Skocz do zawartości

Opłaca się wogóle tu obserwować ?


Gracjan K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mega durne pytanie dlatego wrzucam do Astrokafejki !

A więc czy w poniższej sytuacji.....jest sens obserwowania na podwórku ? Bo wg.mnie jest trochę za jasno !

 

Legenda:

Czerwony: Lampy uliczne

Czarne obramówki : Domy

Pomarańczowe: podwórko

Zielone:Gdzie zazwyczaj obserwuje

 

W prawym górnym rogu widok dla oka przysłania garaz !

A w lewym dolnym rogu i w prawym dom..

 

 

gCG1Avo.png

 

 

 

Teleskop Tele-Science 50/500.

Sky-Watcher 130/900 EQ2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będzie za jasno:) Większości obserwacji o ile mogę tak to nazwać prowadzę z ogródka rozświetlonego latarniami oraz swiatłami z okien sąsiadów. No i ta piękna kopuła świetlna wisząca nad Warszawą. Co widzę zapewne się domyślasz a i tak jestem w kazdą pogodną noc na ogródku i miło mi patrzeć na to niebo:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BlackAdder napisał:

Ja mam sytuację prawie identyczną, tylko lampy uliczne tak 10m bliżej. I nawet próbuje robić fotki (zobacz link w stopce) :D Pozdrawiam

No to chyba jednak coś się da zobaczyć !....Mam idealnie ustawioną galaktyke andromedy tylko dośc zimno dzisiaj ! I zastanawiam się czy pójśc :D Super fotki  !   

  • Like 1

Teleskop Tele-Science 50/500.

Sky-Watcher 130/900 EQ2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BlackAdder napisał:

No ja dzisiaj po 30 minutach wymiękłem :) ps. Jeżeli chodzi o obiekty DeepSky (obserwacje wizualne) to jednak warto wyjechać gdzieś poza miasto .

To racja....na lightmap mam zielono wiec może jakieś jasne obiekty wygladają ! ;D

 

Teleskop Tele-Science 50/500.

Sky-Watcher 130/900 EQ2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma........., jak nie masz możliwości wyjeżdżać w ciemne miejsce to każde jest dobre aby coś tam kuknąć:)

  • Like 1

SW 12" Flex,  SW 120/600, SW Mak127                                    Montaż: EQ5, AZ4.
Okulary: ES24mm, AXIOM 10mm, ES 4,7 , Barlow GSO 2" ED,                      Bino SW.  
Filtry: UB 2", GSO nebula , OIII.                             Lornetka:Ecotone Kamakura WP2 10X50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu Ty PanKenzie się z Charonem nie spachniesz ?? Z jednego miasta jesteście a Adrian ma kilka miejscówek i transport - no i niebo w jednym paluszku :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Jacek E. napisał:

A czemu Ty PanKenzie się z Charonem nie spachniesz ?? Z jednego miasta jesteście a Adrian ma kilka miejscówek i transport - no i niebo w jednym paluszku :)

Może kiedyś, narazie to rodzice mają problem itp. :D 

Teleskop Tele-Science 50/500.

Sky-Watcher 130/900 EQ2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, PanKenzie napisał:

Witam, mega durne pytanie dlatego wrzucam do Astrokafejki !

A więc czy w poniższej sytuacji.....jest sens obserwowania na podwórku ? Bo wg.mnie jest trochę za jasno

Jakie tam durne pytanie?!?!?!
Wielu z nas ma podobnie, a nawet dodatkowo łunę miejska...
Najbardziej przeszkadza bezpośrednie swiatło od lamp ulicznych. Pierwsza lampa - wieszam koc na ogrodzeniu, a światło 2 lampy zasłaniam parawanem z płyty pilśniowej lub osb.

  • Like 1

Newton 12' DOB GOTO, refraktor Sky-Watcher SK909 EQ3-2, okulary: 8, 10 13, 17 i Soligor 25
Na meteory: kamery PAVO6, PAVO7 i PAV79, czasem oko nieuzbrojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w małej miejscowości i kilka lat temu na podwórku obserwowałem gwiazdy do 6.7 mag, niebo było cudne :) Dzisiaj wraz ze wzrostem sąsiadów i pobliskich miejscowości niebo się pogorszyło, choć miarka się przebrała, gdy sąsiad na swoim podwórku postawił lampe uliczną, która świeci bezpośrednio na moje podwórko, przez co jest strasznie jasno... najlepsze jest to, że go praktycznie nie ma, a lampa świeci :/ I przez to mam chyba astrodoła... pozdrawiam go

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perseus napisał:

Ja mieszkam w małej miejscowości i kilka lat temu na podwórku obserwowałem gwiazdy do 6.7 mag, niebo było cudne :) Dzisiaj wraz ze wzrostem sąsiadów i pobliskich miejscowości niebo się pogorszyło, choć miarka się przebrała, gdy sąsiad na swoim podwórku postawił lampe uliczną, która świeci bezpośrednio na moje podwórko, przez co jest strasznie jasno... najlepsze jest to, że go praktycznie nie ma, a lampa świeci :/ I przez to mam chyba astrodoła... pozdrawiam go

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Czyli widze że ja nie mam najgrozej :D Do wandalizmu dopusić trzeba ! Cegła i po problemie :D

Teleskop Tele-Science 50/500.

Sky-Watcher 130/900 EQ2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)