Skocz do zawartości

Wyniki konkursu na najlepszą relację z obserwacji w 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Przyłączam się do gratulacji Wasze Bestselery są lekiem na chmurwy. 
Serdecznie Gratuluję i proszę o następne w kolejnych edycjach jedynego i niepowtarzalnego Konkursu Obserwacji Wizualnych  :5640dc6fa0398_07Cool::5640dc6fa0398_07Cool::5640dc6fa0398_07Cool:

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na nagrody. :5640dc6e20115_02Laugh:

Bon na sprzęt marki Omegon o wartości 3000 zł (ufundowany przez Astroshop.pl), wędruje oczywiście do Panasa. Nagroda pójdzie pewnie na zmarnowanie, bo znając Marka, wybierze sobie lornetkę... :5640dc715651e_13Crazy: W tej edycji nie przewidziano drugiej i trzeciej nagrody, ale ten stan rzeczy ulegnie zmianie w bieżącym roku (w związku z wielce prawdopodobnym zwiększeniem puli).

Swego czasu wspomniałem też, że po zakończeniu tegorocznej edycji zamierzam ufundować autorowi wybranej przeze mnie ( w konsultacji z Marasem) relacji nagrodę w postaci dowolnej książki o tematyce związanej z astronomią o wartości do 200 zł. Konsultacje telefoniczne odbyły się dziś rano i padło (dwugłośnie, lecz zgodnie)  na Ewę i Spłaszczonego Oriona.
Co więcej, Maras zadeklarował współfinansowanie nagrody, proponując atlas "Interstellarum". Ewo, jeśli go dotychczas nie masz, to już masz, a jeśli masz, to wybierz sobie inną książkę o wartości do 300 zł i daj znać, jak poszło! (eee, to chyba nie ten tekst - po prostu daj znać, co wybrałaś ;) )  

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Gloria victoribus, reverentia victis" :thumbsup:
Szczere gratulacje i uznanie dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników edycji rocznej. Dla mnie najważniejsze jest to, że w każdej finałowej relacji "czuć" pasję, z którą autorzy pragną podzielić się z pozostałymi. Z drugiej strony laureaci główni to jest już prawdziwa "Liga Mistrzów" bez zbędnych superlatyw. Panowie Zwycięzcy - czapki z głów. I na koniec moja subiektywna refleksja. Po zapoznaniu się z wszystkimi relacjami ( niejednokrotnie ) oraz ostatecznymi wynikami konkursu, mógłbym napisać -  za pewnym osobnikiem, znanym między innymi ze sceny kabaretowej : "(... Ja wiedziałem, że tak będzie...)":wink2:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę napisać tylko, że bardzo się cieszę, że powstała taka inicjatywa jak konkurs na najlepszą relację. Mogłoby się wydawać, że relacje powinniśmy pisać dla siebie i dla Czytelników, jednak taki dodatkowy bodziec rywalizacji zawsze dodaje całości trochę smaczku i dodatkowo motywuje :5640dc6dbc8ce_01Smile:

Gratuluję Markowi ? tak dobre połączenie wiedzy merytorycznej z talentem pisarskim i humorem musiało zaprocentować zwycięstwem.

Gratulacje dla Łukasza ? Twoje prace inspirowały mnie najbardziej do zmierzenia się z pewnymi obiektami których do tej pory nie próbowałem i uważałem za niemożliwe lub bardzo trudne.

Ukłony dla pozostałych uczestników ? Wasze prace również czytałem z zainteresowaniem, nawet te najkrótsze i najprostsze.

Dziękuję Wszystkim którzy poświęcili chwilę na czytanie moich relacji. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że nie tylko warto obserwować, ale że warto dzielić się tym z innymi.

No a drugie miejsce w konkursie na najlepszą relację roku traktuję jako ogromne wyróżnienie :5640dc6dbc8ce_01Smile: Będzie to coś czym będę się chwalił  :5640dc715651e_13Crazy:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również gratuluję wszystkim uczestnikom, a w szczególności - obu Łukaszom (jeden lepszy od drugiego) :5640dc6dbc8ce_01Smile:, Oli (Ciekawskiej), która biła się do samego końca o miejsce na pudle - i Hampelowi za bardzo dobry wynik.
Gratuluję też wszystkim uczestnikom finału i edycji miesięcznych - bardzo się cieszę, że relacje, które jeszcze do niedawna były w odwrocie, teraz rozkwitają jak nigdy. Niemała w tym zasługa Łukasza-Lukosta, który formułą konkursu zdopingował nas wszystkich do lepszego (pod każdym względem) pisania.
Osobne gratulacje należą się Ewie - nie wiem, czy pamiętacie, ale jeszcze niedawno nieśmiało brała udział w konkursie dla początkujących, a dziś - nie tylko sięga po Abelle, ale pięknie o tym pisze. Szacunek!

