Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Esku1RES napisał:

Równolegle w przypadku dwóch rezystorów 33 ohm (lub o trochę większym R)

równoległe.jpg

Czyli tak? Sorki za głupie pytania, ale jam jest tokarz-frezer i wolę zapytać zanim wywołam pożar ;) 

rownolegle.jpg

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
31 minut temu, Grzegorz Czernecki napisał:

Dobra, nie tak już chyba wiem ;) 

Twój rysunek też jest OK.
Oczywiście mówimy teraz o rezystorach 33 ohm.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hej.

Posiadam też taka sama kamerkę, kupioną pod wpływem tego wątku i rejestrator GISE 4 kanałowy z dyskiem w celu rejestracji.  Na razie kamera testowo patrzy za obserwatorium w ciemne pole.  Mam ją schowaną w standardowej obudowie podgrzewanej stosowanej w CCTV.

Niesamowite jest to, że kamerka w całkowitej ciemności widzi :D bez wspomagania ledami IR.

Pytanie jakie mi się nasuwa, to czy nagrany materiał wideo można potem wrzucić do analizy w UFOCapture ? Jeśli się nie da to zamówiłem jeszcze taki grabber na PCI, może to będzie współpracowało z UFOC:

https://www.aliexpress.com/item/NEW-p2p-960H-4ch-H-264-Video-capture-card-D1-palyabck/32339521639.html?spm=2114.13010608.0.0.F7gXbb

Poniżej zdjęcie jak to mniej więcej teraz wygląda, musze jeszcze chyba cos pogrzebac w ustawieniach, bo mi się ta pikseloza nie podoba.

20161117230246452.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, ustawienia kamery poprawione. 

Okazało się, że rejestrator 4 kanałowy GISE gdy pracuje w trybie hybrydy, dzieli 2 kanały analogowe do rozdzielczości 720P i tak samo kanały IP, więc moja kamerka pracowała jako CVBS, nie dało jej się przełączyć w tryb AHD, bo wtedy podawała sygnał w 1080, zamiast 720 i GISE nie pokazywał z niej obrazu.

Po przełączeniu w tryb 4xAHD w końcu kamerka pokazała pazury. Screen dołączony poniżej.

Dla ciekawskich udostępniłem możliwość podglądu online, wystarczy wpisać koniecznie w przeglądarce IE adres  xmeye.net  i podać takie dane, login: obszabrze , hasło : obszabrze1

Jak ktoś uzyska obraz niech da znać :P

Skyn.jpg

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
22 godziny temu, Killerus napisał:

Hej.

Posiadam też taka sama kamerkę, kupioną pod wpływem tego wątku i rejestrator GISE 4 kanałowy z dyskiem w celu rejestracji.  Na razie kamera testowo patrzy za obserwatorium w ciemne pole.  Mam ją schowaną w standardowej obudowie podgrzewanej stosowanej w CCTV.

Niesamowite jest to, że kamerka w całkowitej ciemności widzi :D bez wspomagania ledami IR.

Napisz jaka to kamerka i gdzie ją kupiłeś?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 minut temu, Killerus napisał:

Jest to dokładnie ta sama kamera z początku wątku

Zastanawia mnie tylko Twój ,,brązowy" zafarb obrazu.... Moja w dzień piękne kolorki, a gdy ciemno odcienie szarości - teraz zamsz i mgiełka ale wygląda to własnie na żywca z tej samej strony tak:

Kurczak.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 minuty temu, Killerus napisał:

Nie wiem, może to cośw ustawieniach

Wejdź w rejestrator - i masz cała game ustawień - wszystkiego, wystarczy kawałek ekraniku, telewizorka i mycha.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale to nie od rejestratora zależy, tylko od ustawień parametrów kamery.  Teraz mam przełączoną w tryb CVBS i obraz jest czarny.  To tak jakby w AHD kamera nie przeszła w trym nocny i nadaje w kolorze, a że Zabrze nocą świeci dość mocno to tak to wygląda (również na żywo).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, AdamK napisał:

Jeszcze jedno pytanie: a jaki to program, z którego zrzuty ekranowe tu prezentujesz?

TO nie program.  Wejdź na stronę, którą podałem kilka postów wcześniej i się zaloguj.   To interfejs w IE.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 minut temu, AdamK napisał:

Jeszcze jedno pytanie: a jaki to program, z którego zrzuty ekranowe tu prezentujesz?

To zrobiłem Ctrl + Alt + Print Screen ale możesz - na dole strony na panelu klawisz snapshot, a jak podłączysz pod rejestrator dysk czy pena to nagrasz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 18.11.2016 at 20:12, Killerus napisał:

Jak ktoś uzyska obraz niech da znać :P

Fajne :) Chyba masz zamknięte obserwatorium, bo na drugiej kamerze prawie nic nie widać. Jedno mnie zastanawia, jest masakryczna kompresja. Czy u Ciebie jest lepiej? Wygląda to jak kompresja na samym przesyle w internecie. Nie da się coś z tym zrobić? Bo troszkę to słabo wygląda...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W przypadku GISE w Konfiguracji -> Ustawienia -> System -> Kompresja
można jako admin ustawić następujące parametry transmisji odrębnie dla każdego kanału.

GISE.jpg

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Transmisja do netu jest ustawiona na niska, by nie obciazac tak lacza i by obraz byl plynny. 

