Skocz do zawartości

Teoria Płaskiej ziemi


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Teoteo napisał:

No i jest dowód i wy i płaskoziemcy zachowujecie się tak samo "jak grochem o ścianę" Mówiłem że nie jestem płaskoziemcem jestem szukającym prawdy. O co te nerwy? Czy tylko ja nie jestem na tyle sfrustrowany żeby choć na 5 minut zmienić swoje stanowisko?

 

Wbrew pozorom i jedni i drudzy mogą mieć racje ziemia może być kulą, ale o wiele większą niż myślimy a na niej więcej takich światów jak nasz. Ogromna kula ziemska z wydrążonymi przez słońce kołami a na niej kontynenty oddzielone z pozoru bezkresnym lodem? Podobnie łączy się teorie Darwina z boskim stworzeniem człowieka. Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo - wtedy Bóg mógł wyglądać jak małpa.

 

Ja tylko pytam. Pomyślałem że z wami rozwinie się jakaś elokwentna dyskusja, ale niestety chyba się myliłem reagujecie tak samo jak płaskoziemcy na kuliste kształty.

 

Narywam się z tego bo to tak jakbyś poszukiwał odpowiedzi na pytanie skąd się biorą dzieci?

No skąd się wziąłeś? Urodziła Cię Mama czy znaleziono Cię w kapuście?

Zastanów się i odpowiedz mi na to pytanie... No i oczywiście udowodnij mi to!

pzdr.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Nie, do czego to doszło. Ludziska takie wygodne, że z domu nie wyjdą , zimno i z telefonu mogą skroić? Zostaw telefon w domu, wyjdz, popatrz w niebo i po godzince sam zaobserwujesz rzeczy które płaskoziemcą się nie śniły. A tak to tylko gry,gry,gry i nic nie wiesz, łykasz jak pelikan wszystko co ci podadzą w internecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Teoteo napisał:

Czy gdyby w telewizji powiedzieli że ziemia jest płaska, uwierzylibyście? jaka byłaby wasza reakcja? taka sama jak wyżej?

Wyłącz ten telewizor i internet, wyjdz z domu czy mieszkania i popatrz w niebo, a jak nie, to zapisz się na forum płaskoziemców i tam prawdy szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Teoteo napisał:

No i jest dowód i wy i płaskoziemcy zachowujecie się tak samo "jak grochem o ścianę" Mówiłem że nie jestem płaskoziemcem jestem szukającym prawdy. O co te nerwy? Czy tylko ja nie jestem na tyle sfrustrowany żeby choć na 5 minut zmienić swoje stanowisko?

 

Wbrew pozorom i jedni i drudzy mogą mieć racje ziemia może być kulą, ale o wiele większą niż myślimy a na niej więcej takich światów jak nasz. Ogromna kula ziemska z wydrążonymi przez słońce kołami a na niej kontynenty oddzielone z pozoru bezkresnym lodem? Podobnie łączy się teorie Darwina z boskim stworzeniem człowieka. Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo - wtedy Bóg mógł wyglądać jak małpa.

 

Ja tylko pytam. Pomyślałem że z wami rozwinie się jakaś elokwentna dyskusja, ale niestety chyba się myliłem reagujecie tak samo jak płaskoziemcy na kuliste kształty.

 

Nie rozumiesz, kształt Ziemi to nie jest kwestia wiary czy poglądów. Po prostu z jednej strony masz naukę, wiedzę poparte od wielu obserwacjach i doświadczeniach, z drugiej strony pierdoły oparte na manipulacjach robiących kompletnym laikom wodę z mózgu. Płaską Ziemię obalono już w starożytności i tutaj zastanów się dlaczego.

Proponuję wyłączyć pierdoły na YT i sięgnąć po elemetarne podstawy fizyki i astronomii, wystarczy sięgnąć po jakąś książkę. Jak czegoś nie zrozumiesz, wtedy możesz śmiało pytać, pomożemy. W tej chwili to co robisz to zwykłe trolowanie. Dlatego ludzie się denerwują. 

