Skocz do zawartości

TS 25x100 vs 28x110


operations

Rekomendowane odpowiedzi

Jest oczywiste że ta lorneta musi trochę ważyć. Problem w tym, że mobilność jest przez to ograniczona. Do tego statyw z montażem, i co najwyżej możemy przespacerować się z takim ekwipunkiem na rzut beretem od samochodu czy domu. Tak więc jest to mankament każdego większego sprzętu, w tym wypadku nie tylko mojego. Przy decydowaniu się na taki sprzęt, warto o tym pamiętać. Przyznam się, że ja o tym nie myślałem przy zakupie. Nie dyskwalifikuje to jednak sprzętu, a jedynie zmienia moje możliwości obserwowacyjne.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SGP621 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Jako, że wczoraj stałem się chyba szczęśliwym posiadaczem lornetki TS 25x100 to napiszę moje pierwsze wrażenia z próby użytkowania tego klocka i to nie jest ten lekki klocek z Austrii (Glock). A więc tak lornetka posiada w miarę dobrą walizkę transportową ale jakoś nie mam do niej zaufania aby trzymać ją za uchwyt bo wydaje mi się, że może się otworzyć. Sam sprzęt jest duży ale nie ma tragedii. W sumie dobrze, że nie kupiłem TS28x110 bo to musi być gabaryt.... Pierwsze co się rzuca w oczy to potężne obiektywy 100mm to sporo i robią wrażanie. Sama optyka jest porządnie zrobiona i nie ma się czego czepiać. Praca okularów pozostawia trochę do życzenia bo jeden chodzi trochę chropowato ale działają OK. Największy minus w porównaniu do mojego dawnego NIKONA 16x50 to wyczernienie środka. Niestety ale widać tu nadmiar kleju i moim zdaniem NIKON jest lepiej w tej sprawie zrobiony. Jeżeli chodzi o same testy to muszę poczekać bo pogoda jest kiepska a wczoraj do północy walczyłem z kolimacją bo lornetka była całkowicie rozkolimowana a jak na pierwszy raz mojej kolimacji to wydaje mi się, że jest skolimowana jak moja dawna lornetka NIKON. W najbliższym czasie oddam lornetę do Delty aby mi profesjonalnie to zrobili. Jeżeli chodzi o cenę za kolimację to w Delcie życzą sobie 50-120zł. Mam nadzieję, że lorneta zrobi na mnie wrażenie podczas dobrej pogody i zostanie ze mną na dłużej bo jak nie to kupię coś mniejszego 16x70 lub 15x70.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)