Skocz do zawartości
Gość MaciekM

Słońce na dziś

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ wielkie są te plamy -Słońce rzeczywiście się ożywiło.  Muszę też je koniecznie sfocić!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od razu przepraszam purystów, ale Słońce miałem zaraz nad rozgrzanymi dachami i niestety ostrość pozostawia wiele do życzenia. Natomiast w wizualu plamki prezentują się bardzo ładnie. Wpływ dachów widać na dolnej krawędzi Słońca.

post-42-137699798115_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Coś mi się pomyliło i wystawiłem EDka z nadzieją na większą liczbę plamek, ale niestety posucha. Jak zwykle Słońce nisko nad dachami.

post-42-13769979836_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rzeczywiscie posucha. A skoro o tym mowa to musze kupic jakis filtr sloneczny do wizuala i foto. Wczesniej uzywalem z powodzeniem folii Badera, a teraz zastanawiam sie czy moze lepiej kupic jakis szklany np. Thousand Oaks czy cos podobnego. Co o tym myslice?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja używam z powodzeniem folii Baadera ND5 do wizuala i foto. Tanie i trwałe jeśli się dba. Tylko ten siny kolor Słońca... :)

Słoneczko na dziś. Grupka plam jest już nieco lepiej widoczna. Ostrość też się w miarę udała.

post-42-137699798405_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czasem obserwuje  ;)

Fajna seria ukazująca rozwój grup plam. Na podstawie Twoich fotek szacuję, że liczba Wolfa wzrosła z około W=18 (wczoraj) do około W=39 (dziś).  ;)

Pozdrawiam

KK

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dwie przepiękne grupy plam słonecznych, wyżej wieksza grupa 1164, poniżej jeszcze na brzegu tarczy grupa nr 1166. Zdjęcia zrobine dzis ok 14stej

post-80-137699798664_thumb.jpg

post-80-137699798668_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Słońce ostatnio pod ostrym ostrzałem! I tak trzymać. W niedziele na tle Słońca miała przeleciec ISS , zjawisko widoczne z mojego podwórka ale dzis podniesli obitę stacji i sprawa sie rypła. To nic bedzie nastepna okazja...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wystawiłem pofociłem i na stronkę wrzuciłem! Plamki jak sie patrzy. Tutaj trzy grupy nr 1164, 1165, 1166. Na drugim zdjęciu 1164 z bliska.

post-80-137699798979_thumb.jpg

post-80-137699798983_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Posucha w temacie więc może podsumuję ostatnie obserwacje. Pierwsza kompilacja to rozwój grupy 1164 w dniach 2-3-4-6 marca, a druga kompilacja to rozwój grupy 1166 w dniach 4-6-9 marca.

post-42-137699799627_thumb.jpg

post-42-137699799629_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I jeszcze mały dodatek z tego samego zachodu. Zielony błysk (rzadkie zjawisko optyczne) w górnej części tarczy Słońca

post-80-137699801324_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta