawić w ciągu 1-2 miesięcy, a 15% z 45$ to już konkretne pieniądze.

W spisie wydawnictw tego sklepu nie widzę Cambridge University Press.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2015, 15:51:57, Newborn_Sailor napisał:

Czy rabat jest czasowy, czy na razie bezterminowy? Drugie wydanie CDSA ma się pojawić w ciągu 1-2 miesięcy, a 15% z 45$ to już konkretne pieniądze.

CDSA II pojawił się w Krainie Książek. Ale cena jest, delikatnie mówiąc, zaporowa :)

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, polaris napisał:

CDSA II pojawił się w Krainie Książek. Ale cena jest, delikatnie mówiąc, zaporowa :)

Dzięki za cynk. Po tym co napisałeś, nieco zaniepokojony wyszukiwałem atlas w KK z lekko szybszym biciem serca, ale na szczęście nie jest źle. Wcześniej liczyłem się z ceną podchodzącą pod 300zł.

4 godziny temu, Panasmaras napisał:

Podobno w nowym wydaniu gwiazdy podwójne są zaznaczone złotą nicią.

Panasmaras nie może się doczekać atlasu, w którym ciemne mgławice zostaną pięknie wykreślone za pomocą atramentu sympatycznego, dlatego staje się nieco zgryźliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że tyle powinien kosztować (np. z powodów merytorycznych oraz złotych nici czy kevlarowej okładki), tylko, że liczyłem się z podobną ceną, biorąc pod uwagę wyraźnie wyższą cenę drugiego wydania (45$ vs 34$) oraz paskudnie drogiego obecnie dolara.

CDSA kupowałem w 2010 roku, kosztował mnie niecałe 130zł (nie licząc transportu w Polsce). Wtedy też VACiska nie dopieprzali (dzięki, politycy). W katalogu KK jeszcze w zeszłym roku zdarzało mi się widzieć pierwszą edycję i cena już była znacznie wyższa (może skłamię, ale chyba coś około 180zł). Wobec tego 235zł za drugie wydanie nie wydaje mi się straszne, a biorąc pod uwagę rabat wychodzi jakieś 200zł.

Co do merytorycznej strony, to mam pewne oczekiwania i zżera mnie też ciekawość. Kto czyta odpowiedni dział na CN ten wie, że Bruce MacEvoy (jako drollere) ma twarde poglądy na temat, można go nazwać binarnym fundamentalistą, dla którego każda niefizyczna skatalogowana para to niewarty uwagi "just visual junk". Oczywiście rozumiem jego czysto naukowe podejście, mam też na to swój pogląd, ale ciekawi mnie dokonany przez niego wybór gwiazd.

Tak czy siak, moim podstawowym źródłem pozostanie - jeszcze przez długi czas uzupełniana - moja spersonalizowana Doublemetria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mam pytanie: Czy "Interstellarum DSA" wydało tylko wydawnictwo Oculum, czy może jeszcze któreś w wydawnictw oferowanych przez Krainę Książek?

Ewentualnie, czy Krainę Książek można poprosić o rozszerzenie oferty (i promocji) również o pozycje wydawnictwa Oculum? :5640dc6fa0398_07Cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)