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze względu na "poznanie prawdy" On "nie może" użyć książek itp. gdyż one "narzucają" wiedze stworzoną przez naukowców itp. Jednak mimo to nadal może bez problemu dowiedzieć się czy Ziemia jest płaska, kulista czy kwadratowa - musi użyć rozumu. Samemu można stwierdzić jaka w końcu jest ta Nasza Ziemia. Może wesprzeć się oczywiście książkami i zrozumieć jak niektóre prawa fizyki, matematyki itp. działają. Wszystko jest dość logiczne (to nie fizyka kwantowa :D ).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie znowu jakaś zorganizowana akcja płaskoziemców, coś na wzór pewnej sekty chodzącej po domach, którzy przed świętami mają podobne akcje. A nóż się uda kogoś przekonać :D

Temat jak hydra. Odcinasz jeden łeb a już po chwili są dwa następne, jakaś masakra po prostu.

  • Like 1

Liczba obserwacji gwiazd zmiennych: SOGZ: >11 000   AAVSO: >9000

Messier: 110/110      H400I: 400/400

http://sogz-ptma.urania.edu.pl/

Bogdan Kubiak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, szdom1 napisał:

 

ziemia.jpg.48501bd1afddef772961c243f5caf345.jpg

 

:):):) 

Ponoć z ośmiotysięczników widać czubek lewej płetwy. Ale to tylko przy idealnym seeingu. No a wielką szczelinę w drodze mlecznej w Łabędziu to właśnie nasz żółw zrobił.

  • Like 1
  • Haha 2

Foto: iOptron SkyGuider Pro, Canon 1100D mod, Samyang 8mm Fish Eye, Sigma Art 18-35mm, Canon 50mm 1.8, Samyang 135mm

Wizual: SW 120/600 na AZ4, Dobson 8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, którzy wierzą że Ziemia jest płaska proponuję przeczytać książkę Stephena Hawkinga pt. "Krótka historia czasu" szczególnie pierwszy rozdział. Książka napisana jest językiem zrozumiałym prawie dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Karol_C napisał:

Chyba jednym z "lepszych" pytań jest - jak możliwe są dni i noce na płaskiej Ziemi ? "Działanie" Słońca można założyć różnie, jako kulę, jako latarkę ... Choć z obserwacji wynika, że Słońce się obraca ...

To płaszczaki obalą z łatwością: słońce okrąża Dysk Ziemi, w dzień jest nad nim a w nocy pod spodem. A obserwacje są fałszowane!

Ciekaw jestem jak by wytłumaczyli strefy czasowe. Jako globalny spisek? Choć słowo GLOBalny też im pewnie nie pasuje :)

Foto: iOptron SkyGuider Pro, Canon 1100D mod, Samyang 8mm Fish Eye, Sigma Art 18-35mm, Canon 50mm 1.8, Samyang 135mm

Wizual: SW 120/600 na AZ4, Dobson 8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2017 o 21:17, Teoteo napisał:

No i jest dowód i wy i płaskoziemcy zachowujecie się tak samo "jak grochem o ścianę" Mówiłem że nie jestem płaskoziemcem jestem szukającym prawdy. O co te nerwy? Czy tylko ja nie jestem na tyle sfrustrowany żeby choć na 5 minut zmienić swoje stanowisko?

 

Dziękuję za dowód że motto kolegi z innego tematycznie forum jest absolutnie w stu procentach pewne.Abyś i tu nie zaczął szukać prawdy zaznaczyłem ją na niżej wrzuconym screenie czerwoną ramką.

scr.jpg.44c01804b9bb972821f40c0f3feb59dc.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję wytłumaczyć to na przykładzie, może łatwiej będzie wam zrozumieć o co mi chodzi, żebyście na 5 minut uwierzyli że ziemia jest płaska. Równanie z niewiadomą x - 2+2=x. Nie wiemy ile to x dopóki nie rozwiążemy działania. Uważam że wy patrzycie na to równanie z góry zakładając że x jest wiadomą i oczywistą równą O (piłeczka) i nie możecie poświęcić nawet 5 minut żeby spróbować rozwiązać równanie, zakładając że x jest niewiadomą. Szukając prawdy zakładam że x jest niewiadomą.

