Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, wessel napisał:

@prestoneq - Bez komentarza pozostawię złośliwości w temacie drogiej fotografii estetycznej. I zadam pytanie : wstawiasz fotki po to, żeby ktoś ci powiedział że są ok albo wypunktował niedoskonałości? Bo jeśli nie po to to po prostu napisz, bez złośliwości - nie życze sobie - i po sprawie.

Ale po mojemu to on w ogóle do Ciebie nie uderzał. Chyba źle coś odebrałeś/odczytałeś. >:O

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 minut temu, szdom1 napisał:

Ale po mojemu to on w ogóle do Ciebie nie uderzał. Chyba źle coś odebrałeś/odczytałeś. >:O

Też mi się tak wydaje......

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 godzin temu, wessel napisał:

Panowie, nie kupuje tego. Nie można tak wysoko podciągać poziomu tła bo zdjęcie jest zupełnie nieczytelne. Jeśli za mało widać - zrób więcej materiału, to ci da większy odstęp sygnał/szum i będziesz mógł więcej wyciągnął kontrastu nie zaszumiając całości i tła przede wszystkim.

Cytat

Rozumiem że chodzi o zdjęcie NGC2300 i NGC2276 które zamieściłem. Otóż to zdjęcie zamieściłem tylko po to i tylko w tym celu aby wyjaśnić nim rozwiązanie problemów związanych z tymi nieszczęsnymi okręgami, bo stwierdziłem że to była zbyt ważna sprawa aby ją tak zostawić a ciągle coś przeszkadzało aby zrobić te diabelne flaty na starym setupie Fools. Te okręgi najmocniej było widać przy mocno rozjaśnionym tle i tyle.  To zdjęcie to zamknięcie pewnego etapu czarno białych zdjęć i mojej pomocy przy tym całym bajzlu sprzętowym w obserwatorium dla Marcelego tak z doskoku na ile mogłem poświęcić swój wolny czas. 

Jest tak jak piszecie reszta do WWaldek. 2x niezrozumienia i niepotrzebna nerwowość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 godzin temu, prestoneq napisał:

Jest tak jak piszecie reszta do WWaldek. 2x niezrozumienia i niepotrzebna nerwowość.

Kolego prestoneq, gdybym pisał na tym forum jako jakiś tam "xxl, czy czarnobrody" to moglibyśmy tak ciągnąć, aż do zbanowania któregoś z nas. Ja jednak choć czasami mocno zmęczony, piszę w swoim własnym imieniu i chociaż często naśmiewam się sam z siebie bo taki już jestem "jajcarz", to jednak każdy swój błąd czy przeliterowanie tekstu oficjalnie prostuję i przepraszam. Jeszcze raz proszę zostawmy to, tym bardziej że do Ciebie personalnie nie miałem żadnych uwag, bo Cię nie znam i nie jestem "rozrabiaką i prowokatorem", tylko chcę poznać tajniki naszego hobby, a to wymaga,= chociaż czasami, odezwać się do kolegów. Pozdrawiam Waldek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Waldek nie ma problemu, mój post był tylko potwierdzeniem to co napisali Szymon i Jacek. 

Pozdrawiam Mirek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Montaż EQ8 na razie nieczynny i wstawiam ciekawe porównanie, niedawno zrobiłem zdjęcie rejonowi z M60 z refraktora co miałem na zlocie FLT 110/770 (467 z reduktorem) kamera ta sama 414ex filtr astronomika L, montaż HEQ5 jeszcze bez guidingu, czas 29x60 sekund. Taka astrofotografia krótkoczasowa na krótki wypad. Fajne porównanie ze zdjęciem z R-C 10 calowego co Marceli wstawiał wcześniej.

M60 z R-C 10 calowego 10x200 sekund ze starego setupu zamieszczane tutaj wcześniej z tymi feralnymi okręgami:

58fc590ae8195_m60rc1.thumb.jpg.34c3cb5a910145e45f054bfd9df55c9f.jpg

M60 29x60 sekund FLT 110/467 , opcja DD w maximie oczywiście.

m60-L29x60s..thumb.jpg.acb8d77eb2b6c65498fbeaa86161a4a9.jpg

• Like 8

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo ładnie to wychodzi. Ale w drugiej fotce chyba błąd w opisie "NGC7331"?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Super. W szczególności to drugie zdjęcie. Zgłaszaj do konkursu;)

Na tym pierwszym są jakieś "kropki" w okolicach jądra galaktyki. Z czego to wynika?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te kropki to wynik tylko 2 klatek na kanal rgb i brak jeszcze klatek kalibracyjnych bo ten setup dopiero zostal zlozony od nowa. W ps mozna to pewnie usunac. Ta m81 to stary material z poprzedniej strony. Te zdjecia to efekt programu Excalibrator ktory polecili mi koledzy na wykladzie obrobki astrofoto  z Zatomia. Fajny pomocny program, pomaga ustawic  poprawny balans kolorow na zdjeciu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

IC 10 15x300sL 5x200sRGB bin2

IC10.thumb.jpg.941b2831431cd2a32fc7c3a1daa70f8b.jpg

IC1613 9x300sL 4x200sRGB bin2

59dd30fc24ee1_ic16134xrgbi9xL300s.thumb.jpg.dd9d5b55554ca744d7c3a632d345c9e8.jpg

NGC 2403  15x300sL 5x200sRGB bin2

2403.thumb.jpg.2369528e1fc3c3cdf7ca05119d370f82.jpg

NGC1055 15x300sL 5x200sRGB bin2

ngc1055.thumb.jpg.fec076d2ebb26c1ed76bf93e968b82a5.jpg

a teraz planetarka...  NGC 1501  15x300sL 5x200sRGB bin2

ngc1501.thumb.jpg.fd7986e32414441cd06b9c0421250d1b.jpg

• Like 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niektóre Twoje (astrorumia) fotografie wyglądają jakby były focone starym naprawdę sprzętem, ale przy tym mają swój niepowtarzalny fajny urok! Ogólnie dobra robota! Pozdrawiam!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Popatrz sobie na zdjęcia zrobione w latach 30-tych czy 50- tych a zrozumiesz o co chodzi. Pozdrawiam!!! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta