Skocz do zawartości

Już nic nie będę zamawiał Delta Optical


Rekomendowane odpowiedzi

Filtr słoneczny Sky-Watcher Mylar Deluxe

 Dnia Poniedziałek, 8 Lutego 2016 11:27 Damian Demendecki <[email protected]> napisał(a)

Witam,

Niestety nie wykonujemy gotowych filtrów, filtr w postaci folii 15x15 cm

wraz z mocowaniem do teleskopu 114mm wyślemy do Pana w dniu dzisiejszym.

 

Aby wykonać filtr słoneczny należy wkleić folię (obojętną stroną) do

wewnętrznej części mocowania. Najlepiej użyć kleju "Butapren" bądź taśmy

dwustronnej. Nie używać "Kropelki" i podobnych klejów szybkoschnących.

>From: Paweł Baran

>Sent: Saturday, February 06, 2016 10:06 AM

>To: [email protected]

>Subject: Filtr słoneczny Sky-Watcher Mylar Deluxe

>Filtr słoneczny Sky-Watcher Mylar Deluxe

>Witam.

>Dane Teleskopu Celestron Nex Star 114 SLT

>D= 114mm

>FL= 1000mm

>Teleskop ma w centymetrach 14 cm w pionie i poziomie. Szerokość. To jest

otwór gdzie wpada światło do zwierciadła podałem centymetrach.

>

>Objętość teleskopu 46 cm

Już nic nie będę zamawiał Delta Optical

Zamówię sobie innym sklepie nawet w, Astrokraku chociaż zapłacę drożej, ale będę miał w domu na następny dzień. Szkoła się mnie pyta czy już mam filtr w domu, bo mają przyjść na 9 maja do mnie a ja nie mam i zanosi się, że miał nie będę, szkoda, że tak wyszło, będę czekał do końca roku 2016 i tak DO nie wyśle. A miałem ten sklep za dobry, Pan Marek Substyk co pisałem do niego też nic nie napisał, filtr mam z chmur i to konkretny od kilku dni, więc na co mi potrzebny do teleskopu jak nie widać Słońca, a dzieci co przyjdą, tak się nie robi.:5640dc6f5718d_06Sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest odpowiedź Pana Janusza z Astrokraka to mi się podoba:5640dc6dbc8ce_01Smile:. A z DO się żegnam. Sam się widzę boleśnie przekonałeś że kupowanie najtaniej rzadko znaczy najlepiej a u nas masz od ręki cały asortyment już oprawionych filtrów Słonecznych SW:
http://astrokrak.pl/249-filtry-sloneczne-skywatcher
w dodatku z trwałym pudełkiem które zabezpiecza filtr podczas przesyłki i przechowywania co czyni go długotrwałym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle, a Delta miała to wysłać kurierem czy pocztą?

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa jeszcze Teleskopy.pl, od nich przesyłkę mam zawsze na drugi dzien pod warunkiem, że zamowienie jest złożone przed 15.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Orion SkyQuest XT8, TS Optics MX Marine 10x50,. Okulary: Orion Sirius plossl 25mm, GSO plossl 12mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja filtr zamawiałem w PlanetaOczu z Zielonej Góry. Polecam. Dostałem wszystkie sprawki (wykorzystałem na filtr do aparatu)

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na "Delte" nie mogę złego słowa powiedzieć. Nigdy nie było najmniejszych problemów a często tam właśnie kupuje choć nie są najtańsi ale właśnie biorę pod uwagę jakość obsługi klienta, która wg mnie jest w porządku. Ostatnio też przy zakupie sprzętu brakowało akcesorium którego właściwie w zestawie być nie powinno ale na stronie widniała informacja że jest (błędna - już poprawiona) więc się upomniałem i takowe dostałem bez żadnej dopłaty a koszt jego to niespełna 350zł i nie było nawet najmniejszego słowa sprzeciwy czy wykręcania się.

Myślę Pawle że to bardziej jakieś niedopatrzenie - to spory sklep, obsługują mnóstwo zamówień. Mogło zostać przeoczone.

Ja Deltę będę bronił - zrobiłem tam już w sumie kilkadziesiąt zamówień na mniejsze i większe sumy i zawsze bez problemu.

Jeden z kolegów forumowych pracuje w Delcie, myślę że się odezwie i sprawa się wyjaśni.

  • Like 2

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł na stronie głównej Delty masz prawie darmowy telefon - zadzwoń podając nr zamówienia i sprawą wyjaśnisz. Wszystkim się może wpadeczka zdarzyć, ale też złego słowa o zakupach w Delcie napisać nie mogę :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogę powiedzieć złego słowa na deltę, choć miałem jedną przygodę, która została rozpatrzona na moją korzyść. Zakupiłem filtry RGB Baadera na wyprzedaży, po czym zadzwoniła Pani i powiedziała, że ich nie ma a dostawa będzie za miesiąc i do tego w starej cenie. Ja oczywiście odparłem, że to niezgodne z prawem konsumenta, a miesiąc czekania to dla mnie nie problem. Efekt? Po miesiącu filtry były już u mnie w domu w cenie "wyprzedażowej". Wiele sklepów w takiej sytuacji robiłoby pod górkę ale tutaj nie było żadnego problemu. Z tego wynika, że dbają o klienta. Trzeba znać tylko swoje prawa. 

 

  • Like 1

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paweł Baran napisał:

O wysłanie a dokładnie od 6 lutego obiecują i nie wysyłają za kogo mnie mają, od dzisiaj nie będę dodawał AWI na Forum AstroCD.

Oczywiście Paweł współczuję Ci, nie żebym kogoś bronił, ale tak jak koledzy powyżej piszą, Delta to duża i solidna firma i założę się, że to tylko niedopatrzenie i takie obrażanie się i odgrywanie się przez to na innych zalatuje mi dziecinadą i dorośli ludzie raczej tak się nie zachowują.

  • Like 2

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pawle i na początku też muszę ci powiedzieć, że Delta jest dobra tylko musiało być jakieś niedopatrzenie. Zawsze z nimi miałem bardzo dobre kontakty i rewelacyjne ceny zakupu nawet jak powiedziałem że znalazłem w innym sklepie taniej to mi jeszcze dali upust że wyszło najtaniej w Delcie. Poza tym jest to firma która zaopatruje pozostałe sklepy przez co można zawsze uzyskać najlepsze ceny u nich. Proponuję ci zadzwonić do nich i porozmawiać a wszystko załatwią jak trzeba.

  • Like 1

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam same dobre doświadczenia z zakupami w Delcie. Przy takiej ilości zamówień, może zdarzyć się wpadka ( wiem, nikt nie chce by to akurat jego dotyczyło :) ). Próbowałeś się ze sklepem kontaktować, oprócz tego jednego e-maila? Pozdrawiam

SW BKP150/750 Dual Speed, SW MAK 127, GSO Dobson 10”

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję w DO od ponad 12 lat, czyli jeszcze od czasów Himpolu i przy kilkudziesięciu transakcjach nie mieli żadnej wpadki jakościowo/logistycznej.

Do DO należy też rekord w szybkości realizacji zamówienia jakie kiedykolwiek robiłem online. Towar zamówiony jednego dnia o 14.50 był następnego dnia o 10.30, czyli po niespełna 20 godzinach. :5640dc6dbc8ce_01Smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2016-02-16 07:45 Tak DO zareagowała dzisiaj z rana. Witam,

Z przyczyn niezależnych ode mnie przebywałem na urlopie, przykro mi, że Pan
zrezygnował.

Możemy wysłać filtr, który sam Panu zrobię w dniu dzisiejszym, jutro będzie u
Pana.

 

Byłem i jestem typowym góralem z Bieszczad, jeśli ktoś coś obiecuje i wejdzie mi za skórę, długo mnie będzie pamiętał, że ja się łatwo nie poddaję, łaskę mi robią filtr będę zamawiał w sklepie Astrokrak, a z DO to już nie pierwszy raz miałem taki problem. Sami sobie naważyli piwa niech sobie teraz go piją, Wiem, że chcecie dobrze, bo jesteście wszyscy moimi Przyjaciółmi wspaniałymi Kolegami, ale zdania o DO nie zmienię, zakupy będę robił w Astrokraku i czasem innym sklepie omijając z daleka tą firmę.

