Skocz do zawartości

Inwestycje forumowe - Wasze propozycje!


Rekomendowane odpowiedzi

Mamy już dość sporą pulę forumową którą zmierzam przeznaczyć na szczytne cele.

Wczoraj zrobiłem Jackowi przelew na 900zł celem zlecenia produkcji naszywek i statuetek

1) W marcu wychodzi nam hosting

2) Jakoś też wiosną domena

3) na początku lutego przedłużamy licencję IPB na 6 miesięcy.

Będą to środki rzędu ok. 800zł (tyle +/- kosztuje roczne utrzymanie Forum)  Gdyż wszyscy łączenie z Moderatorami/Radą, Adminem Technicznym oraz moją skromną osobą pracujemy  dla FA społecznie.

Zostanie nam pewna pula pieniędzy jakieś  700-800 zł pochodząca z Waszych datków, którą możemy wykorzystać na jakieś cele związane ze Zlotami  i funkcjonowaniem Forum. To pieniądze pochodzące od Was  muszę więc zapytać Was co kupujemy

1) Czy macie jakieś specjalne życzenia na dodatki na Forum?

2) Myślę że na zlotach zatomskich brakuje nam nagłośnienia

Co do moich planów zakupowych planuję kupić też coś w tym rodzaju na nasze zloty

  • Taki mobilny zestaw z mikrofonami wykorzystamy do wykładów plenerowych dla dzieciaków, które są stały elementem naszych zlotów
  • Do projekcji świetlicowych

3) Od początku tj. 2010 roku na zlot przywożę mój prywatny projektor. Jest od dość wiekowy i pada mu już lampa. Myślałem więc nad kupnem forumowego projektora z wejściem HDMI.

  • Do projekcji świetlicowych
  • i oczywiście do prelekcji plenerowych

 Wcześniej zakupiłem wysoki maszt do ekranu  który spisuje się fenomenalnie na naszych zlotach.

4)Może przyda się w Zatomiu jakiś inny sprzęt, który będziemy wykorzystywać na naszych zlotach?

Błagam nie każcie mi tylko dopłacać Pyrze do modernizacji Pyraldnii bo to jego obowiązek jako gospodarza wobec stałych gości (poniekąd zamożnego człowieka).  Roofer i tak zaoferował mu pomoc przy przygotowaniu placu za friko! 

Nie zamierzam też finansować za to nagród bo od tego mamy sponsorów, te pieniądze muszą zostać w społeczności do wielokrotnego użytku.  

Czekam na Wasze sugestie co do potencjalnych zakupów! 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HI
Robert moim skromnym zdanie pozostałą kasę pozostawił bym na jakimś koncie,na przyszłe opłaty lub modernizacje lub konserwacje forum.

Kupowanie gadżetów audio-video do korzystania 2-3 razy w roku mija się z celem.

To tylko moje zdanie -niech wypowiedzą się inni akcjonariusze.

Włodek

  • Like 1

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzutnik to rzeczywiście pomysł bez sensu. Ale nagłośnienie moim zdaniem jak najbardziej się przyda.  Zwykle proszę przed zlotem by ktoś się zlitował i coś przywiózł -bez odzewu. Taka jedna kolumna z wbudowanym wzmacniaczem i mikrofony to zajefajna sprawa na nasze imprezy.  Można również ustawić na polu i puszczać do zmroku muzykę ambient. Rozważcie choć ten zakup!  :pajacyk:

edit: Jak mam dopłacać do modernizacji infrastruktury Pyrlandii, wolę już odłożyć kasę na konto i uiścić opłaty w 2017 .

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ignisdei napisał:

....

edit: Jak mam dopłacać do modernizacji infrastruktury Pyrlandii, wolę już odłożyć kasę na konto i uiścić opłaty w 2017 .

Ja jednak nad tym zdaniem bym się zastanowił i wrócił do pomysłu z wiosny ubiegłego roku - pociągnięcia stałej (zakopanej) linii ,,energetycznej" z choć czterema puszkami z uziemionymi gniazdkami. Marek roofer to liczył, suma kabla zakupionego i położonego w ziemi będzie niewielka a i same puszki na słupkach nie są majątkiem. Ta inwestycja ze względów technicznych (plątanina kabli - najeżdżanych, rozłączanych niechcący prowadzi do zawału) a i muzyczkę było by gdzie podłączyć. 
Nadmieniam, ze nie była by używana tylko 2 razy w roku, bo i Szczeciniaki tam miedzy zlotami przyjeżdżają i inne pobliskie grupy też planują małe ,,międzyzloty".

Co do reszty pieniążków to tak jak Włodek napisał.

Nagłośnień przenośnych kilka w swoim klubie mam.. i najtańsze z mikrofonem aby spełniało swoje zadanie a nie było szczekaczką z lat mienionych to jednak inwestycja rzędu 1500 zł z prostym mikrofonem :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to mamy dwie inwestycje

1) Kabel na ile metrów? Ile gniazdek? Czy gniazdka na słupach? Czy może ktoś -kto się zna zrobić kosztorys w jakiejś hurtowni elektrycznej ja zamówię, zapłacę i wyślę do Zatomia? Dogadam się z Leszkiem co do realizacji by od siebie choć wykonawstwo zlecił. 

2) Rozumiem, że sprzęt nagłaśniający z mikrofonem kupujemy?  (akurat mi na tym zależy, 400 zł to nie dużo a efekt podczas imprezy murowany)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jacek E. napisał:

Nagłośnień przenośnych kilka w swoim klubie mam.. i najtańsze z mikrofonem aby spełniało swoje zadanie a nie było szczekaczką z lat mienionych to jednak inwestycja rzędu 1500 zł z prostym mikrofonem :(

Upss

400 stówy to jakiś szit -a nie było szczekaczką z lat mienionych.

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - ja pisałem o jako-takich firmowych z budowaną bazą na bezprzewodówkę i z bezprzewodowym mikrofonem w komplecie.

No  parametry teoretycznie ma dobre - 50 RMS, ale podejrzewam, że zawyżone. Na grupę około 80 osób 50W wystarczy ale membrana będzie wyrywana z mocowania. Co do reszty - mikrofon dynamiczny (wiem, że są po 50 zł) to minimum 150 zł  (aby nie był zestawem pielgrzymkowym ;) ) + kabel mikrofonowy około 50 zł.

Jak chcesz taniej to sprawdzone urządzenie tego typu  http://marketmuzyczny.pl/pl/p/IBIZA-PORT15-VHF-przenosny-zestaw-naglasniajacy/3214# lub http://marketmuzyczny.pl/pl/p/IBIZA-PORT10VHF-BT-przenosny-zestaw-naglasniajacy/4840#

P.S. Marek głosząc swoje wspaniałe prelekcje dla dzieciaków w swojej skali siły głosu ten z Twojego linku zestaw pobije na głowę, bez obawy, ze struny głosowe nadwyręży :5640dc6e20115_02Laugh:

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była potrzebna skrzynka zasilająca to mam na zbyciu (dla jasności za free) budowlaną wyposażoną w 2 gniazdka + siłę (dla bardziej wymagających montaży). Trochę przeszła na mojej budowie, zameczek nawala, ale generalnie działa. Mógłbym rozważyć zawiezienie na zlot, raczej nie będę wysyłał bo cholerstwo duże (noga ma ok. metra)

P1030382.thumb.JPG.3d899e177d108d6340f3c   P1030383.thumb.JPG.e3f429c20abb6a1d3a9be

 

  • Like 1

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Anva napisał:

HI
Robert moim skromnym zdanie pozostałą kasę pozostawił bym na jakimś koncie,na przyszłe opłaty lub modernizacje lub konserwacje forum.

Kupowanie gadżetów audio-video do korzystania 2-3 razy w roku mija się z celem.

