Skocz do zawartości

NGC 2174


Rekomendowane odpowiedzi

Jacku, genialne zdjęcie - pogratulować i pozazdrościć. Piękne!

 Całkiem niedawno natknąłem się na Twój poradnik "Od laika do astrofotografika" - właśnie go czytam, szczególnie ostatnie działy poświęcone obróbce. Super.

TSAPO 140/910 +QHY268M + QHYCFW3 & William Optics Guidestar 61 APO + ASI178MM

iOptron CEM70EC-NUC,  Astronomic 36mm: CLSCCD ,RGB, Ha, OIII, SII, pro planet IR742

https://moje-nocne-niebo.pl   

YouTube - Moje Nocne Niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę offtopowo. Myślałem, że ten obiekt to NGC 2175. Teraz dopiero doczytałem w wiki, że NGC 2175 to gromada otwarta a NGC 2174 to otaczająca ją mgławica. Tak przy okazji dodam, że właśnie kończę obróbkę tego obiektu z Canona. Miałem wrzucić na FA ale przy tej fotce Jacka to ja sobie mogę...

Jacku, fotka pierwsza liga. Gratuluję.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Szymonie, "canonierzy" sobie mogą....", a ja ze swoją wiedzą szczególnie.. Zdałem sobie sprawę z tego już bardzo dawno temu, nie mniej jednak "walczę" nadal swoim Canonem chociaż wiem że nigdy nie osiągnę poziomu zdjęć naszych kolegów zajmujących się obróbką w palecie HST, czy innej mniej lub więcej zaawansowanej. 

Wielu z nas nie ma dostępu do środków, inni do wiedzy, jeszcze inni utknęli gdzieś po drodze w procesach ewolucji ii już nigdy nie dogoni liderów tej pięknej sztuki jaką jest astro fotografiia chociaż i wśród nich znajdziemy perełki które swoim uporem odkryją nowe technologie czy sposoby ominięcia ograniczających ich barier. I to jest piękne i cenne w naszym hobby. Czasami siedząc samotnie w swoim obserwatorium czuję się jak małpa której  na jakimś etapie ewolucji ktoś włożył do ręki łuk i strzałę, ale bez instrukcji........ Szymku, dawałeś mi do ręki, jak wszystkim innym poradnik który mógł w moim przypadku dokonać istotnych zmian w postrzeganiu tego hobby i niestety zabrakło woli i czasu by dokończyć edukację. U mnie jest to typowe, że zawsze coś stanie na drodze, jak w tej chwili właśnie, zdmuchnięto mi sprzed nosa możliwość edukacji w  Zatomiu.   Ale to już chyba  przez wiek, choroby, nadwrażliwość na czynniki zewnętrzne ? W każdym razie dałeś mi do myślenia i wiele miłych chwil podczas oglądania  Twojej pracy. Dziękuję i gratuluję. Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szdom1 napisał:

 Tak przy okazji dodam, że właśnie kończę obróbkę tego obiektu z Canona. Miałem wrzucić na FA ale przy tej fotce Jacka to ja sobie mogę...

 

I to chyba jest błędne myślenie, bo publikacja różnych zdjęć tego samego obiektu , to możliwość porównania co można osiągnąć różnym zapleczem sprzętowym. I jeszcze jedno , przyjemne jest podziwianie fantastycznych zdjęć innych użytkowników ale  satysfakcja z własnego zdjęcia .... bezcenna .

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szdom1 napisał:

Tak trochę offtopowo. Myślałem, że ten obiekt to NGC 2175. Teraz dopiero doczytałem w wiki, że NGC 2175 to gromada otwarta a NGC 2174 to otaczająca ją mgławica. Tak przy okazji dodam, że właśnie kończę obróbkę tego obiektu z Canona. Miałem wrzucić na FA ale przy tej fotce Jacka to ja sobie mogę...

Jacku, fotka pierwsza liga. Gratuluję.

 

25 minut temu, gryf188 napisał:

I to chyba jest błędne myślenie, bo publikacja różnych zdjęć tego samego obiektu , to możliwość porównania co można osiągnąć różnym zapleczem sprzętowym. I jeszcze jedno , przyjemne jest podziwianie fantastycznych zdjęć innych użytkowników ale  satysfakcja z własnego zdjęcia .... bezcenna .

 

Słuszna uwaga, a Ty szdom1 nie marudź i zasuwaj ze swoją fotką.

  • Like 1

Gem45, TS150F2,8, Asi533mmp, Astronomik LRGBSHO
Pozdrawiam Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wwaldek 1947 napisał:

No właśnie Szymonie, "canonierzy" sobie mogą....", a ja ze swoją wiedzą szczególnie.. Zdałem sobie sprawę z tego już bardzo dawno temu, nie mniej jednak "walczę" nadal swoim Canonem chociaż wiem że nigdy nie osiągnę poziomu zdjęć naszych kolegów zajmujących się obróbką w palecie HST, czy innej mniej lub więcej zaawansowanej. 

Wielu z nas nie ma dostępu do środków, inni do wiedzy, jeszcze inni utknęli gdzieś po drodze w procesach ewolucji ii już nigdy nie dogoni liderów tej pięknej sztuki jaką jest astro fotografiia chociaż i wśród nich znajdziemy perełki które swoim uporem odkryją nowe technologie czy sposoby ominięcia ograniczających ich barier. I to jest piękne i cenne w naszym hobby. Czasami siedząc samotnie w swoim obserwatorium czuję się jak małpa której  na jakimś etapie ewolucji ktoś włożył do ręki łuk i strzałę, ale bez instrukcji........ Szymku, dawałeś mi do ręki, jak wszystkim innym poradnik który mógł w moim przypadku dokonać istotnych zmian w postrzeganiu tego hobby i niestety zabrakło woli i czasu by dokończyć edukację. U mnie jest to typowe, że zawsze coś stanie na drodze, jak w tej chwili właśnie, zdmuchnięto mi sprzed nosa możliwość edukacji w  Zatomiu.   Ale to już chyba  przez wiek, choroby, nadwrażliwość na czynniki zewnętrzne ? W każdym razie dałeś mi do myślenia i wiele miłych chwil podczas oglądania  Twojej pracy. Dziękuję i gratuluję. Waldek

Trochę w tym prawdy.

Ja jako Canonier pogodziłem się z faktem że tak dobrych zdjęć jakościowo nie zrobię.

Jednak nie można rezygnować z dążenia do doskonałości i wyciśnięcia maximum że swojego setupu i umiejętności. Umiejętności można udoskonalić , sprzęt daje nam ograniczenia to fakt.

Jednak satysfakcja ze zrobienia ładnego zdjęcia jest bezcenna. A canonem też się da robić ładne fotki.

Paru kolegów z forum to pokazało.

Co do zdjęcia Jacka, to czyż nie dał nam wzoru do naśladowania ? I na dodatek dzieli się z nami

 swoimi umiejetnościami . 

 

P.S. Też mam ten obiekt na tapecie, czekam na pogodę :-)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek -  pięknie !

A nawiązując do rozmowy o publikacji i porównaniach , to Jacek też "nie powinien publikować swojej" , jak się patrzy na to

https://www.spacetelescope.org/images/heic1406a/ .

... i byłaby to w tym momencie wielka strata !!!

  • Like 1

AP155mm f/7 Starfire EDF, TECADL300, 1200GTO GTOCP3, SBIG16803, Celestron Astro FX, , guiding,MMoag, Scopos APO-ED D66/F400 F6.0 i Atik titan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)