No i oczywiście najpiękniej dziękuję wszystkim za głosy oddane na moją relację oraz po prostu wszystkim jurorom. Ogarnąć czternaście relacji i wybrać spośród nich wymaga jednak pewnego zaangażowania.
Miejmy nadzieję, że wynik 55 głosujących w ankiecie wizuanej to dobry prognostyk na przyszłość - i że ta liczba będzie pomału rosła!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus

Szanowni Państwo Laureaci,

Proszę o przyjęcie najszczerszych wyrazów uznania i gratulacji. Czytając Państwa relacje, a zwłaszcza tę zwycięską, którą i ja obdarowałem swoim głosem, przeniosłem się w czasie i przestrzeni, pod ciemne, bieszczadzkie niebo, z widokami niedostępnymi zwykłym śmiertelnikom.

Idąc za tym tokiem myślenia uznaję niniejszym, iż zwycięskiej relacji nie pisał zwykły śmiertelnik. Dlatego w najbliższych dniach u znajomego rzeźbiarza zamawiam popiersie istoty posługującej się zwodniczo prostym nickiem "Panasmaras". Popiersie umieszczę na honorowym miejscu przydomowego ogródka, tuż obok plastikowego krasnala z fajką. :5640dc727769c_17Devil:

Z głębokim uniżeniem,

Paweł

 

PS. A tak na poważnie - gratuluję wszystkim uczestnikom wyścigu, z sobą włącznie :-))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, Panasmaras napisał:

A nie prościej ulepić bałwanka? :5640dc6e20115_02Laugh:

Czarnego? Przeca Paweł nie mieszka na Śląsku. 

 

15 godzin temu, Paweł Trybus napisał:

(...) w najbliższych dniach u znajomego rzeźbiarza zamawiam popiersie istoty posługującej się zwodniczo prostym nickiem "Panasmaras". Popiersie umieszczę na honorowym miejscu przydomowego ogródka, tuż obok plastikowego krasnala z fajką. :5640dc727769c_17Devil:

 

Maras też ma swoją fajkę, zdaje się, że  gdzieś na pograniczu Wężownika i Skorpiona....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Paweł Trybus napisał:

...Idąc za tym tokiem myślenia uznaję niniejszym, iż zwycięskiej relacji nie pisał zwykły śmiertelnik. .... Popiersie umieszczę na honorowym miejscu przydomowego ogródka, tuż obok plastikowego krasnala z fajką. :5640dc727769c_17Devil:...

PS. A tak na poważnie - gratuluję wszystkim uczestnikom wyścigu, z sobą włącznie :-))

Z całą pewnością niezwykły i miejsce obok krasnala z fajką słusznie Mu się należy. Szkoda, że sam nie mam ogródka (ani krasnala).

Dołączam się do gratulacji!

  • Like 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi być powołanym do komisji losującej nagrody :5640dc6fa0398_07Cool:. Gratuluję zwycięzcom konkursu, jednocześnie zazdroszcząc im fantastycznych umiejętności  do przelewania  na papier nocnych przeżyć pod gwiazdami .Niestety  szkoda , że jednak tylko 55 osób głosowało . 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu, szczególnie dla "pudlarzy" na czele z Panasem, ja od początku wiedziałam, że wygra :D

Dziękuję Wam za wspaniałą rywalizację, dziękuję jurorom za to, że znaleźli czas, by odświeżyć sobie wszystkie teksty, mam też nadzieję, że liczba głosujących będzie stale rosnąć. No i oczywiście szczególnie dziękuję forumowiczom, którzy zdecydowali się oddać głos na moją relację, bo na prawdę nie spodziewałam się wyprzedzenia tylu pięknych prac i zajęcia tak wysokiego miejsca :)

Wysłane z Tapatalka

  • Like 2

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także składam gratulację dla zwycięzcy, dwom Łukaszom i całej reszcie :) Relację świetne i zróżnicowane, dla mnie samo znalezienie się wśród nich było wielką satysfakcją.
Cieszy mnie fakt, że konkurs motywuje do pisania bo relacje z obserwacji to coś co lubię najbardziej na forach :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwycięzców! Genialne relacje, cudowna rozrywka i poszerzanie astronomicznych horyzontów podczas czytania - szacunek, bomba, rewelacja!

Jest mi również niezmiernie miło, że moja relacja została doceniona - czuję wręcz, że nie do końca na nią zasłużyłam... ale bardzo dziękuję :) Nie, nie mam jeszcze Interstellarium (za bardzo się chyba tu na forum uzewnętrzniam). 

A moje opóźnienie w reakcji na wyniki konkursu spowodowane było internetowym banem związanym z pobytem w przepięknych Górach Izerskich i porannymi obserwacjami planet tamże (dodam, że lornetkowymi...). 

We are the universe observing itself. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)