Jeszcze raz powtarzam nie jestem płaskoziemcem. Nie wierze że ktoś mógłby posunąć się do tak ogromnego, trwającego tyle czasu kłamstwa o kulistej ziemi. 

Mam do was jeszcze jedno pytanie.

Czy Amerykanie byli na księżycu?

Ja osobiście uważam że byli, no bo gdyby nie byli to by znaczyło że kłamią, a nie sądzę że ktoś mógłby posunąć się do takiego kłamstwa i trwać w nim tyle lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Teoteo napisał:

Uważam że wy patrzycie na to równanie z góry zakładając że x jest wiadomą

Nie. Nikt z góry nic nie zakłada. Prawa strona równania jest znana, bo cały czas przed oczami mam również jej lewą stronę.

A tę lewą stronę znajdziesz w filmiku, który Ci podlinkowałem kilka postów wyżej.

Wiele już zostało napisane, powiedziane i pokazane w tym temacie, więc nie dziw się, że reakcja na takie pytania jest taka, a nie inna. Po prostu nikt nie ma już ochoty, siły ani cierpliwości do mnożenia na lewo i prawo przykładów i argumentów, że Ziemia nie jest płaska. Tutaj nie ma miejsca na poglądy.

Nie chodzi o to, że ktoś Ci odmawia pomocy, porady, wytłumaczenia pewnych spraw - wiedza na ten temat jest tak powszechna i dostępna, że łatwo znajdziesz ją Góglach;)

Lądowanie na Księżycu? Oczywiście, że było. Skąd o tym wiem? Bo widziałem zdjęcia i filmy, których nikt nie był w stanie jak dotąd podważyć (pomimo wielu prób); są również relacje wciąż żyjących ludzi, którzy tam byli. Ale to jest nie w temacie tej dyskusji.

Pozdrawiam.

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Teoteo napisał:

Nie wierze że ktoś mógłby posunąć się do tak ogromnego, trwającego tyle czasu kłamstwa o kulistej ziemi. 

Ani to kłamstwo ani to prawda, po prostu - wystarczy użyć rozumu i wtedy takie określenie tematu nie ma sensu bytu. W żaden sposób nie pasuje. Jakby powiedzieć "chodzący kamień" - rozumiesz ?

To tak jakby powiedzieć, że "Nie wierze że ktoś mógłby posunąć się do tak ogromnego, trwającego tyle czasu kłamstwa o" istnieniu drzewa na polu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że też jeszcze ci najbardziej zagorzali propagatorzy modelu płaskiej Ziemi nie zrzucili się na bilet lotniczy z Tokio do Los Angeles lub Nowego Jorku i nie próbowali zakumać trasy samolotu.

  • Like 1

SCT 5" 127/1250 NexStar SLT | WA66 6mm | X-Cel LX 9mm | GSO SV 15mm | SWAN 20mm | ES 68° 24mm | Sterling PL 30mm 57° (1,25" mod.) | barlow 2x | reduktor 0,5x | Baader Moon & SkyGlow | UHC-S i kolorowe | MS LifeCam HD-5000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmuchajcie proszę na północ coby mi się chmurwy rozeszły, od 15 listopada nie miałem choć kawałka nocnej pogody.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i słuchałem o różnych teoriach, ale ta o płaskiej Ziemi wydaje mi się na tyle absurdalna, że nawet mój mózg nie może wziąć tej teorii pod uwagę... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pietroo napisał:

To byłby świetny scenariusz filmu fantasy:))

A tak na poważnie, już sam nie wiem czy straszniejsze jest to że ktoś wpadł na taką oderwaną od rzeczywistości teorie czy to że ktoś w to uwieżył. O ile płasko ziemcy mogą próbować wymyślać jakieś "dowody" na obronienie swoich fałszywych teorii, to wklęsło ziemcy będą mieli z tym gigantyczny problem, ze względu na ilość absurdu i nieścisłości. Ten kto to popiera albo chce zwrócić na siebie uwagę, albo żyje w matrixie. 

