Skocz do zawartości

Teoria Płaskiej ziemi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam sprawdzałem w wyszukiwarce ale nikt chyba nie wspomniał o "wspaniałej" grupie na fb mianowicie https://www.facebook.com/groups/310827685793049/?fref=ts   

 W dużym skrócie powiem, że panuje ostra cenzura administratora ale przerażające jest, że ludzie tam wypowiadający się podważają istnienie grawitacji, istnienia planet no i najważniejsze kulistość Ziemi. Oczywiście wszystkie zdjęcia są sfałszowane przez NASA w celu trzymania władzy na świecie, ponadto gdy konwersacja  nie idzie po ich myśli odnoszą się do dogmatów religijnych.

Mam pytanie myślicie, że z takimi ludźmi można przeprowadzić merytoryczną dyskusję a jeśli tak to w jaki sposób ją prowadzic.

Naprawdę przerażają mnie pomysły i opinie ludzi tam wypowiadających się tam a gdzy spojrzałem na ilość członków doznałem szoku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Jak masz dużo czasu, podyskutuj. O Ziemi wiele nowego się nie dowiesz, ale o psychice ludzkiej i owszem ?. Tylko traktuj to jako ćwiczenie intelektualne i nie licz, że kogoś do czegoś przekonasz. Bo Ziemia jest płaska i już! 😉

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie w dyskusji trzeba być niezwykle subtelnym, gdyż każde ostrzejsze pytanie bądź stwierdzenie od razu jest gwarantowane ban na grupie :) Faktycznie o inteligencji ludzkiej można się sporo dowiedzieć ale oczywiście w negatywnym znaczeniu tego słowa.  Po prostu najbardziej mnie wzburzyło jak można być tak  ślepym na otaczająca nas rzeczywistość.

Tutaj przykładowa argumentacja :))

Gdyby Ziemia była kulą i Księżyc obracał się wokół niej to byłby cały czas po jednej stronie.

Gdyby Ziemia była kulą to nie istniałby widnokrąg.

Gdyby Ziemia była kulą to grawitacja oddziałująca na oceany z tą samą siłą na ludzi, zabiłaby całą populacje planety.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo sobie jaja robią, albo... To niekoniecznie musi byc brak inteligencji... Jest to pewnie jakaś cecha naszego gatunku, że jednostki bywaja podatne na takie irracjonalne idee. Czasami calkiem inteligentne jednostki (zob. np. scjentolodzy).

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej grupy należy ponad 1000 osób...

Trochę to przykre i smutne, że tyle osób zajmuje się pierdołami i wierzy w taki spiskowy bullshit. Jest tyle ciekawszych zajęć. Generalnie szkoda czasu na dyskusję z nimi bo i tak będę wiedzieć wszystko lepiej a w odpowiedzi na racjonalne argumenty współrozmówcę okrzykną masonerią, spiskowcami czy kimś w tym stylu

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej grupy należy ponad 1000 osób...

Trochę to przykre i smutne, że tyle osób zajmuje się pierdołami i wierzy w taki spiskowy bullshit. Jest tyle ciekawszych zajęć. Generalnie szkoda czasu na dyskusję z nimi bo i tak będę wiedzieć wszystko lepiej a w odpowiedzi na racjonalne argumenty współrozmówcę okrzykną masonerią, spiskowcami czy kimś w tym stylu

Nikomu nie szkodzą, więc niech sobie wierzą w co chcą. ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, chcę się dowiedzieć w jaki sposób mogę zobaczyć Himalaje z Polski. W końcu Ziemia ma być płaska, to na horyzoncie powinno coś widać :D

To proste, Ziemia jest płaska tylko fotony ulegają ugięciu do góry więc wydaje Ci się, ze widzisz niebo tam gdzie sa Himalaje ?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Beteiguze napisał:

Płaska Ziemia- smiać się czy płakać?

Trollować - najpierw trochę mniej dosadnie, a z każdym kolejnym postem coraz bardziej idiotycznie, aż w końcu ktoś się połapie i oczywiście wkurzy itd., nie przyzna do swojej głupoty publicznie, ale w środku będzie mu głupio. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Beteiguze napisał:

Witam sprawdzałem w wyszukiwarce ale nikt chyba nie wspomniał o "wspaniałej" grupie na fb mianowicie https://www.facebook.com/groups/310827685793049/?fref=ts   

 W dużym skrócie powiem, że panuje ostra cenzura administratora ale przerażające jest, że ludzie tam wypowiadający się podważają istnienie grawitacji, istnienia planet no i najważniejsze kulistość Ziemi. Oczywiście wszystkie zdjęcia są sfałszowane przez NASA w celu trzymania władzy na świecie, ponadto gdy konwersacja  nie idzie po ich myśli odnoszą się do dogmatów religijnych.

Mam pytanie myślicie, że z takimi ludźmi można przeprowadzić merytoryczną dyskusję a jeśli tak to w jaki sposób ją prowadzic.

Naprawdę przerażają mnie pomysły i opinie ludzi tam wypowiadających się tam a gdzy spojrzałem na ilość członków doznałem szoku :D

Ale dlaczego jest to dla Ciebie przerażające ? I dlaczego chcesz prowadzić z nimi merytoryczne dyskusje ? W jakim celu? Skoro taka wersja świata im odpowiada, to niech sobie w nią wierzą. Oni mi nie wciskają, że się mylę myśląc inaczej, więc i ja nie będę przekonywać ich do moich poglądów.
Uważam, że każdy ma prawo do swojego zdania na jakiś temat (oni także), oczywiście z założeniem, że poglądy te nie naruszają prawa do wolności i życia innych.

  • Like 1

SW N-150/1200 EQ3-2
Nikon Action EX 10X50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Beteiguze napisał:

W dużym skrócie powiem, że panuje ostra cenzura administratora ale przerażające jest, że ludzie tam wypowiadający się podważają istnienie grawitacji, istnienia planet no i najważniejsze kulistość Ziemi.

Jak zawsze na tego typu portalach. Gdyby administrator nie banował każdej logicznej uwagi to grupa by nie przetrwała. 

 

 

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co na to polski rząd ?

12573815_1724595137774507_3101753544971313030_n.png

  • Like 1

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wystarczy jeszcze tylko podpis Prezydenta :) 

  • Like 1

SW 12" Flex,  SW 120/600, SW Mak127                                    Montaż: EQ5, AZ4.
Okulary: ES24mm, AXIOM 10mm, ES 4,7 , Barlow GSO 2" ED,                      Bino SW.  
Filtry: UB 2", GSO nebula , OIII.                             Lornetka:Ecotone Kamakura WP2 10X50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pery napisał:

Myślę że, ci w co to wierzą,wcale w to nie wierzą,wierzą że my co nie wierzymy w to uwierzymy...:)

Czytałem dwa razy, żeby ogarnąć to zdanie. Dobre!

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie musicie od razu wierzyć. Przez najbliższe 5 minut zamieńcie się miejscami stańcie twardo na płaskiej ziemi i posłuchajcie wszystkich tych, którzy mówią że ziemia jest kulą wirującą w galaktyce. Jak postrzegacie ludzi wierzących w Blue Marble? Czy nie tak samo postrzegacie płasko ziemców? Kopernik (o ile wogóle istniał?) też na początku spotykał się z taką reakcją jak wasza - taa yhy. Powiedzenie że kopernik zatrzymał słońce i ruszył ziemie, czy powstało jeszcze za jego życia, raczej nie. Jemu na początku też nikt nie wierzył a teraz wierzy większość. Zamiast kpić z płaskiej ziemi, spróbujcie odeprzeć ich zarzuty o lotach samolotów, o znikaniu obiektów za horyzontem, o lądowaniu na księżycu, o całym spisku bogatych i wreszcie o antarktydzie. Ja uważam że jeśli do opuszczenia naszej planety potrzebuje rakiety kosmicznej lub wg FE wystarczą sanki, to zdecydowanie wybieram to drugie. Nie jestem ani kuloziemcem ani płaskoziemcem - jestem poszukującym prawdy.

Nie wiem czy mam wiedzę czy ci ten świat wyjaśnię
Tu żyją w kłamstwie - jak dorośniesz zrozumiesz
Bo prawdę tu mówią jeśli nic nie kosztuje - O.eS.Te.eR.

  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz odparcia zarzutów? Proszę:

Na astropolis temat pod tym filmem rozwinął się już na 12 stron...

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mi jak siedzę na plaży i widzę płynący sam masz jachtu przez lornetkę, oglądnij sobie filmik z lotu blue origin, tam też widać krzywiznę ziemi. Ponadto jak ziemia jest płaska to chcę usiąść na jej krawędzi jak na dachu, pewnie są tam piękne widoki, wskaż mi proszę to miejsce, będę bardzo wdzięczny.

Nikon Action EX 10x50 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Teoteo napisał:

 Powiedzenie że kopernik zatrzymał słońce i ruszył ziemie, Zamiast kpić z płaskiej ziemi, spróbujcie odeprzeć ich zarzuty o lotach samolotów, o znikaniu obiektów za horyzontem, o lądowaniu na księżycu, o całym spisku bogatych i wreszcie o antarktydzie.

Kopernik i Księżyc - bo o nasz chodzi piszemy wielką literą!!!!!

Człowieku jak nie kpić z ,,płaskiej ziemi" jak wiadomo, że płaską nie jest.
Ludzie kochani nie wnerwiajcie swoimi bzdetami przed Świętami. I wchodźcie sobie na swoje forum i tam sobie udowadniajcie co chcecie - płaski Księżyc, płaska Wenus, Mars Jowisz, Saturn itd. 
i NIE PISZ TU WIĘCEJ - Wesołych Świat.

Proszę zalogowanego Moda o reakcję zdecydowaną.

 

  • Like 4

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lukost napisał:

A na co tu reagować? Z kretynami z zasady się nie dyskutuje,. Wbrew pozorom nie ma ich tak wielu. ;)

Wysłać w kosmos cały temat - może niebo rozchmurwi.
Wielu może nie, ale nawet niewielu może wielu humor popsuć takimi bredniami ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pikolę! Od dziecka w nieświadomości! Rodzice, dziadkowie, nauczyciele, Wy!!! Wszyscy mnie oszukiwaliście! A ja naprawdę w to wierzyłem, naprawdę myślałem, że Ziemia jest okrągła. Jak mogliście mi to zrobić! Czuję się zdruzgotany! 

Kolego Teoteo - DZIĘKUJĘ. Otwarłeś mi oczy!

ziemia.jpg.48501bd1afddef772961c243f5caf345.jpg

 

:):):) 

  • Haha 3

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest dowód i wy i płaskoziemcy zachowujecie się tak samo "jak grochem o ścianę" Mówiłem że nie jestem płaskoziemcem jestem szukającym prawdy. O co te nerwy? Czy tylko ja nie jestem na tyle sfrustrowany żeby choć na 5 minut zmienić swoje stanowisko?

 

Wbrew pozorom i jedni i drudzy mogą mieć racje ziemia może być kulą, ale o wiele większą niż myślimy a na niej więcej takich światów jak nasz. Ogromna kula ziemska z wydrążonymi przez słońce kołami a na niej kontynenty oddzielone z pozoru bezkresnym lodem? Podobnie łączy się teorie Darwina z boskim stworzeniem człowieka. Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo - wtedy Bóg mógł wyglądać jak małpa.

 

Ja tylko pytam. Pomyślałem że z wami rozwinie się jakaś elokwentna dyskusja, ale niestety chyba się myliłem reagujecie tak samo jak płaskoziemcy na kuliste kształty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Teoteo napisał:

No i jest dowód i wy i płaskoziemcy zachowujecie się tak samo "jak grochem o ścianę" Mówiłem że nie jestem płaskoziemcem jestem szukającym prawdy. O co te nerwy? Czy tylko ja nie jestem na tyle sfrustrowany żeby choć na 5 minut zmienić swoje stanowisko?

 

Wbrew pozorom i jedni i drudzy mogą mieć racje ziemia może być kulą, ale o wiele większą niż myślimy a na niej więcej takich światów jak nasz. Ogromna kula ziemska z wydrążonymi przez słońce kołami a na niej kontynenty oddzielone z pozoru bezkresnym lodem? Podobnie łączy się teorie Darwina z boskim stworzeniem człowieka. Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo - wtedy Bóg mógł wyglądać jak małpa.

 

Ja tylko pytam. Pomyślałem że z wami rozwinie się jakaś elokwentna dyskusja, ale niestety chyba się myliłem reagujecie tak samo jak płaskoziemcy na kuliste kształty.

 

 

 

Idąc tym torem,to może zaczniemy dyskutować o krasnoludkach,czy tez o czarownicach.

Jeśli jesteś dorosłym facetem,to się chłopie ogarnij i sam wyciągnij wnioski z tych bzdur.

 

  • Like 2

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)