W obserwatorium jest postawiona stara analogowa kamera, troche przesterowana by bylo cokopwiek widac w ciemnosci, przez to za dnia pokazuje strasznie przejastrawione. 

Ps. trzeba bylo wczoraj podgladac jak byla pogoda ;-) 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak sobie czytam i czytam...

Czyli rozumiem, że sieć monitoringu może działać bez komputera tak?

Rejestrator a pod niego podpinamy kamera(y), monitor, dysk, myszkę do obsługi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 minut temu, szdom1 napisał:

Tak sobie czytam i czytam...

Czyli rozumiem, że sieć monitoringu może działać bez komputera tak?

Rejestrator a pod niego podpinamy kamera(y), monitor, dysk, myszkę do obsługi.

Tak - całkowicie bez komputera. To niezależne urządzonko, i gdziekolwiek jesteś (jeśli masz podpięty do domowego ruterka) wchodząc na na ,,swoją" stronę rejestratora czy to w komórce czy laptoczku, czy komputerku widzisz ,,swoją" pogodę. Nawet Ci monitor nie jest potrzebny, ani HD, ani mycha  - bardzo zmyślna bestyjka :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W najprostszym rozwiązaniu - faktycznie tak. Do rejestratora (oprócz kamer) podłączasz monitor (przez VGA lub HDMI) oraz myszkę do portu USB. I to wystarczy. Wówczas komputer nie jest rzeczywiście potrzebny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, Esku1RES napisał:

W najprostszym rozwiązaniu - faktycznie tak. Do rejestratora (oprócz kamer) podłączasz monitor (przez VGA lub HDMI) oraz myszkę do portu USB. I to wystarczy.

Dodam, że jest to niezbędne do pierwszej konfiguracji na dobrą sprawę, później już nie trzeba - choć ja mam na stałe podłączone do kuchennego telewizorka - obrywam często, że zostawiam w trybie HDMI i dziewczyny muszą przestawiać - gwiazdy ładniejsze od seriali :))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetnie Panowie. (to już chyba wybrałem sobie prezent na gwiazdkę)

Naświetlę pokrótce jak to u mnie wygląda. Na obecną chwilę mam internet radiowy który leci sobie z anteny do routera wi-fi. Tam sygnał rozprowadzany jest na cały dom. Od niego kabelkiem do drugiego routera, który rozprowadza sygnał w obserwatorium. (i na ogrodzie)

Planuję założyć dwie kamerki. Jedna miała by być w obserwatorium a druga na zewnątrz. (allsky) Docelowo może jeszcze trzecia przy domu ale to już inna bajka. 

I teraz pytanie. Jak najlepiej rozgryźć kabelkologię? Jeżeli rejestrator znajdował by się w domu to podłączę pod niego sobie monitorek lub podepnę go do TV.

Ale jeżeli rejestrator musiał by znajdować się w obserwatorium... to już chyba gorzej. Nie mam pomysłu.

Poglądowo tak to wygląda:

Schemat.png

I jeszcze co do samego rejestratora.

http://allegro.pl/rejestrator-ip-1080p-ahd-4ch-detekcja-ruchu-11302-i6449678557.html?fromVariant=6456471742

Może ktoś ma taki? A może z jakiś względów trzeba zainwestować większe pieniążki? 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie.

pzdr.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 minut temu, szdom1 napisał:

Świetnie Panowie. (to już chyba wybrałem sobie prezent na gwiazdkę)

Naświetlę pokrótce jak to u mnie wygląda. Na obecną chwilę mam internet radiowy który leci sobie z anteny do routera wi-fi. Tam sygnał rozprowadzany jest na cały dom. Od niego kabelkiem do drugiego routera, który rozprowadza sygnał w obserwatorium. (i na ogrodzie)

Planuję założyć dwie kamerki. Jedna miała by być w obserwatorium a druga na zewnątrz. (allsky) Docelowo może jeszcze trzecia przy domu ale to już inna bajka. 

I teraz pytanie. Jak najlepiej rozgryźć kabelkologię? Jeżeli rejestrator znajdował by się w domu to podłączę pod niego sobie monitorek lub podepnę go do TV.

Ale jeżeli rejestrator musiał by znajdować się w obserwatorium... to już chyba gorzej. Nie mam pomysłu.

I jeszcze co do samego rejestratora.

http://allegro.pl/rejestrator-ip-1080p-ahd-4ch-detekcja-ruchu-11302-i6449678557.html?fromVariant=6456471742

Ja bym go podpiął w obserwatorium, masz tam ruterek - od kamerki/kamerek musisz poprowadzić kabelek sygnałowy, zasilania i zasilanie grzałki - słownie trzy a jak kamerki dwie to 6 i to powinno być najbliżej rejestratora. Napisałem wcześniej - chcesz podejrzeć w domciu to masz komórę lub monitor komputerka.
Co do rejestratora to jednak wybrał bym Gise, sprawdzony i fajne oprogramowanie z uaktualnianiem, prosta konfiguracja a na Allegro kupisz nawet za 130 parę złotych.....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, szdom1 napisał:

Czyli rejestrator ten, który podlinkowałem tak?

Tak - to ten. Pełnego oprogramowania nie widzę ale to nie problem, mozesz zassać wraz z instrukcją po PL ze strony producenta albo Ci podeślę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta