Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich  jestem tu nowy :) a właściwie jakiś czas tu jestem ale to pierwszy mój post :) Zdjęcie wykonałem 6 marca i do obróbki podchodziłem kilka razy i wczoraj ostatecznie już ostatni raz :) ciągle ćwiczę i czasami coś spier** nicze ;) 

Zdjęcie wykonane z miasta - SW 150/750 + EQ3-2 bez guidingu ,MPCC Mark III, Canon 450D niemodyfikowany + Astronomik UHC-E Clip . 43 x 225 s.

rav 7766 triplett.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

To ja pociągnę Cię za język ażebyś mógł napisać czwarty post. :5640dc70bd641_11Geek: Napisz coś o swoim astro-hobby. Od kiedy się tym zajmujesz jakiego używasz sprzętu etc.

pzdr

Szymon

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dzieki ;) tak na poważnie astrofoto zajmuję się od października 2015 r . A sprzęcik jaki posiadam to 

SW 150/750 EQ 3-2 (modyfikacja - wyciąg,głowica,napęd,statyw) , Canon 450D niemodyfikowany, Baader Planetarium MPCC Mark III + złączka korektora (sztywne połączenie) , Filtr Astronomik UHC-E EOS Clip , szukacze GSO 8X50 z kątówką 90 + kitowy 6x30

ps. i od dłuższego czasu myślę już o przejście na guiding oraz zmienę montażu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Powiedz jak się sprawuje EOS Clip, Pytam bo sam się do niego przymierzałem. Z tego co wiem to nie do wszystkich aparatów pasuje a raczej nie pod wszystkie obiektywy.

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że jak na EQ3-2 i taką tubę i w sumie sporą ogniskową to jesteś "kozak" że Ci takie piękne nic nie pojechane gwiazdki wyszły :) :notworthy:

Natomiast co bym Ci poradził... Jak już pewnie zauważyłeś kolor jest nie do końca poprawny za sprawką UHC-E. Ten filtr wycina dużo za dużo. Pomyśl nad filtrem IDAS LPS D1 (też są EOS Clipy do canona). Z tym filtrem nie będziesz miał problemu z kolorem bo wycina tylko LP ale bardzo precyzyjnie przez co kolor można bardzo łatwo zbalansować.

Natomiast jak chcesz coś poprawić to popracuj nad czerwonym kanałem ale musisz to zrobić jeszcze przed finalnym wyciągnięciem fotki bo później już jest ciężko zapanować nad tym.

56f6c2.jpg

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) sprzęt opanowałem i zmodyfikowałem :) Dokladnie ten filtr się nie nadaje do galaktyk tylko do mgławic i na mgławicach spisuje się rewelacyjnie ale mieszkam w mocno zaświetlonym miejscu i bez tego filtra to lipka totalna wiec wole go użyć no i zauważyłem ze przy tych czasach nie wyciągnę już więcej z tych galaktyk z tym filtrem . Ale ogólnie tragedii nie ma ;) oczywiście w planach mam dokupywać z czasem filtry między innymi ten co wymieniłeś :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


IDAS to dobry filtr bo wystarczy wyrównać poziomy kanałów i kolor wyjściowy jest poprawny. Jego pasmo przepuszczania jest tak dobrane że przepuszcza mniej więcej po równo w każdym kanale. W UHC czy CLS-CCD z masz mniej więcej poziomy R:G:B w stosunku 2:1:1. Czerwonego jest dużo więcej niż niebieskiego i zielonego. Tak jak Ci pisałem możesz na początkowym etapie obróbki "ściągnąć" czerwonego tyle żeby po wyrównaniu poziomów kolory były poprawne a na sam koniec dopiero wyciągać fotkę "za uszy" i będzie dobrze. :5640dc6ec0764_04Wink:


Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady :) trochę właśnie trzeba się napocić by galaktyki wyglądały jako tako . Czekam na dobrą pewną pogodę bez księżyca i ruszę w plener bo mam idealną miejscówkę i wtedy filtr już mi nie będzie potrzebny do galaktyk :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że mówimy o Canonie. Ja mam Canona 1100D i z tego co wiem to chyba do moich kitowców się chyba nie nadaje.

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, dziki napisał:

Aaa czyli cos w rodzaju obejm na tube :) Jak sie sprawdza to git :)

Dokładnie :) chciałem metalowe dać ale bałem się ze coś spiernicze . I te paski są tak mocno pozaciskane że spokojnie większą kamerę można zawiesić którą mam w planach kupić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dziki napisał:

Mam w planach sprzedać QHY8L, jakbyś był zainteresowany. Niedługo wrzucę ogłoszenie (dotychczas wisiała zapowiedź).

Bardzo chętnie był kupił i to właśnie jakaś używkę ale na tą chwilę zbieram na  HEQ5  + guiding a potem kamera ;) Wszystko po kolei bo nie chcę z torbami pójść hehe ;) ale dzięki za propozycje :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)