Skocz do zawartości

Tłok na orbicie


Alice

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Tłok na orbicie i śmietnik radiowy to tematy mi bardzo bliskie, każdy z satelitów emituje fale radiowe na wielu częstotliwościach całe szczęście małych mocy.
Ponieważ mam na czym słuchać i nawiązywać łączności przez satelitę podzielę się informacją nagraną osobiście 12.04.2017 o 12godz 15min 02sec. by przybliżyć informacyjnie temat
jak słyszane są sygnały z satelitów przedstawiam w dwóch plikach. Są to nagrane Chińskie satelity w nazwie amatorskie, przypuszczam może nie tylko,
mnie interesuje strona amatorska, którą przedstawię w dwóch plikach. Jeden jest z alfabetem Morsea ciąg różnych znaków nadawanych przez satelitę,
drugi to ktoś wywoływał za pośrednictwem satelity w obu plikach są to sygnały z 2 różnych satelitów.
Zdekodowany przeze mnie tekst Morsea to: BJ1SC DFH XW2 XW2 AAA RTR RUT RIT RUV RVV R6I RMI RR6 UU4 RNT TVN VTR TTT TTT VUT TTT TTE TTT TTT V. BJ1SC= nazwa, XW2=Xiwang z numerem kolejnym satelity, te informacje są jawne każdy może je słuchać. Drugiego nie będę komentował. Mając odbiornik i wiedząc gdzie, można usłyszeć jaki śmietnik radiowy jest w kosmosie tuż nad naszymi głowami, a jest czego posłuchać nawet obrazy obejrzeć, to zdjęcie wyżej mówi wiele nawet wszystko.

12 15 02=.wma

II0IAAR 8.wma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obserwuję satelity od dawna, śledzę ich przeloty czasami słyszę najróżniejsze sygnały nadawane z kosmosu. W ciągłej obserwacji mam 14 satelitów  wspaniała
zabawa niczym robienie trudnych zdjęć astrofoto. Nad naszymi głowami krąży tysiące satelitów na różnych wysokościach, orbitach, przeznaczeniach, tak sobie latają niektóre
z nich po kilkadziesiąt lat działają do dzisiaj, baterie padają, ogniwa słoneczne zabezpieczają działanie sprzętu gdy jest oświetlony, w cieniu ziemi są krótko
więc w niczym to nie przeszkadza im wyżej tym cień krótszy wyraźnie widać to powyżej 1500 km wysokości. Krążą sobie w różnych kierunkach jedne wyłącznie nad równikiem
inne tak zwane biegunowe jeszcze inne pod różnymi kątami. Satelita biegunowy przelatuje nad naszymi głowami w ciągu doby kilka razy z kierunku południowego by po 12 godzinach ten samsatelita przelatywał z kierunku północnego, to tak dla przypomnienia, forumowicze to zjawisko znają więc to jest oczywiste.
Waga satelitów to od jednego do kilkudziesięciu kilogramów jest ich najwięcej, są i cięższe, najcięższy to sławny ISS ponad 450 ton z niego widoki są śliczne,
oglądając zdjęcia z geostacjonarnych i wyższych trafia do nas, my też jesteśmy w kosmosie, z Ziemi tego nie widać ale o tym wiemy.
Wiemy, że latają satelity nad nami i jest ich dużo, by to uzmysłowić zrobiłem kilka zrzutów ekranu, z programu Orbiter, to tylko mała część tego to trafia
do naszej wyobraźni. Wszystkie obrazy należy złączyć, nałożyć w jeden, będzie jedna wielka plama to tylko część tego co mamy nad głowami, to tłok na orbicie.  

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tłok dopiero się zacznie kiedy SpaceX i OneWeb zaczną realizować swoje plany dotyczące internetu satelitarnego. Każda z tych firm chce zbudować konstelacje satelitów składające się z kilku (około 4) tysięcy urządzeń i to na LEO! Czyli w najbliższym czasie ma przybyć 8 tysięcy satelitów. To podwojenie obecnej liczby wszystkich satelitów. Może się okazać, że nie będziemy zdolni uciec z Ziemi w inne miejsce w kosmosie...

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)