Skocz do zawartości

M 42


Astro-Sky21

Rekomendowane odpowiedzi

Autor: Tużnik Adam

Obiekt: M 42

Data szkicu: 03.01.2016r. godz: 19:05

Miejscowość: Ożarów

Sprzęt: 70/300, pow. 75x, H4 mm

Pogoda: brak zachmurzenia

UWAGA ! - bez obróbki oraz lekka fantazja :)

Dajcie znać jak się Wam podoba ? chciałbym by każda moja praca była doceniona,

śmiało Piszcie co jest ok, a co Według Was do poprawki w przyszłości.

568a95c196b1f_szkic12121001.thumb.jpg.8a

 

  • Like 1

Pozdrawiam, :)

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lukost napisał:

Świetny szkic. Coś podobnego widziałem wczoraj refraktorem 150/750, z filtrem OIII Lumicona i Maxvisionem 24 mm na pokładzie, pod górskim niebem Przełęczy Knurowskiej. 

Domyślam się też że nie o 19 gdy Mgławica jest na 20 stopniach wysokości nad horyzont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się z polem widzenia moim polem widzenia wiem, że takiego M 42 nie da się zobaczyć moim sprzętem to co widzicie Państwo to około 60% tego co mogłem zobaczyć. Uwaga żeby znów nie było jak z Andromedą, niczego sobie nie wyobrażałem, po zakończeniu szkicowania poprawiłem Go lekko to jest mój szkic w wersji mocno nad ciągniętej. Tyle mojego komentarza. Wiem że nie powinienem tego szkicu tak wyostrzać, ale chciałem by był ładniejszy. :( no niestety wyszło nie tak, ale przynajmniej dajcie jak Wam się podoba ?

Pogodnego nieba wszystkim :)

Pozdrawiam, :)

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze niech będzie ok koniec z fantazją. :)

A co do relacji to w ogóle nie piszę bo poprostu straciłem zapał. :) Czasem przychodzi chwila podczas obserwacji żeby coś napisać ale później stwierdzam że i tak będzie źle i rezygnuję. :( ... moze kiedyś powrócę do relacji ale narazie chciałbym szkicować i obiecuję szkiców fantastycznych nie wykonuję a przy okazji Przepraszam jeżeli kogoś moimi szkicami oburzyłem.

 

Pozdrawiam, :)

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Astro-Sky21 napisał:

Dobrze niech będzie ok koniec z fantazją. :)

A co do relacji to w ogóle nie piszę bo poprostu straciłem zapał. :) Czasem przychodzi chwila podczas obserwacji żeby coś napisać ale później stwierdzam że i tak będzie źle i rezygnuję. :(

Człowieku Kochany - to zacznij szkicować i opisywać to co naprawdę przez swój setup widzisz - gwarantuje Ci, nikt głupiej uwagi nawet na a nie napisze. Zobacz ile jest relacji, ile ludziska szkicują i... Same lajki. Dlaczego,. piszą to co widzą i podobnie szkicują.

Tyle razy Koledzy Ci o tym pisali - nie żeby zniechęcić, aby pomóc młodemu człowiekowi.. ale widzę, że młody człowiek traktuje pomoc i rady jak agresję - Szkoda :(

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno proszę o radę tylko szczerze jak mam szkicować i relacjonować by było ok sami widzicie że się staram naprawdę zależy mi na dobrych szkicach, chciałbym być doceniany, Wiem przyznaję się do błędu że fantazjuję. Nie będę więcej tego robił, możecie być tego pewni. Niedługo startuję też w arcyważnym dla mnie projekcie, będę liczył również na Wasze wsparcie . Nie chcę nikogo oburzać chcę tylko by było ok .

 

Wezmę sobie wszystkie rady do serca obiecuję. :)

Ogólnie będzie lepiej obiecuję.

Pozdrawiam, :)

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Astro-Sky21 napisał:

...wiem, że takiego M 42 nie da się zobaczyć moim sprzętem to co widzicie Państwo to około 60% tego co mogłem zobaczyć. Uwaga żeby znów nie było jak z Andromedą, niczego sobie nie wyobrażałem, po zakończeniu szkicowania poprawiłem Go lekko to jest mój szkic w wersji mocno nad ciągniętej.

Jeśli widziałeś tą mgławice w tym "około 60%" co na szkicu, to powinieneś dokładnie tak samo ją naszkicować, nic nie dodając od siebie. Więcej dorysowanych szczegółów, detali których nie widać normalnie, nie czyni szkicu lepszym. Masz szkicować tylko to co widzisz, nic poza tym. I to cała filozofia.
Poradnik szkicowania jest na forum. Jeśli nie ten to w internecie jest kilka innych. Wystarczy się z nimi zapoznać i jak najwięcej ćwiczyć.

  • Like 2

Teleskop Sky-Watcher 114/900 EQ1; Super Plössle 10 mm, 12,5mm, 20 mm, 25mm; Barlow 2x; Lornetka 12x50

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób tak, żeby było bliżej nieokreślone okay, ale żeby było uczciwie w stosunku do nas i do Ciebie samego również.
Masz potencjał w szkicowaniu, ale podejście kompletnie do dupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)