Skocz do zawartości

Wyświetlacz OLED czerwony 4x20 do AstroHub 3 - zapisy


AstroLutek

Rekomendowane odpowiedzi

Wydzielone do osobnego wątku na prośbę autora.

Z poważaniem - moderator

*****************************************************************************************************

Jest możliwość zamówienia wyświetlaczy OLED 4x20 znaków WINSTAR, czerwone z możliwością regulacji jasności. 

Za pośrednictwem firmy ELKOM SERWIS. https://elkom-serwis.com.pl/

Dokładnie taki: http://allegro.pl/show_item.php?item=5733722696 z tym że kolor czerwnoy. Wyswielacze są zgodne zarówno pinami, rozmiarem jak i sterownikiem z typowymi wyświetlaczami LCD 4x20.

Minimalne zamówienie u producenta to 12szt. czas oczekiwania około 8-10 tygodni. Cena 99zł/szt. + ew wysyłka. Wymagana przedpłata na całość zamówienia.

Tak że jeżeli uzbierało by się jeszcze 10 osób chętnych to można mieć Huba z pięknym OLEDem :)

Tak że otwieram liste na taki OLED. Termin do dopisania się na listę  do 31 marca 2016r. Jeżeli będzie chętnych na 12 OLEDów to zamawiamy (resztę szczegółów uzgodnimy po tym terminie), jeżeli nie no to trudno...

1. AstroLutek - 2szt.

  • Like 1

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wessel napisał:

Ale będzie Las Vegas na polu  :5640dc6e20115_02Laugh:

I jeszcze disco, bo każdy AstroHub ma swój pipek :5640dc6dbc8ce_01Smile:

Ja odpuszczam OLEDa - już wystarczająco dużo zainwestowałem w urządzenia, a ten wyświetlacz który obecnie testuję jest w nocy wystarczająco ciemny i wyraźny. 

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem (przynajmniej na razie tego zdania) I tak na razie żonka już się ze mnie śmieje że siedzę z lutownicą i się "zbroję" na przyszłość bo przecież dopiero zbieram na montaż a ostatnio Franię (tak nazywa Syntę) "wyprowadzałem na spacer" ze 2 miesiące temu bo na razie chmury królują na niebie :) Kwestia finansowa też jest nie bez znaczenia (patrz zdanie wyżej) GPS był jakoś dla mnie ważniejszy (notabene już do mnie jedzie) a wyświetlacz są miesiąc,dwa zainwestuję w ten z linku jolo  a i tak nie wiem jak zniosę piłowanie takiej ślicznej obudowy..

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLED to oczywiście "bajer" - jak ktoś lubi to jest to właśnie dla niego :) A że AstroHub to bajer nad bajery to można zamontować do niego wypasiony OLED. Cena nie mała ale też tragedii nie ma. W ostatnich latach OLEDy bardzo potaniały i w tej chwili to 2-2.5x cena zwykłego LCD a jakość bez porównania.

  • Like 1

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec 2014 roku próbowałem podczepić czerwonego WINSTARa 2x16 do jolofocusera 2.0 . WEH-1602-ARPP . Taki: http://allegro.pl/wyswietlacz-oled-lcd-2x16-winstar-negatyw-czerwony-i5125541405.html

Niestety poległem. Okazało się że wyświetlacz wymaga dodatkowego "resetu" zasilania aby poprawnie działał z focuserem. Wyświetlacz wylądował w szufladzie.

Przy okazji dodam, że OLED (przynajmniej mój) nie ma regulacji kontrastu.

Warto przed zakupem zwrócić uwagę na obie sprawy żeby się nie wkopać.

 

CFF105, ST8300, HEQ5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie WINSTARy chodzą zamiennie ze zwykłymi LCD. Mam 2szt 2x16 i na tych samych połączeniach wszystko działa - nic dodatkowo nie robie. Sprawdzone na Arduino, ATmegach i PICach. Co do kontrastu to może nie być możlwiości zmiany, natomiast da się zmieniać jasność albo to uzupełniając wyświetlacz o dodatkowy potencjomentr na ktory jest pozostawione miejsce lub wyprowadzenie do sterowania tymże modułem jasności przez PWM tak jak to ma teraz jolo zrobione.

Wieczorem wrzuce filmik jak to działa na LCD winstara.

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potwierdzenia że taki wyświetlacz działa bez problemu podłączyłem takiego super niebieskiego ;) OLEDa WINSTARa 2x16 do AstroHuba 3.

Sterowanie jasnością odbywa się wyjściem PWM przeznaczonym do regulacji kontrastu w Panelu AstroHuba. Na wyświetlaczu trzeba przestawić jedną zworkę aby ten tryb pracy był możliwy.

_MG_8007.thumb.JPG.63c53b8c8ab85e2eb70dd

_MG_8006.thumb.JPG.2a678fec33fc943088971

56e1e396a0dec_winstaroledbrightnessmod2.

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)