Odmówiłem napisałem, że nie chcę tego filtra, nic nie chcę od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Paweł Baran napisał:

 

 ale zdania o DO nie zmienię, zakupy będę robił w Astrokraku i czasem innym sklepie omijając z daleka tą firmę.

Pawełku - najśmieszniejsze z tego jest to, że Adtrokrak wszystko bierze od Delty (oprócz swojej produkcji)
Na złość babci odmrożę sobie uszy... towar miałbyś jutro (ponoć zależy Ci na szybkości). Ja z tego co napisałem profitów miał nie będę ale w tym wypadku to góralski upór raczej nic dobrego oprócz wydłużonego terminu nie zdziałał, czasem warto pomyśleć. Ale to już Twoja decyzja. Myślę że temat jest zamknięty - zdecydowałeś sam.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa filtra toczy się od 2016-01-22 od godziny 09:59 do dnia dzisiejszego, czyli sami sobie policzcie, szybkość wysyłki ponad świetlna a co mi tam niech przyjdzie nawet za tydzień, a sumie zamawiałem a Astrokraku i miałem na następny dzień, DO zamawiałem na wzgląd, że należę do PTMA, ale jak widać żadna to pociecha jak się czeka na zamówiony towar, nie pisałem wcześniej o tym. Bo pisałem do Pana Marka z ACD w styczniu do dzisiaj nie napisał ma jakiś żal do mnie nie wiem w sumie, jaki i o co, ale mnie to już nie obchodzi, pisał nie będę nie będę wyjaśniał, jest jak jest.

Najbliższych dniach podam parametry teleskopu do sklepu Astrokrak dzisiaj pisałem już do Pana Janusza, jak tylko napiszę dopasują i wyślą mi zaraz tego samego dnia.:5640dc6dbc8ce_01Smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisz do Krzycha z Gdańskiej Delty ma u nas konto. Starczy do niego napisać lub zadzwonić i masz towar od ręki! Daj se żyć z pośrednikami. Jak coś potrzebuje daje cynk bezpośredniemu przedstawicielowi lub wytwórcy a nie osobie która po drodze zgarnia marże. 

Taki jesteś bogaty? Słyszałem, że jesteś rencistą? Po co dawać zarobić osobom trzecim?

Jak chcę zamówić lustro dzwonię  do Płocieniaka

Jak chcę napylić lustro dzwonię do Gomuły

Jak chcę kupić filtr słoneczny dzwonie do Krzycha Gałki

Myśl Chłopie! Bycie upartym Góralem nie zwalnia od myślenia!

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł Baran napisał:

 

Sprawa filtra toczy się od 2016-01-22 od godziny 09:59 do dnia dzisiejszego, czyli sami sobie policzcie, szybkość wysyłki ponad świetlna a co mi tam niech przyjdzie nawet za tydzień, a sumie zamawiałem a Astrokraku i miałem na następny dzień, DO zamawiałem na wzgląd, że należę do PTMA, ale jak widać żadna to pociecha jak się czeka na zamówiony towar, nie pisałem wcześniej o tym. Bo pisałem do Pana Marka z ACD w styczniu do dzisiaj nie napisał ma jakiś żal do mnie nie wiem w sumie, jaki i o co, ale mnie to już nie obchodzi, pisał nie będę nie będę wyjaśniał, jest jak jest.

Najbliższych dniach podam parametry teleskopu do sklepu Astrokrak dzisiaj pisałem już do Pana Janusza, jak tylko napiszę dopasują i wyślą mi zaraz tego samego dnia.:5640dc6dbc8ce_01Smile:

Paweł, sory, ale coś tu kręcisz ? Piszesz, że tyle czsu czekasz na filtr a sam na dzień dzisiejszy nie znasz jego parametrów, bo skoro byś je znał i tak bardzo zależało by Ci na czasie to wysłał byś je Januszowi od razu a nie jak piszesz w najbliższych dniach !!!!!???????

