Skocz do zawartości

Festiwal lornetkowo-lunetowo-teleskopowy w Łochowie 16-17 kwietnia 2016


robert_sz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Zauważyłem, że optyczne organizują festiwal z mnóstwem lornetek lunet i teleskopów w dniach 16-17 kwietnia w Łochowie. Więcej info tu http://www.optyczne.pl/9623-news-Ostatnia_szansa_na_udzia%C5%82_w_Festiwalu_Optycznym.html Szczegóły tu http://www.optyczne.pl/index.php?news=9421
Z tego co piszą to zostało już mało miejsc więc dla każdego miłośnika optyki to nie lada gratka. "Będzie możliwość przetestowania lornetek, lunet i teleskopów firm: Burris, Delta Optical, Celestron, Hawke, Kahles, Kite, Levenhuk, Meopta, Nikon, Olympus, Opticron, Pentax, Sky Watcher, Steiner, Swarovski, Vanguard, Vortex oraz Zeiss." Podejrzewam, że będą też inne ciekawe lornetki które przywiozą uczestnicy, choćby brakujące na liście Fujinony czy Zen-Ray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety (czy tez stety) te imprezy są zamknięte dla gości z zewnątrz. Chociaż bywam w niedalekim dla mnie Łochowie z przyczyn rodzinnych, zażądano ode mnie podczas poprzedniego "Festiwalu" wykupienia uczestnictwa - noclegów, posiłków etc.

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak powinno być. Pozwala to odcedzić biedaków, żadnej poważnej firmie niepotrzebnych.

Dlatego, ja jako biedak nie jeżdżę już na dni otwarte np. delty, gdzie za kilka godzin za dwie osoby musiałbym ostatnio zapłacić 100zł. Znam ciekawsze sposoby wydania 100zł niż onanizm sprzętowy :5640dc6ec0764_04Wink:

  • Like 6

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz z pozycji ludzi, którzy zdecydowali się uczestniczyć i wydali te "100zł" a tu przychodzi nie wiadomo kto i na "krzywy ryj" sobie testuje. Takie to polskie....

Spójrz z pozycji pałacu (hotelu!) w Łochowie - jaki zysk miałby z tego że cały weekend jest zarezerwowany pod tą imprezę a jakby tak można za darmo przyjść to nikt tam by nie spał i nie jadł, a jeśli już to jakiś ułamek procenta.

Spójrz z pozycji organizatora, jak by to wyglądało gdy nagle zjawia się 10 razy więcej ludzi z poza ustalonej listy, a przecież lornetek do testów nadal tyle samo co na początku. Zamiast komfortowych warunków "dzikie tłumy" i kolejki jak w PRL. Jakby się poczuli Ci co wydali kasę m.in. by w komfortowych warunkach sobie spędzić ten weekend. Z tego co kojarzę 2 lata temu na takiej samej imprezie było koło 70 osób. Wyobraź sobie co by się działo przy 700... Myślisz że tylu chętnych by się nie znalazło na tak ciekawą imprezę za darmo?

No ale jeśli komuś szkoda wydać te "100 zł" żeby sobie w komfortowych warunkach testować dowolnego Swarovskiego Zeissa czy Steinera i uznaje to za onanizm sprzętowy to nie mamy o czym rozmawiać :) Takim typom ludzi wystarcza "lidletka" i jeszcze piszą na forach o wyższości tej słynnej lornetki nad Fujinonem hehehe

To tylko taki mój punkt widzenia, proszę tego nie odbierać jako ofensywę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi tu nie "jechać" po lidletce, bo sam od niej kiedyś zaczynałem. To oczywiste, że pod kątem jakości obrazu oraz wykonania lidletkę i Fujinona dzielą lata świetlne. Ale jesli chodzi o zasługi dka popularyzacji astronomii to tej pierwszej należy się pomnik.  Tak jak Fiat 126p zmotoryzował Polskę, tak lidletka "zlornetyzowała" amatorską astronomię w naszym kraju.  W tym sensie  w pewien sposób góruje nad Fujinonem. :5640dc6e20115_02Laugh:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, robert_sz napisał:

Spójrz z pozycji ludzi, którzy zdecydowali się uczestniczyć i wydali te "100zł" a tu przychodzi nie wiadomo kto i na "krzywy ryj" sobie testuje. Takie to polskie....

... "dzikie tłumy" i kolejki jak w PRL. ... 2 lata temu na takiej samej imprezie było koło 70 osób. Wyobraź sobie co by się działo przy 700... Myślisz że tylu chętnych by się nie znalazło na tak ciekawą imprezę za darmo?

No ale jeśli komuś szkoda wydać te "100 zł" żeby sobie w komfortowych warunkach testować dowolnego Swarovskiego Zeissa czy Steinera i uznaje to za onanizm sprzętowy to nie mamy o czym rozmawiać :) Takim typom ludzi wystarcza "lidletka" i jeszcze piszą na forach o wyższości tej słynnej lornetki nad Fujinonem hehehe

To tylko taki mój punkt widzenia, proszę tego nie odbierać jako ofensywę.

Tak po prawdzie, byłem jedynym, który 2 lata temu (na "serdeczne zaproszenie" organizatora) zainteresował się wpadnięciem na tę imprezę "na krzywy ryj". A tak w ogóle, to bardzo miłe z Twojej strony. I z pewnością nikt nie odbiera tego jako ofensywę, hehehe :5640dc723411e_16XD:

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janko, no przecież wyraźnie Arek Ci napisał, że nie ma możliwości udziału bez rejestracji - z góry uczciwie żeby nie było niespodzianek gdyby ktoś chciał przejechać szmat drogi żeby "wbić" bez zapowiedzi.

Pisząc "na krzywy ryj" broń Boże nie miałem tu nikogo na myśli, tym bardziej Ciebie. Po prostu nasunęło mi się to od razu na myśl a że piszę bez ogródek co myślę to tak wyszło :5640dc715651e_13Crazy:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szary napisał:

Tak jak Fiat 126p zmotoryzował Polskę, tak lidletka "zlornetyzowała" amatorską astronomię w naszym kraju.

Ja bym tak raczej napisał o ruskich Tento  Berkut Sotem i jakie tam jeszcze miały nazwy 7x50 i 10x50 :5640dc6dbc8ce_01Smile:

I nie zapominajmy o Kronosach 20x60 i 26x70 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)