Obiema rękami podpisuję pod tą opinią. Przypuszczam, że wśród koleżanek i kolegów, którzy wsparli tę akcję są tacy, którzy nie chcą lub nie mogą uczestniczyć w zlotach. Zgodnie z opisem akcji pieniądze wpłacali na:

  • hosting
  • domenę
  • Serwis IPB
  • konkurs Heńkowy (dyplomy statuetki)

Można przecież pozostałe środki korzystnie ulokować i wykorzystać w przyszłym roku na działalność forum i kolejną zbiórkę zrobić za 2 lata.

  • Like 7

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Esku1RES napisał:

Obiema rękami podpisuję pod tą opinią. Przypuszczam, że wśród koleżanek i kolegów, którzy wsparli tę akcję są tacy, którzy nie chcą lub nie mogą uczestniczyć w zlotach. Zgodnie z opisem akcji pieniądze wpłacali na:

  • hosting
  • domenę
  • Serwis IPB
  • konkurs Heńkowy (dyplomy statuetki)

Można przecież pozostałe środki korzystnie ulokować i wykorzystać w przyszłym roku na działalność forum i kolejną zbiórkę zrobić za 2 lata.

 

17 minut temu, wessel napisał:

Ja też. Cegiełka była na działalność FORUM

Tak i tak to pozostawmy.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlatego właśnie stworzyłem ten temat żebyście się wypowiedzieli... No to w porządku zostawiamy wszystko na opłaty w przyszłym roku!

  • Like 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mała propozycja inwestycyjna, choć raczej z merytorycznego niż technicznego punktu widzenia: może warto w końcu utworzyć dział "Literatura"?
Jak na razie wszelkie tematy tego rodzaju kiszą się w astrokafejce, a to jest cholernie nieintuicyjne.

Wiem, że ilość tematów jak na razie niczego nie urywa, ale to się powoli zmienia.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Panasmaras napisał:

Mała propozycja inwestycyjna, choć raczej z merytorycznego niż technicznego punktu widzenia: może warto w końcu utworzyć dział "Literatura"?
Jak na razie wszelkie tematy tego rodzaju kiszą się w astrokafejce, a to jest cholernie nieintuicyjne.

Wiem, że ilość tematów jak na razie niczego nie urywa, ale to się powoli zmienia.

Tak przydał by sie dział Literatura będzie jako jedyny na forach. Na innych tego nie ma i jest pole do popisu.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Alien napisał:

Tak przydał by sie dział Literatura będzie jako jedyny na forach. Na innych tego nie ma i jest pole do popisu.

Jak to nie ma? Jest wszędzie :)

http://astromaniak.pl/viewforum.php?f=16

http://astropolis.pl/forum/154-wydawnictwa-i-oprogramowanie/

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, chociaż mój grosz jest skromny, ale jest, Forum traktuję jako drugi dom, a do domu trzeba dokładać zawsze, bo jak się nie dokłada to się nie ma, więc sam jestem za kupieniem nagłośnienia, bo wiem, co to znaczy mówić wiele godzin bez mikrofonu na spotkaniach, druga sprawa to zrobiłbym głosowanie niech każda osoba zagłosuje, co jest lepsze i na co by wydał resztę pieniążków. Ja już napisałem swoje zdanie .:5640dc6dbc8ce_01Smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł - myślę, że temat wydatków został już uzgodniony. Te pieniążki idą na opłaty związane z funkcjonowaniem naszej strony.
Ma być w miarę nowoczesna, funkcjonalna, szybka i nie sprawiająca Userom kłopotów i tym podobne. Aby była na kolejne lata opłacana pod względem pojemności i gdy zajdzie potrzeba szybko serwisowana. Dlatego nie widzę sensu wracania do dyskusji. Wszelkie nowe inicjatywy będą realizowane przez nowe tematy jak na przykład elektryfikacja pola obserwacyjnego.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)