Skocz do zawartości

Słońce na dziś


Gość MaciekM

Rekomendowane odpowiedzi

Cholerka - człowiek na kamerki, motorki i inne bajery z laptokami włącznie wydaje, a tu wystarczy komórka za złoówę + poczciwa Syncia i Słonko jest i to z jakim efektem w środku - jakiś wulkan  ??? ??? ;) ??? 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komórka chyba nie może do końca złapać ostrości i wychodzi "ten środek" - głupieje z ogniskowymi, super 25 też nie za bardzo, jak wiecie obraz za szybko zmyka z pola więc w syncie nie za dużo się da - tak spróbowałem

jak skoszę trawnik to może dzisiejsze słoneczko dla upamiętnienia dnia naszkicuję na "czarnym papierze" jak się uda

pozdrawiam marcin

synta dwunastka, ES 4,7 i badziewiaczki 10 i 25 z zestwu - początki nie są lekkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłóż obiektyw komórki bliżej soczewki w okularze, w razie potrzeby ściągnij muszlę oczną w okularze. Ten "środek" to po prostu cień lusterka wtórnego. Im dalej od okularu będzie komórka tym będzie ten cień wyraźniejszy, im bliżej będzie się on powiększał do rozmiaru tarczy Słońca aż w końcu nie będzie widoczny. Ważne również aby Słońce jak i komórka względem okularu była wycentrowana.

Sky Watcher 14" GoTo, SW 120/600 + Daystar Quark, SW AZ-EQ5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj wiecie...

synta + dobson  to nie jest do astrofoto ;l

a słoneczko jak tylko jest to próbuję obejrzeć fascynujące te piegi                                    ....a to to był tylko eXperyment

teraz podpis powinien wyglądać:

synta 12" badziewie 10 i 25 z zestawu i sony ericsson w abonamencie za 1zł + vat  8) 8) 8) 8) 8)

synta dwunastka, ES 4,7 i badziewiaczki 10 i 25 z zestwu - początki nie są lekkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20.06.2013r. samo południe

synta 12" + s-ericsson 5mpix (w abonamencie )

okular super25, filtr żółty

nadal "wulkan" w centrum niestety chyba mimo dotyku komórki do okularu nic nie wyjdzie, jedno z zuuma w telefonie co wy na to

synta dwunastka, ES 4,7 i badziewiaczki 10 i 25 z zestwu - początki nie są lekkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanio i szybko można codziennie "przy odpowiedniej pogodzie" śledzić co dzieje się na słoneczku ( czasu nie pochłania prawie wcale, 5xpstryk i kablem na laptopa ) a telefon zawsze w kieszeni montować nie trzeba

tylko ten "wulkan" bo tarcza byłaby ok

pozdrawiam  - marcin

synta dwunastka, ES 4,7 i badziewiaczki 10 i 25 z zestwu - początki nie są lekkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22.06.2013r.

u mnie w nocy szalały burze

a w dzień niebo zamglone słońce przebija się chwilami ale watpię "w jakość z komórki" nawet nie wynoszę synty

- więc do zobaczenia w przyszłości jak u spilberga

synta dwunastka, ES 4,7 i badziewiaczki 10 i 25 z zestwu - początki nie są lekkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie bardzo wiem gdzie umieścić ten post.

Wczoraj około północy przejeżdzałam nad Wisłą,na niebie było widac ksiezyc, ale oprocz tego przy linii horyzontu było widać obiekt, przypominający zgaszone słońce, wielkoscia bylo podobne do ksiezyca. Nie bardzo wiem, co to bylo:>

Pozdrawiam, Paulina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Nie bardzo wiem, co to bylo:>

Pozdrawiam, Paulina

Szanowna Paulino - chyba tego nie wie nikt  ??? ??? ???

I jeszcze małe pytanko - jak wygląda ,,zgaszone słońce"  ??? ??? ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj tj. 24.06.2013r. o 6:00 w wiadomościach komentowali to zjawisko - jakoś obraz księżyca odbił się z poziomie w pobliżu horyzontu jak w powierzchni wody "czy coś w tym stylu" ale jeszcze nie otworzyłem oczu i komentarz w TV się skończył - nie zdążyłem

synta dwunastka, ES 4,7 i badziewiaczki 10 i 25 z zestwu - początki nie są lekkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tym wulkanem to jest różnie - właśnie niekiedy wędrują jakieś cienie ale kombinuję z muszlą,  bez,  nieco oddalam itp...

steruję nieco zoomem pstryknę 10 razy i 4-5 wychodzi

ooooo.......... u mnie jeż grzmi "i słońce na dziś" to sie schowało

przerwy w chmurach było 40 minut

- pozdrawiam marcin

synta dwunastka, ES 4,7 i badziewiaczki 10 i 25 z zestwu - początki nie są lekkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiaj to raczej słoneczka nie dodam. Wszędzie gęste chmury!!! Ale w archiwum coś się znajdzie. Np z dnia 17-06-2013r

post-724-137699917432_thumb.jpg

post-724-13769991748_thumb.jpg

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon Genialne fotki Słońca ,Super!!

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne:

u mnie w realu z tym filterkiem #15A żółtym tez jest dużo lepiej niż ten wcześniejszy "biały naleśnik" nieco lepszy kontrast, no i mimo folii słońce to jednak jasna jasność z filtrem znacznie lepiej.

ale sony ericsson to nie zrobi "niewiadomo czego"

a z drugiej strony wspólnie możemy złożyć "słoneczny pamiętnik" dziennik z fotkami słoneczka i jego aktywnością

tanio a ciekawe

- pozdrawiam marcin

synta dwunastka, ES 4,7 i badziewiaczki 10 i 25 z zestwu - początki nie są lekkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin bardzo dobry pomysł,  jestem za  ;D

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na razie chcę wyposażyć 12-tkę w jakiś okular do planet i do przeglądu nieba a z czasem w coś do "szybkich fotek" tak jak z komórki tyle aby "wulkana" w środku nie było bo z synty na dobsonie to nie ta droga ale słoneczko każdego dnia jest fascynujące

pozdrawiam marcin

synta dwunastka, ES 4,7 i badziewiaczki 10 i 25 z zestwu - początki nie są lekkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zakupisz okular do twojej dwunastki to zazdroszcze ci widoku planet.

Pozdrawiam Kacper

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)