 

  • Like 1

Życzę pogodnego nieba!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Poszukiwacz15 napisał:

O ile płasko ziemcy mogą próbować wymyślać jakieś "dowody" na obronienie swoich fałszywych teorii, to wklęsło ziemcy będą mieli z tym gigantyczny problem, ze względu na ilość absurdu i nieścisłości.

Myślę, że zarówno płaskoziemcy jak i wklęsłoziemcy mają gigantyczny problem. Jak dla mnie to trochę przypomina pozostanie rozumowaniem na poziomie wczesnego dzieciństwa. Małe dzieci mają swoje beztroskie wierzenia i światy. To wspaniały okres. Wiele osób chciałoby być jak Piotruś Pan. Ale dupa z tego wychodzi, bo ciało się starzeje a Ziemia obraca i krąży wokół Słońca. Kulistego Słońca. A cena za pozostanie prawdziwym chłopcem jest najwyższa. Inna sprawa, jaka się nasuwa, to życie w odosobnieniu, w wiosce o nieprzekraczalnej granicy, za którą kryje się dziki świat, świat największego kłamstwa w historii. Tylko czy ten dziki świat nie jest właśnie tu, wewnątrz kryjówki? Z uwagi na brak kontaktu ze światem zewnętrznym i zjawiskami, człowiek żyjący w takiej kryjówce mógłby być w stanie uwierzyć, że żyje na grudce ziemi wielkości sporego miasta. Jeżeli weźmiemy pod uwagę pozostanie wewnętrznie na poziomie dziecka bawiącego się w piaskownicy, taki ktoś mógłby na przykład przyjąć, że jest z jakiegoś plemienia. Zupełnie jak w tym filmie...

 

- No, ale z jakiego jesteś plemienia...Kto. - zapytał Znachorolog, który jako jedyny z plemienia czystowłosych potrafił wówczas wypowiedzieć imię "Kto".

- Z tego, gdzie się mieszka na samym końcu świata... - odparła brudnowłosa kobieta - tam, gdzie się spada.

r.png.d9d5fc98b34b7edf62116222c233db15.png

- Tak, tak, tak, owszem, słyszałem - oznajmił Znachorolog, potrząsając głową do swojego wodza.

- No i wszyscy właśnie pospadali, nawet ja...nie, nie. Ja nie.

- No proszę... - rzekł wódz czystowłosych, a potem rzucił obojętnie - to, do widzenia.

 

PS

A tak w ogóle to mam niepodważalny dowód na kulistość Ziemi, o!

 

hhhh.thumb.png.bfb4d4a178e26ee01afefd795b417be6.png

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy Ziemia jest płaska jak się stoi nogami na niej to jest płaska, ale jest jedno ale, Ziemia jest planetą stoimy opuszczona głową widzimy płaską ziemię, co stąpamy stawiając stopy, zaś wystarczy zobaczyć Słońce, Księżyc gwiazdozbiory jak zataczają koło po niebie i już  człowiek widzi, że mieszka nie na płaskiej Ziemi tylko okrągłej, no cóż jedni wierzą w krasnoludki inni zaś kosmitów, pozostali wierzą to, co chcą wierzyć, a ja no cóż wierzę, że Ziemia była i jest okrągła nic na to nie poradzimy w sumie tłumaczyć też wiele nie da, bo nie dopuszczają myśli o tym, że Ziemia jest okrągła.:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2018 o 13:19, Damian P. napisał:

Myślę, że zarówno płaskoziemcy jak i wklęsłoziemcy mają gigantyczny problem. Jak dla mnie to trochę przypomina pozostanie rozumowaniem na poziomie wczesnego dzieciństwa. Małe dzieci mają swoje beztroskie wierzenia i światy. To wspaniały okres. Wiele osób chciałoby być jak Piotruś Pan. Ale dupa z tego wychodzi, bo ciało się starzeje a Ziemia obraca i krąży wokół Słońca. Kulistego Słońca. A cena za pozostanie prawdziwym chłopcem jest najwyższa. Inna sprawa, jaka się nasuwa, to życie w odosobnieniu, w wiosce o nieprzekraczalnej granicy, za którą kryje się dziki świat, świat największego kłamstwa w historii. Tylko czy ten dziki świat nie jest właśnie tu, wewnątrz kryjówki? Z uwagi na brak kontaktu ze światem zewnętrznym i zjawiskami, człowiek żyjący w takiej kryjówce mógłby być w stanie uwierzyć, że żyje na grudce ziemi wielkości sporego miasta. Jeżeli weźmiemy pod uwagę pozostanie wewnętrznie na poziomie dziecka bawiącego się w piaskownicy, taki ktoś mógłby na przykład przyjąć, że jest z jakiegoś plemienia. Zupełnie jak w tym filmie...

To jest podobnie jak ze zwyczajną sektą. To złapania są osoby wykluczone, mające słaby kontakt ze światem, dodatkowo laicy w dziedzinie astronomii, fizyki, geografii, nierzadko ciężko myślący np. ludzie po wielkich traumach, nałogach itp. Obrażeni na świat ze słabym poczuciem własnej wartości szukają wsparcia w  różnych spiskach. Wiara w płaską Ziemię daje im poczucie wartości, że wśród zmanipulowanego społeczeństwa są wyjątkowi, bo znają prawdę. Sam schemat PZ daje poczucie też poczucie wielkości człowieka - życie w szklarni 24 tys km z gwiaździstą kopułą jest bardziej optymistyczne niż na małej kulce w wielkim kosmosie. Ta teoria staje ich źródłem tożsamości, poczuciem wartości, które nie chca stracić - będą tego bronić do upadłego. A na górze - coś jak guru sekty - wie, że teoria PZ jest nierealna, potrafi wpływać  a ludzi i nimi manipulować - tworzy materiały na internecie, książki itp. , w których odpowiednio manipuluje prawdą, półprawdą i totalną bzdurą w taki sposób, aby każdy niemający odpowiedniej wiedzy w to mógł uwierzyć, a przynajmniej zaintrygować. 

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Nie bardzo wiedziałem gdzie zadać to pytanie dlatego pisze tutaj.

Od kilku dni oglądam stacje ISS na żywo na YouTube. Jest to ewidentnie film puszczony w pętli który trwa ok 40min. Najlepszy jest moment cięcia gdy po wejściu na ciemną strone astronauta kieruje na siebie kamere a gdy ja obraca znow (po kilku sekundach) jest jasna strona i widac na wprost słońce. Hah. Może mi to ktoś wyjaśnić? Możecie sami sprawdzić a jak nie macie czasu moge podesłać link z nagraniem. Mają tam jakąś awarie czy o co chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Charon zrobił świetną skondensowaną analizę przypadku. Wydaje mi się niestety, ze spokojnie kilkadziesiąt procent ludzkości można zmanipulować różnymi teoriami, bajkami, religiami (proszę się nie obrażać bo nie ma tutaj nic personalnego tylko oparcie na historii ludzkości i tysiącach sekt i religii wymyślonych przez ludzi). Człowiek jest podatny, a różnego typu osoby wykorzystują to do własnych celów zarobkowych, sprawowania władzy, zdobycia i zachowania wpływów itd... Zachowujmy trzeźwość umysłu i nie dajmy się zmanipulować różnego typu socjotechnikami itp...Okrągłej Ziemi :))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Krzychu89 napisał:

Od kilku dni oglądam stacje ISS na żywo na YouTube.

Więc zmarnowałeś kilka dni życia na oglądanie zapętlonego filmiku z jakiegoś prywatnego kanału youtube udającego oficjalny stream z ISS. Na youtube nie ma oficjalnego streamu z ISS z tego co wiem. To są normalni użytkownicy, którzy wrzucają nagrania z dawnych spacerów kosmicznych pod funkcją streamu na youtube, ale jak widać ludzie są naiwni się nabierają. To dowodzi, że dzisiaj ludziom można wsadzić każdy kit w internecie. Jak to moja mama mawiała: gówno byście jedli jakby słodkie było. Youtube to nie wyrocznia sprawiedliwości. Oficjalny stream z ISS jest np. tutaj:

http://www.n2yo.com/space-station/

Można sprawdzić zdjęcia z aktualną teoretyczną pozycją ISS ze strony http://heavens-above.com/

Mi się zgadza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)