Skocz do zawartości

Obiektyw do Canona, target: zorza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Jaki obiektyw polecacie do Canona 700D, aby robić zdjęcia zorzy? Ewentualnie do wyraźniej panoramy nieba, aby gwiazdy były ostre. 

Dzięki za odpowiedzi.

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poważnie nikt? :5640dc6e20115_02Laugh: 

No więc ułatwię. Poszukuję czegoś EF lub EF-S do 25 mm i F jak najniższą w rozsądnej cenie. Czy ktoś może coś doradzić?

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam kitowca EF-S 18-55 IS i jeśli dobrze ustawi się ostrość to jest ok. 

  • Like 1

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego samego, ale jakoś super nie jestem zadowolony. Potrzebuje F w okolicach 1,5-2.2. 

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ChessNet napisał:

Poważnie nikt? :5640dc6e20115_02Laugh: 

No więc ułatwię. Poszukuję czegoś EF lub EF-S do 25 mm i F jak najniższą w rozsądnej cenie. Czy ktoś może coś doradzić?

To wybór na szczęście jest niewielki :) Poniżej f/2.8 i 25mm jest tylko chyba jeden Canon - EF 24mm f/1.4. Sigma ma też 20 i 24mm f/1.4 i zooma 18-35 f/1.8 - ale Sigmy są pod APSC tylko. I to chyba tyle :5640dc79beb52_40Alien2: Począwszy od f/2.8 wybór się znacznie powiększa.

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie obiektywy z Sigma Art, miażdzy konstrukcje Nikonowskie i Canonowskie

  • Like 1

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon  EF 24mm f/1.4  kosztuje około 5700 PLN, więc odpada. Przeglądam te sigmy. :-) 

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigma 18-35mm F1.8 kosztuje 800$, więc też tania nie jest. :5640dc727769c_17Devil: Kutwa, jak wydatek ukryć przed żoną? :5640dc70bd641_11Geek:

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigma 18-35 F/1.8 A - super kontrast, wysoka transmisja jak na ilość elementów, ostra od pełnego otworu, pięknie płaskie pole, regularna winieta, zero jakichkolwiek odblasków, za te pieniądze? Nic tylko brać! Dokupiłem do niej 50-tkę 1.4 z tej samej serii Art - przez swój regularny bokeh i łagodne halo wychodzące w postobróbce, które nadaje jasnym gwiazdom szczególnego uroku jest jeszcze lepsza w astrofoto. Seria Art to też świetna jakość wykonania - są ciężkie ale tu rządzi metal i te obiektywy nie boją się kapiącej po nich ciurkiem rosy. Poszukującym szerszych pól zdecydowanie polecam Sigmę 10-20 F/3.5 - za rozsądną kwotę trudno o lepsze 10 mm do cropa. Sigma rządzi. ;)

  • Like 1

14.7" F/5 Quartz | E21 | E10 | E6 | Lumicon UHC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz obiektywu szerokokątnego ze światłem F/2,8 i jaśniejsze,  nie jesteś uzależniony od AF, to jest dosyć duży wybór (i ciągle dochodzą nowości):

A. Tokina 11-16/2,8   14-20/2,0 - premiera XII 2015

B. Samyang 16/2,0   12/2,8   14/2,8   24/1,5

C. Starocie na M42:  Zenitar 16/2,8  Peleng 17/2,8   Vivitar 28/2,5

Oczywiście rozrzut cenowy jest dosyć duży. :5640dc70bd641_11Geek:

Musisz tylko pooglądać na ile odwzorowanie konkretnego obiektywu zniekształca brzeg kadru, bo przy fotografowaniu nocnego nieba w szerokich kadrach ma to moim zdaniem decydujące znaczenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o sigmie 35/1,4 Art, która jest bardziej przyszłościowa bo to obiektyw pod pełną klatkę. 18-35 tylko pod cropa. Zenitara 16 bym odpuścił, miałem i nie byłem jakoś szczególnie zadowolony. 

  • Like 1

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)