ChessNet Napisano 20 Grudnia 2015 Napisano 20 Grudnia 2015 Witam. Jaki obiektyw polecacie do Canona 700D, aby robić zdjęcia zorzy? Ewentualnie do wyraźniej panoramy nieba, aby gwiazdy były ostre. Dzięki za odpowiedzi. Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".
ChessNet Napisano 17 Stycznia 2016 Autor Napisano 17 Stycznia 2016 Poważnie nikt? No więc ułatwię. Poszukuję czegoś EF lub EF-S do 25 mm i F jak najniższą w rozsądnej cenie. Czy ktoś może coś doradzić? Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".
polaris Napisano 17 Stycznia 2016 Napisano 17 Stycznia 2016 Uderz na Optyczne.pl, tam chyba szybciej dostaniesz odpowiedź. 1 www.astronoce.pl Vanguard Endeavor 8x42 EDII | TS Photoline 72APO | SW AZ GTi
Destiny Napisano 17 Stycznia 2016 Napisano 17 Stycznia 2016 Ja posiadam kitowca EF-S 18-55 IS i jeśli dobrze ustawi się ostrość to jest ok. 1 Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka 7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)
ChessNet Napisano 17 Stycznia 2016 Autor Napisano 17 Stycznia 2016 Mam tego samego, ale jakoś super nie jestem zadowolony. Potrzebuje F w okolicach 1,5-2.2. Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".
jolo Napisano 17 Stycznia 2016 Napisano 17 Stycznia 2016 1 godzinę temu, ChessNet napisał: Poważnie nikt? No więc ułatwię. Poszukuję czegoś EF lub EF-S do 25 mm i F jak najniższą w rozsądnej cenie. Czy ktoś może coś doradzić? To wybór na szczęście jest niewielki :) Poniżej f/2.8 i 25mm jest tylko chyba jeden Canon - EF 24mm f/1.4. Sigma ma też 20 i 24mm f/1.4 i zooma 18-35 f/1.8 - ale Sigmy są pod APSC tylko. I to chyba tyle Począwszy od f/2.8 wybór się znacznie powiększa. 1
Adam Tomaszewski Napisano 17 Stycznia 2016 Napisano 17 Stycznia 2016 Tylko i wyłącznie obiektywy z Sigma Art, miażdzy konstrukcje Nikonowskie i Canonowskie 1 SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.
ChessNet Napisano 17 Stycznia 2016 Autor Napisano 17 Stycznia 2016 Canon EF 24mm f/1.4 kosztuje około 5700 PLN, więc odpada. Przeglądam te sigmy. :-) Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".
ChessNet Napisano 17 Stycznia 2016 Autor Napisano 17 Stycznia 2016 Sigma 18-35mm F1.8 kosztuje 800$, więc też tania nie jest. Kutwa, jak wydatek ukryć przed żoną? Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".
Windforce Napisano 18 Stycznia 2016 Napisano 18 Stycznia 2016 Sigma 18-35 F/1.8 A - super kontrast, wysoka transmisja jak na ilość elementów, ostra od pełnego otworu, pięknie płaskie pole, regularna winieta, zero jakichkolwiek odblasków, za te pieniądze? Nic tylko brać! Dokupiłem do niej 50-tkę 1.4 z tej samej serii Art - przez swój regularny bokeh i łagodne halo wychodzące w postobróbce, które nadaje jasnym gwiazdom szczególnego uroku jest jeszcze lepsza w astrofoto. Seria Art to też świetna jakość wykonania - są ciężkie ale tu rządzi metal i te obiektywy nie boją się kapiącej po nich ciurkiem rosy. Poszukującym szerszych pól zdecydowanie polecam Sigmę 10-20 F/3.5 - za rozsądną kwotę trudno o lepsze 10 mm do cropa. Sigma rządzi. ;) 1 14.7" F/5 Quartz | E21 | E10 | E6 | Lumicon UHC
jutomi Napisano 18 Stycznia 2016 Napisano 18 Stycznia 2016 Jeśli szukasz obiektywu szerokokątnego ze światłem F/2,8 i jaśniejsze, nie jesteś uzależniony od AF, to jest dosyć duży wybór (i ciągle dochodzą nowości): A. Tokina 11-16/2,8 14-20/2,0 - premiera XII 2015 B. Samyang 16/2,0 12/2,8 14/2,8 24/1,5 C. Starocie na M42: Zenitar 16/2,8 Peleng 17/2,8 Vivitar 28/2,5 Oczywiście rozrzut cenowy jest dosyć duży. Musisz tylko pooglądać na ile odwzorowanie konkretnego obiektywu zniekształca brzeg kadru, bo przy fotografowaniu nocnego nieba w szerokich kadrach ma to moim zdaniem decydujące znaczenie. 1
Adam Tomaszewski Napisano 18 Stycznia 2016 Napisano 18 Stycznia 2016 Ja pisałem o sigmie 35/1,4 Art, która jest bardziej przyszłościowa bo to obiektyw pod pełną klatkę. 18-35 tylko pod cropa. Zenitara 16 bym odpuścił, miałem i nie byłem jakoś szczególnie zadowolony. 1 SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się