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc temat, też podzielam zdanie kolegów, że z DO nigdy nie miałem żadnych problemów. Zawsze kontaktowałem się z Markiem z ACD. Zawsze można wynegocjować zadowalającą cenę, a jeżeli nie mieli towaru to zawsze miałem informację dlaczego i kiedy będzie dostawa. Szkoda, że tak się zaciąłeś na DO. Żeby było jasne w DO nie pracuję i nie mam żadnych interesów, żebyś tam robił zakupy. Zresztą na Astrokraka też nie powiem złego słowa, mimo że na niektórych forach narzekają na terminowość dostaw. Mnie na szczęście to nie spotkało.

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przepraszam bardzo w imieniu kolegi, faktycznie z przyczyn niezależnych od niego był na urlopie niemniej powinien dopilnować, by ktoś w zajął się Pana zamówieniem. Jeszcze raz przepraszam, konsekwencje wobec osoby, która zawiniła zostały już wyciągnięte.

 

2016-02-16 09:56

Tak napisali dzisiaj do mnie z DO.

 

Muszę ochłonąć po tym wszystkim na dodatek będę musiał pożyczyć pieniążki od kogoś, bo mam, ale jest ich mało, druga sprawa coś zaczynam chorować, a filtr nie ucieknie będzie zamówiony albo w tym tygodniu albo następnym.

Jeśli tyle czekałem poczekam i dłużej a kiedy zamówię i dostanę dowiecie się swoim czasie.

 

Ale dodam od siebie że taka firma jak DO tak nie powinno być, klient powinien być szanowany a nie iść tą drogą a wrócę z urlopu to mu wyślę, bo tak lekceważy się klienta, nie zapłaci się podatku w terminie dowalą za Internet tak samo, trzeba się trzymać dzisiaj każdy wymaga od siebie i od kogoś, jeśli coś zamawiasz to pamiętaj że to samo może spotkać ciebie, a to nie należy do przyjemności.:5640dc6dbc8ce_01Smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Paweł Baran napisał:

 

Witam,

Przepraszam bardzo w imieniu kolegi, faktycznie z przyczyn niezależnych od niego był na urlopie niemniej powinien dopilnować, by ktoś w zajął się Pana zamówieniem. Jeszcze raz przepraszam, konsekwencje wobec osoby, która zawiniła zostały już wyciągnięte.

Ale dodam od siebie że taka firma jak DO tak nie powinno być, klient powinien być szanowany a nie iść tą drogą a wrócę z urlopu to mu wyślę, bo tak lekceważy się klienta, nie zapłaci się podatku w terminie dowalą za Internet tak samo, trzeba się trzymać dzisiaj każdy wymaga od siebie i od kogoś, jeśli coś zamawiasz to pamiętaj że to samo może spotkać ciebie, a to nie należy do przyjemności.:5640dc6dbc8ce_01Smile:

Paweł - skończmy już to... No toż przecież wszystko Ci wyjaśnili i powiadomili co i jak - łącznie z konsekwencjami dotyczącymi pracownika, który zawalił sprawę, przecież tam pracują też ludzie nie roboty i każdemu może się zdarzyć. 
Spotkało to Ciebie chyba pierwszy raz a robisz aferę jak by to było nagminne. Wszyscy rozumieją Twoje wkurzenie, ale sam widzisz, że to sporadyczny ,,wypadek przy pracy", ładnie wyjaśniony z konkretną propozycją naprawy błędu. Dajmy już spokój - zrobisz jak zechcesz - ostrzegłeś Userów, Userzy Ci poradzili.
Widzę, że nie miałeś do czynienia z prawdziwym partactwem jak np. ja, gdzie na grzałkę do teleskopu, która miała być za 3 dni nie dotarła półtorej miesiąca, a na zwrot 230 zł czekałem jeszcze miesiąc.
Decyzja co dalej już tylko od Ciebie zależy. I temat naprawdę już zakończmy.

  • Like 4

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Paweł się wyżalił, kupi sobie w Astrokaraku u pana Janusza. Sklep przeprosił i poleci po pracowniku za wpadę. Dość już bicia piany bo zaraz pojawią się wątki poboczne, instrukcje tworzenia filtrów i oferty handlowe: czyli wyższość Zielonych Świątków nad Zaduszkami,... flaki z olejem i baby z nosa.

Aby tego uniknąć wątek zamykam....

Administrator

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)