Skocz do zawartości

Konkurs - z okazji Jesiennego Zlot w Zatomiu


Rekomendowane odpowiedzi

No to semantyka  ;) Gwiazdę potocznie utożsamiamy ze słońcem..istnieje potoczne  pojęcie inne słońca -określające inne gwiazdy!

Ale zgodzę się powinno być użyte słowa "gwiazda"

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na tą chwile to w zasadzie wszystko,Poczta cały czas wywala,wczytują sie tylko same nagłówki,nie potrafie otworzyć 2/3 odpowiedzi.

Jeżeli do wieczora nie ulegnie to zmianie wyniki podam w poniedziałek tak żeby nikt nie poczuł sie pokrzywdzony czy oszukany.

ps.

Chodziło mi oczywiście o -słońce- w pojeciu gwiazda bo dla planety z poza naszego układu jej gwiazda jest niejako jej słońcem.

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden mały błąd wkradł się w odpowiedzi: 3cia galaktyka z IV tury to 4710 a nie 4711: http://www.ngcicproject.org/dss/n/4/n4710.jpg

4711 też odkrył William ale to nie o nią chodzi ;)

Nie wiem dlaczego Piotr napisał w odpowiedzi "4711" to z całą pewnością  literówka podczas przepisywania.  W moim mailu do niego z odpowiedziami była następująca lista!

1) NGC 6902 (lub IC 4948)

2)NGC 45

3) NGC 4710

4)NGC 4762 (również UGC 8016 lub PGC 43733)

5) NGC 4775

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za błedy merytoryczne w przepisywaniu odpowiedzi z ostatniej tury podanych przez ignisa.

Pierwsze nagrody już rozdzielone wszystkie osoby biorące równocześnie udział w konkursie oraz na zlocie otrzymały czapeczki Astro-Partnera.

Podsumowanie tak jak pisałem wcześniej jutro

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Czarne dziury,Promieniowanie Hawkinga (parowanie) czas 10 do 99 potęgi ( przyjmujemy także odpowiedzi do 97,98,100.)

Wracając do naszej rozmowy w Zatomiu - ciężko znaleźć wiarygodne i jedyne źródło wiedzy na ten temat, ale z tego co znalazłem to szacuje się, że czas parowania czarnych dziur o masie Wszechświata wyniósłby ok. 10^131/132, ale możliwe, że źle zrozumiałem pytanie :)

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punktacja I TURA

Alien 2p

Ucio 5p

Bandros 5p

Kisiel 5p

Polaris 4p

Sołtys 5p

Ines 5p

Darius 5p

Keny 3p

Rogiński 5p

Ps

Czy ktoś jeszcze wysyłał odpowiedzi w I turze ?

Najprawdopodobniej nie ale wole sie dopytać bo na zlocie były problemy z pocztą

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzak zapodaj premie pkt dla tych co byli na zlocie i także dla tych co byli i spływali kajakami hehe  :P  Pozdro  :P

Za kajaki to akurat macie minusy bo po pierwsze nie namówiliście mnie na ten spływ a po drugie Anka wrócila na sucho i czuła sie niedowartościowana

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staraliśmy się, ale za wolno płynęła. Zresztą na wiosnę ma być podobno znowu spływ więc nie wszystko stracone  ;D

Synta 8", dwa kitowe okularki 10 i 25mm, okular plossl z serii made 5000 26mm, filtr baader UHC-s, fltr słoneczny zrobiony z folii baader we własnej oprawie, laser 50mW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po drugie Anka wrócila na sucho i czuła sie niedowartościowana

Może czuję się niedowartościowana, ale dzień wcześniej na mokro spłynęłam ze schodów  :D

i pragnę sprostować, że to nie ja płynęłam wolno, tylko niektórzy tak zasuwali, że prawie się potopili  ;) Następnym razem będą płynąć w środku stada.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po kolei;

1.nagroda Okular BST ED -Darius

2.Nagroda Filtr kolorowy oraz księżycowy otrzymuje trilplet;

Ucio,Polaris oraz Ines

Tak więc mając na uwadze czapeczki Astro-Partnera ktore wcześniej rozdałem udalo nam sie zgodnie z założeniami nagrodzić ok 10 osób,i fajnie

Zwycięzców prosze o podanie na PW danych do wysyłki oraz jakie filtry kolorowe potrzebują ( jeżeli takie mamy to wyslemy a jak nie to losowo  8) )

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po negocjacjach z dowódstwem Astro-partnera postanowiliśmy takze nagrodzić 3 miejscem nastepny Triplecik w kolejnosci punktowej,Sa to;

Bandros,Rogix oraz Sołthysa z gminy Wrocław. ;)

Prosze was takze o adresy do wysyłki

No i to by było na tyle ,dziekuje za udział w konkursie w imieniu sponsa oraz wlasnym i zapraszam na nastepny w narazie blizej nie okreslonym terminie

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to ja odpadam, brałem udział w konkursie jak w każdym, bo lubię konkursy, jeśli chodzi o czapeczkę to już mam, więcej mi nie potrzeba czapeczek, nawet ostatnio w niedzielę, kiedy byłem na spacerze po polach znalazłem o dziwo czapeczkę no chyba mnie czapeczki lubią, więc pozostaje zrezygnować, bo co ja z nimi będę robił sam nie wiem. Dlatego nie wysyłam adresu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)