Skocz do zawartości
Robert41

Modyfikacja refraktora SW ED 80/600

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładnie się prezentuje :) Jakiej folii Carbonowej użyłeś? Patrząc na połysk wydaje mi się, że 4D lub 5D? 3D jest matowa i gorzej się prezentuje.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jest folia 4D bo taką kiedyś kupiłem i miałem w domu. Jeśli powłoka się w przyszłości zużyje i będę wymieniał to zastosuję 5D... jeszcze bardziej przypomina prawdziwy carbon.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szkoda że można dać tylko jednego lajka ;) - super robota!

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 godzin temu, Robert41 napisał:

To jest folia 4D bo taką kiedyś kupiłem i miałem w domu. Jeśli powłoka się w przyszłości zużyje i będę wymieniał to zastosuję 5D... jeszcze bardziej przypomina prawdziwy carbon.

Są już w sprajach akryle bezbarwne - do tej pory były tylko nitro i zżerały - tryśnięcie fachowe dopiero efekt powoduje - w Italii się nabrałem w ubiegłym roku ;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może to nie Super APO ale bez wątpienia jest jedyny w swoim rodzaju w tłumie innych ED-ków :5640dc6e20115_02Laugh:

No i pokazuje zalety kupowania na giełdach...nadal mimo wszystkich modyfikacji wychodzi taniej niż nowy ED-ek w najprostszej wersji w sklepie.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolejna część relacji z przebudowy...

Oryginalne obejmy Sky Watchera bardziej przypominają mocowanie rynny niż porządne obejmy teleskopowe ;) . Dlatego gdy na sąsiednim forum pojawiły się porządne obejmy firmy Parallax po krótkim zastanowieniu zdecydowałem się na wymianę. Obejmy odmalowałem i podkleiłem welurem, pasują jak ulał.
Kolejny element to rączka do przenoszenia... trochę nietypowo postanowiłem użyć w tym celu aluminiowej klamki okiennej. Klamka ma zachowaną możliwość obrotu, więc można ją przekręcić tak jak wygodniej. A do umocowania jej do tuby użyłem oryginalnego mocowania statywowego i dodatkowego kawałka kątownika 30 x 10 mm.

DSC_1838a.JPG

DSC_1836a.JPG

Do obejm zamocowałem szynę ze stopką pod szukacz. Natomiast do uchwytu szukacza optycznego dokręciłem kolejną stopkę- tym razem pod szukacz red dot. Użyłem celownika kolimatorowego od wiatrówki który jest dużo tańszy od takich samych szukaczy sprzedawanych w sklepach astro. Celownikowi brak oczywiście mocowania do stopki, ale to łatwo dorobić - w tym wypadku posłużyłem się stalowym płaskownikiem szer. 20 mm z którego wyszlifowałem szynę oraz dwoma kawałkami płaskownika aluminiowego 10x30 mm które odpowiednio wyprofilowałem i skręciłem ze sobą co dało taki efekt:

DSC_1858a.JPG

A tak to wygląda zamocowane na teleskopie:

DSC_1849a.JPG

Ostatnią rzeczą było skrócenie dovetaila tak by nie zahaczał o mikrofocuser gdy będę używał z binonasadką krótkiego adaptera wyciągu.

DSC_1865a.JPG

I jeszcze 2 zdjęcia na montażu HDAZ w towarzystwie TS 152/900.

DSC_1888a.JPG

DSC_1890a.JPG

To już chyba koniec zmian... choć kto wie co mi jeszcze do głowy przyjdzie w pochmurny dzień ;):D

• Like 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pięknie się prezentuje. No i gratuluję postu nr 666 :5640dc727769c_17Devil:

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O widzisz z tą klamka dobry pomysł mam kilka chyba w garażu. Trza pomyśleć i dopasować do mojego APO-ka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta