Skocz do zawartości

AstroHub 3 - pliki i aktualizacje


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Pawcio napisał:

AH3 tak samo się zachowuje niezależnie od podłączenia do różnych gniazd usb huba? Możesz wstawić zdjęcie jak to jest podłączone? Sprawdzałeś to napięcie zasilające huba usb? To też by mogło nabruździć ....

Tak testowałem połączenie do różnych portów USB. Nic z tego.

 

23 godziny temu, Jacek E. napisał:

Kurde - nie powinienem głosu zabierać bo nie miałem do czynienia z urządzeniem... Szymek spróbuj zasilić tego HUBa D-Linka zasilaczem 5V oddzielnym. No i jeszcze jedno daj jak najkrótszy kabelek USB na próbę.

Tez juz to wczoraj testowałem. Użyłem oryginalnego zalilacza, który był w zestawie z D-linkiem.

Sprawdzona kabelkologia:

NIE DZIAŁA:

Komputer-----przedłużacz 5m------>kabelek USB 1m----->D-link------kabelek USB 30cm----->AstroHub

Komputer---->kabelek USB 1,8m----->D-link------kabelek USB 30cm----->AstroHub

Komputer---->kabelek USB 1m----->D-link------kabelek USB 30cm----->AstroHub

Komputer---->kabelek USB 1,8m---->D-link------kabelek USB 1m----->AstroHub

i jeszcze kilka kombinacji...

 

DZIAŁA:

Komputer---->kabelek USB 1,8m-------->AstroHub

OBECNY LAPTOP-----przedłużacz 5m------>kabelek USB 1m----->D-link------kabelek USB 30cm----->AstroHub

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie trudny orzech .. To z innej beczki Jakie to są porty usb? 3.0? Jak wygląda sekcja zasilania? Jaki to sterownik? (Może inne ze strony producenta?)  A z innym hubem ?

image.png.e4c0f8b4944fbe26b75acf6e8b94fa71.png

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stary PC i ma jeszcze USB 2.0 Sterowniki pociągnął sobie windows więc w to nie wnikałem. Co do zasilania, jak będę w obserwatorium to zerknę.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jolo odpiął ten temat
  • 2 lata później...

Kurczę,
mam chyba przypadłość, jak co u Szymka. Szykuję nowego lapka z Win10pro64, próbuję zainstalować software i lipa. Nie widzi Arduino tylko "nieznane urządzenie ma problem" ? Łączyłem przez huba usb D-linka, jak i bezpośrednio lapek-AH3

Instalowałem Arduino 1.6.4, 1.6.5, 1.8.13 (skończyłem na 1.6.5), ściągnąłem najnowszego Ascoma, próbuję teraz zainstalować driver FTDI (który? ftdiport czy ftdibus?). Przy instalacji mam wybór od "USB Serial Converter, USB Serial Converter A ... USB Serial Converter G". Łączę do portu usb3.0 i 2.0 - bez różnicy.

Przyznam, że trochę się gubię, a sukcesu brak.

@szdom1 jakoś pozytywnie rozwiązałeś problem?

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sferoida napisał:

 

@szdom1 jakoś pozytywnie rozwiązałeś problem?

Temat odpuściłem bo to nie na moje nerwy i wróciłem do lapka, który działa.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ dopiero zauważyłem, że masz problem mam skopiowany driver który działa, pamięta też że na początku miałem kabel usb, z którym miałem problemy. U mnie na nowym lapku z Windows 10 Home 64bit po zainstalowaniu sterowników arduino, sterownika AH ruszyło bez problemu..

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)