Skocz do zawartości

Okular do Flip Mirror (Złączka fotograficzna) w celu odnajdywania obiektów


piotrando1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio jak fotografowałem Jowisza przy maksymalnym powiększeniu dla mojego teleskopu, za dużo czasu straciłem na szukanie planetki przez szukacz np przy robieniu kolejnych avikow RGB. Niestety nie opanowałem dobrze ustawiania teleskopu na polarną i często muszę korygować montaż pilotem żeby trzymać planetkę w centrum. Chce zakupić flip mirror (Złączkę fotograficzną) oraz okular (np z celownikiem jeśli takie są), który pozwoli mi szybko ustawić obiekt w centrum pola w Fire Capture. Myślę przede wszystkim o planetkach w dużym powiększeniu ale też i o stacji ISS. W przypadku ISS, idealnie byłoby mieć okular, który pozwoli mi nagranie ISS patrząc na okular przez flip mirror bez śledzenia obiektu laptopem a podążanie za ISS manualnie.

Bardo proszę o poradę

Dzięki

Piotr

SCT 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś nabrać doświadczenia w ustawianiu polarnej i operowaniu pilotem i niczego nie kupować. Wiem z własnego doświadczenia, że to jest niepotrzebne. Mając kilka nocy za sobą będziesz wszystko ładnie trafiał. Traf sobie najpierw okularem dokładnie, a potem wsadź kamerę i będziesz miał planetę. Masz przecież napęd, więc nic nie ucieknie. Nawet niedokładne ustawienie polarnej daje Ci co najmniej minutę widoczności na długiej ogniskowej. Jak chcesz jechać z barlowem, to wyceluj najpierw dokładnie bez niego i go załóż. Tylko przy operacjach uważaj, żeby nie ruszyć tuby.

Do ISSa pomysł nietrafiony. Flip mirror nie pozwoli Ci na jednoczesne śledzenie i focenie, tu nie ma magii. A ciągłe przełączanie okularu i kamerki tylko Ci utrudni.

  • Like 1

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako tako ustawiony montaż powinien dać ze 2-3 minuty planety w polu widzenia kamery. Flip Mirror za wiele może nie pomóc bo możesz korygować pozycję zanim planeta wyjdzie z pola widzenia.

 

Żeby nagrywać i śledzić okularem ISS musiałbyś mieć beamsplitter - rozszczepiacz wiązki lub hot/cold mirror. Pierwsze dzieli światło po pół na dwa tory, a drugie odbija podczerwień lub światło widzialne przepuszczając to drugie (więc podczerwień na kamerę, światło widzialne na okular.

Zestaw: RedCat 51, DK14, Omegon veTEC 432 M, QHY 174MM

https://rkblog.dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)