Skocz do zawartości

Modyfikacja refraktora SW ED 80/600


Robert41

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładnie się prezentuje :) Jakiej folii Carbonowej użyłeś? Patrząc na połysk wydaje mi się, że 4D lub 5D? 3D jest matowa i gorzej się prezentuje.

  • Like 1

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest folia 4D bo taką kiedyś kupiłem i miałem w domu. Jeśli powłoka się w przyszłości zużyje i będę wymieniał to zastosuję 5D... jeszcze bardziej przypomina prawdziwy carbon.

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Robert41 napisał:

To jest folia 4D bo taką kiedyś kupiłem i miałem w domu. Jeśli powłoka się w przyszłości zużyje i będę wymieniał to zastosuję 5D... jeszcze bardziej przypomina prawdziwy carbon.

Są już w sprajach akryle bezbarwne - do tej pory były tylko nitro i zżerały - tryśnięcie fachowe dopiero efekt powoduje - w Italii się nabrałem w ubiegłym roku ;)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Może to nie Super APO ale bez wątpienia jest jedyny w swoim rodzaju w tłumie innych ED-ków :5640dc6e20115_02Laugh:

No i pokazuje zalety kupowania na giełdach...nadal mimo wszystkich modyfikacji wychodzi taniej niż nowy ED-ek w najprostszej wersji w sklepie.

  • Like 1

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Kolejna część relacji z przebudowy...

Oryginalne obejmy Sky Watchera bardziej przypominają mocowanie rynny niż porządne obejmy teleskopowe ;) . Dlatego gdy na sąsiednim forum pojawiły się porządne obejmy firmy Parallax po krótkim zastanowieniu zdecydowałem się na wymianę. Obejmy odmalowałem i podkleiłem welurem, pasują jak ulał.
Kolejny element to rączka do przenoszenia... trochę nietypowo postanowiłem użyć w tym celu aluminiowej klamki okiennej. Klamka ma zachowaną możliwość obrotu, więc można ją przekręcić tak jak wygodniej. A do umocowania jej do tuby użyłem oryginalnego mocowania statywowego i dodatkowego kawałka kątownika 30 x 10 mm.

DSC_1838a.JPG

DSC_1836a.JPG

Do obejm zamocowałem szynę ze stopką pod szukacz. Natomiast do uchwytu szukacza optycznego dokręciłem kolejną stopkę- tym razem pod szukacz red dot. Użyłem celownika kolimatorowego od wiatrówki który jest dużo tańszy od takich samych szukaczy sprzedawanych w sklepach astro. Celownikowi brak oczywiście mocowania do stopki, ale to łatwo dorobić - w tym wypadku posłużyłem się stalowym płaskownikiem szer. 20 mm z którego wyszlifowałem szynę oraz dwoma kawałkami płaskownika aluminiowego 10x30 mm które odpowiednio wyprofilowałem i skręciłem ze sobą co dało taki efekt:

DSC_1858a.JPG

A tak to wygląda zamocowane na teleskopie:

DSC_1849a.JPG


Ostatnią rzeczą było skrócenie dovetaila tak by nie zahaczał o mikrofocuser gdy będę używał z binonasadką krótkiego adaptera wyciągu.

DSC_1865a.JPG

I jeszcze 2 zdjęcia na montażu HDAZ w towarzystwie TS 152/900.

DSC_1888a.JPG

DSC_1890a.JPG

To już chyba koniec zmian... choć kto wie co mi jeszcze do głowy przyjdzie w pochmurny dzień ;):D

 

 

  • Like 6

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)