Skocz do zawartości

XII Zlot- jaki sprzęt ze sobą zabieracie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Temat zakładam z myślą o sprzęcie jaki macie zamiar ze sobą zabrać na zlot? Dobrze jakby każdy z "wizualnych" napisał co planuje ze sobą przywieźć, żeby ogólnie było wiadomo co będzie na zlocie :) Ja ze sobą na pewno zabiorę MAK'a 127 na AZ4 wraz z okularami oraz lornetkę TS 15x70 MX Marine o ile do tego czasu dotrze ona do mnie :P Nie powiem, ale liczę na to, że wśród sprzętu pojawi się duże lustro od 16" w górę :D Zachęcam do pisania w tym temacie.
Pozdrawiam.
Mateusz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
59 minut temu, towerfox napisał:

Nie chcecie mi chyba powiedzieć, że na zlocie będzie tylko TS 15x70 i MAK 127? O.o

bedzie tez newton sw150/750 na montazu EQ3-2 przerobionym do  guidingu ;)

gdyby ktos swoj chcial tak samo przerobic to piszcie. chetnie w czasie zlotu pomoge przerobic. (dziala tez z cg4, eq5 i klonami z silnikami w jednej lub obu osiach)

moze jak by ktos chetny sie znalazl to moglby to byc dobry temat na warsztaty zlotowe... ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Newton 16'' 400/1800 na platformie
Dall-Kirkham 210/3570  f/ 17 na EQ5
Refraktor TS 102/1100 przerobiony pod H-Alpha do Słońca
Lunt 50THa PT
Vixen Polarie do przenośnego astrofoto
lornetki Minolta 10x50 (8 deg FOV) + lorneteczka 2,3x40

i chyba nic więcej nie wepchnę do samochodu :5640dc766d418_30Totalshock:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może ugryzę temat z drugiej strony. Jeżeli ktoś ma w szufladzie korektor komy Baader MPCC Mark II lub III i nie będzie używał na zlocie to potrzebował bym pożyczyć na czas zlotu na testy.

pzdr

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szdom1 napisał:

Ja może ugryzę temat z drugiej strony. Jeżeli ktoś ma w szufladzie korektor komy Baader MPCC Mark II lub III i nie będzie używał na zlocie to potrzebował bym pożyczyć na czas zlotu na testy.

pzdr

 

Pamiętaj tylko Szymon, że musisz mieć przejściówkę żeby osiągnąć odpowiedni dla tego korektora backfocus, najlepiej regulowaną, inaczej nic z tego nie będzie. Jeżeli pojadę na zlot, będę miał CCDInspectora, który bardzo pomaga w prawidłowym ustawieniu toru optycznego. No i mam taki korektor ;)

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zarek napisał:

Pamiętaj tylko Szymon, że musisz mieć przejściówkę żeby osiągnąć odpowiedni dla tego korektora backfocus, najlepiej regulowaną, inaczej nic z tego nie będzie. Jeżeli pojadę na zlot, będę miał CCDInspectora, który bardzo pomaga w prawidłowym ustawieniu toru optycznego. No i mam taki korektor ;)

A na zlocie nie będziesz używał tego korektora?

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat sprzętowy ale najbardziej pasujący.

Generalnie na zlocie stawiam sobie inne zadania niż fotografia zatomskiego nieba.

1. Muszę przetestować inny niż mój korektor komy ażeby wykluczyć lub potwierdzić wadliwość mojego. Tu wstępnie zarek pisał, że korektor ma aczkolwiek do tej pory nie wiem czy na zlocie będzie z niego korzystał.

2. Muszę sprawdzić jak u mnie wygląda tor optyczny. Być może tu jest problem. (może są jakieś ugięcia?) Nigdy tym tematem się nie zajmowałem (nie było takiej potrzeby) i dlatego chciał bym zrobić to na zlocie.

W tym miejscu prośba do was. Teraz to ja potrzebuję pomocy. Jeżeli ktoś mający odpowiednią wiedzę i "narzędzia" był by chętny poświęcić trochę czasu na zabawę moim sprzętem to proszę o deklarację. Sam tego nie ogarnę.

pzdr

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon - nie chcę się wymądrzać ale... Powinieneś znaleźć kogoś z dobrym kolimatorem, znaleźć kilka złączek skręcanych - najlepiej o zmiennej długości (bacfocus) i kogoś z CCD Inspektorem. Bez tego będą tylko teorie :( No i czy Ty masz drawtubę wyciągu gwintowaną ??? Bo jak nie to też za każdym razem może być inaczej :(
P.S. Jak by coś mam zawsze ze sobą troszkę T2 męsko - żeńskich.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do tego zmierzam. Dlatego pisałem, że szukam kogoś z odpowiednią wiedzą i sprzętem, kto na zlocie pomógł by mi opanować mój sprzęt.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę lornetkę Nikona 10x40. Jesli nie sprzedam to również sw150/750 na eq3-2.

Goliath'a z 10tką bym chętnie zabrał ale nie mam jeszcze statywy polowego.

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2016 at 14:53, szdom1 napisał:

A na zlocie nie będziesz używał tego korektora?

Nie, nie będzie mi potrzebny ale jeszcze nie podjąłem decyzji czy jadę. Zawsze możesz zahaczyć o Poznań w drodze do Zatomia ;)

Właściwie to mam dwa korektory, GSO i MPCC II

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdyby Ktoś potrzebował to proszę walić jak w dym, zawsze mam ze sobą:

- złączki różnej długości 5 - 10 mm T2 damsko-męskie, nawet z gwintem filtrowym 2" włącznie,
- mocowanie Canon T2,
- filtr słoneczny (folia Baadera ND 3,8 i 5) na rurkę do 100mm, 
- maskę Bahtinova na 90mm,
- filtr Baader SC 2",
- Jupiterka 21m zakończonego T2 - ostrzy z Canonkiem i kamerkami ST na szynie Viksena - czyli normalnej ;) 
- Soczewka Barlowa ED x2 2", można ja wkręcić w gwint filtrowy,
- przedłużki GSO 2" 40 i 80 mm z gwintami filtrowymi.
- chyba też montaż jak się w furę Radka zmieści AZ 4.
 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zarek napisał:

Nie, nie będzie mi potrzebny ale jeszcze nie podjąłem decyzji czy jadę. Zawsze możesz zahaczyć o Poznań w drodze do Zatomia ;)

Oki. Będziemy w kontakcie.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę bez sprzętu, ale mogę zabrać obiektyw  Canon EF 70-200mm f/4L USM plus redukcję z bagnetu na T2 i mocowanie do statywu.
Jak co pisać czy brać.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zarek napisał:

Jacku a czy ten Twój AZ4 ma mikroruchy? A może ta opcja nie jest aż tak przydatna?

Nie jest przydatna zupełnie - w porównaniu z pitoleniem się mikroruchami to tu jest bajka w prowadzeniu :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adalbert napisał:

Czy jakiś Taurus albo Pablito będą aby podziwiać i popytać ?

No Pawła raczej nie nie będzie, Cholernik się nie zapisał ;) Ale Pablitus ... ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Łukasza (dziki) bo ja mu kiedyś pożyczałem, krążyły wśród forumowiczów, jak nie on to na pewno ma ktoś, kto razem z nim wymieniał. Liczę, że ktoś się odezwie.

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie zlotu będę wymieniał w swoim montażu HEQ5 zębatki na paski i dokonywał czyszczenia oraz wymiany smarów, więc jeżeli chciałby ktoś dołączyć do tej akcji ze swoim montażem to zapraszam. Oczywiście sprawdzimy lunetkę biegunową i będziemy ewentualne błędy korygować.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)