Skocz do zawartości

Refraktor 152s


Spidison

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym kupić swój pierwszy teleskop i po przeczytaniu naprawdę wielu artykułów niuton odpadł ze względu na gabaryty a mieszkam w mieście wiec obserwacje na wyjazdach Maki  tez  odrzucilem dlatego ze kupując np:  8 calowego celestrona zobaczę tyle samo co przez 6 calowy refraktor Dlatego mój wybór padł na ten teleskop: http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_299&products_id=1924&lunety=Teleskop_Messier_AR-152S_152/760_na_monta%BFu_SynScan_HEQ5_PRO 

I teraz pytania :

1. Czy za ta kwotę to dobry wybór ? Jeśli macie lepsze propozycje poproszę ...

2. Czy  ktoś  używał tego sprzętu i może mi powiedzieć o jego wadach i zaletach a przede wszystkim co dokładnie mógł bym przez niego zobaczyć ? 

3. Czy przez ten teleskop zobaczę jakieś szczegóły  galaktyk gromad i mgławić?  

Ogólnie przeczytałem dużo o tego typu teleskopach ale wszędzie piszą ogólnikowo ja o ile to możliwe chciał bym wiedzieć o dokładnie zobaczę przez ten rozmiar soczewki pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
po pierwsze, jak odrzuciłeś newtony, ze względu na gabaryty, to ten bresser wcale nie jest lepszy. Jego tuba ma ponad metr długości, do tego dochodzi spory mimo wszystko montaż HEQ5.
Do tego tuba waży ok 9kg ze wszystkim + 16kg montażu, daje to razem 25 kg. To więcej niż synta 8 na dobsonie a przez Bresser zobaczysz mniej, bo 8 cali to jednak 200mm lustro.

Mogę ci powiedzieć z własnego doświadczenia, że dźwiganie Bressera to jest jednak dużo zabawy. Ja znosiłem Bressera 90/900 z Exos-em 1 (a więc sporo lżejszy zestaw) z drugiego piętra i nie jest to takie fajne :)

PS. Czy chcesz prowadzić tylko obserwacje wizualne, czy też bawić się w astrofoto, bo jeśli tylko wizual, to zastanów się, czy ci montaż paralaktyczny potrzebny?

Pozdrawiam. 

  • Like 1

TS Photoline 70/420 z flattenerem 0,79 + HEQ5 belt + Nikon D7500 mod + Asi 120 mini + ASIAIR

Mak 127 + kitowe okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie foto tez ponieważ mam dość ambitne plany zawsze interesowałem się astronomia  i teraz chciał bym się w to zagłębić praktycznie  planuje do niego dokupić w miarę dobra lustrzankę wszystko połączyć z laptopem fotografować dany obszar nieba i powiedzmy  okresie tygodnia znowu to samo później nakładać na siebie obrazy sprawdzać przesunięcia różnych obiektów  może tez odnajdywanie  większych planetoid czy komet o ile  pozwoli na to móc teleskopu  wiec taka podstawka jest przemyślanym  wyborem  a skoro foto  to refraktor nadaje się do tego najlepiej  przynajmniej z tego co wyczytałem ze lepsze  kontrasty .. do tego wszędzie piszą ze max przybliżenie  przydatne nad polskim  niebem  to 300x razy wiec  nie  planuje później  zmieniać tego teleskopu  nawet  po dłuższym  czasie  tylko go lepiej  wyposażyć  a jak będzie potrzeba sensowna  potrzeba  to kupić wtedy większego  niutona      narazie jestem tylko teoretykiem  ale szybko chce to zmienić jak wyjdzie zobaczymy  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Spidison napisał:

No właśnie foto tez ponieważ mam dość ambitne plany zawsze interesowałem się astronomia  i teraz chciał bym się w to zagłębić praktycznie  planuje do niego dokupić w miarę dobra lustrzankę wszystko połączyć z laptopem fotografować dany obszar nieba i powiedzmy  okresie tygodnia znowu to samo później nakładać na siebie obrazy sprawdzać przesunięcia różnych obiektów  może tez odnajdywanie  większych planetoid czy komet o ile  pozwoli na to móc teleskopu  wiec taka podstawka jest przemyślanym  wyborem  a skoro foto  to refraktor nadaje się do tego najlepiej  przynajmniej z tego co wyczytałem ze lepsze  kontrasty .. do tego wszędzie piszą ze max przybliżenie  przydatne nad polskim  niebem  to 300x razy wiec  nie  planuje później  zmieniać tego teleskopu  nawet  po dłuższym  czasie  tylko go lepiej  wyposażyć  a jak będzie potrzeba sensowna  potrzeba  to kupić wtedy większego  niutona      narazie jestem tylko teoretykiem  ale szybko chce to zmienić jak wyjdzie zobaczymy  :) 

Przepraszam, że troszkę odbiegam od tematu, ale twój "słowotok" bardzo trudno przeczytać. Mimo że jestem obcokrajowcem, który język polski musiał poznawać od podstaw, to razi mnie takie pisanie.

Użyłeś w swoim "zdaniu" (tak, jest to o dziwo jedno zdanie) dokładnie jednego znaku interpunkcyjnego, stawiając dwie kropki obok siebie.

Przepraszam, ale razi to strasznie po oczach, czasem warto przeczytać to, co się napisało, żeby nie było takiego czegoś.

  • Like 4

TS Photoline 70/420 z flattenerem 0,79 + HEQ5 belt + Nikon D7500 mod + Asi 120 mini + ASIAIR

Mak 127 + kitowe okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super fajne wypowiedzi i linki :) Dzieki bardzo Panowie widze ze jednak swoja mase bedzie mial no ale jak narazie dalej jestem przekonany o slusznosci wyboru akurat tego teleskopu i juz sie niemoge doczekac zeby go zamowic ale wstryzmam sie z tym do poniedziaku zeby wyslochac wiecej opini jesli bedzie mi to dane ...:) a co do Mojej ortografi i interpunkcji wszysztkich PRZEPRASZAM ale zawsze mialem z Tym problemy gdyz jestem Dysortografem ale postaram sie uwazac na to Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)