Skocz do zawartości

Mapa użytkowników FA


Rekomendowane odpowiedzi

Dodałem swój znacznik i przy okazji zauważyłem spory problem. Mapa zaczęła sama "ssać" miejsca zamieszkania i z tego co widzę robi w to w oparciu o podane dane w profilu. Robi to na tyle nieudolnie, że np:

  • Fotosnajper12, który w profilu podał J.G (Jelenia Góra?) został umieszczony w Kolumbii.
  • Carina z "Kaniowem" (województwo śląskie) ma swój znacznik na rondzie w ukraińskim ?????
  • Jeśli ktoś w profilu podał "Wawa" - wylądował w środku Afryki, dokładnie w wiosce Wawa w Nigerii
  • Osoby, które wpisały "USA" zostały wrzucone po prostu w środek USA (mało precyzyjny namiar), podobnie z innymi państwami i województwami.
  • Marek M zamieszkały w Markach został wrzucony do bliżej nieokreślonego miejsca o nazwie "Mar" we Włoszech
  • elBuli z Kielc (CK) wylądował na Pacyfiku
  • ANowak z Bilczy (Świętokrzyskie) ma znacznik w Bielczy w Podkarpackim
  • itp, itd

Aplikacja źle interpretuje lub po prostu myli nawet polskie miejscowości. Dodatkowo nazwy wielu miejscowości w Polsce się powtarzają (niektóre nawet ponad 100 razy).  Przez to mapka z automatu przestaje być wiarygodna...

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, mapa zaczęła rządzić według własnego rozumowania. Swoją lokalizację zaznaczyłem wcześniej, a teraz nie mogłem znaleźć gdzie mieszkam. Okazało się że w Rodzinnych Ogródkach Działkowych pod Łodzią i to siedzę w wodzie bo płynie tam rzeczka "Jasień". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ignisdei napisał:

Przebudowałem indeks mapy, sprawdźcie czy pomogło ...

Nic się nie zmieniło. Trzeba postawić ją na nowo i zezwolić tylko na ręczne dodawanie znaczników, bo teraz jest ich mnóstwo nie tam gdzie być powinny, a niektóre ręcznie dodane są usuwane. Z takim radosnym stawianiem znaczników, mapa jest nic nie warta.

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mapka ma pokazywać geolokalizację IP użytkowników, którzy kiedykolwiek weszli na forum, to działa świetnie, bo nie sądzę, że ktoś z naszych ma miejscówkę na Wyspach Cooka albo na Mauritiusie. Drugi raz poprawiłem swoją lokalizację, trzeci raz chyba nie będzie mi się chciało. Wydaje mi się, że jeżeli coś jest dostępne przez bezpośredni link z głównej, to jest to nasza wizytówka i powinno to spełniać swoje podstawowe zadanie (tak jak np. pewien kątownik powinien mieć kąt prosty). Teraz to wygląda trochę niepoważnie.
Łukasz, też jesteś gdzieś na bocznicy :)

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)