Skocz do zawartości

Wspólne obserwacje ( Toruń, Bydgoszcz, okolice)


Bandros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne Grono milosnikow ciemnosci ;D

Etykieta nakazuje sie przedstawic, mam na imie Slawek mieszkam w Toruniu.

Obserwacje astro byly zawsze...  w moich planach na przyszlosc.

Gdyby posrod astroamatorow byl taki zwyczaj jak w motoryzacji to powinienem nosic jaskrawa kamizelke z  duza litera "L" (nauka jazdy) Piszac krotko jestem tzw."lajkonikiem"

Wasze - nie !, juz nasze !!! forum znalazlem niedawno, jednak z powodu globalnego, i mnie dotyczacego, braku czasu nie zaglebialem sie w temat.

Niezmiernie ucieszyla mnie inicjatywa z tego watku i bardzo chcialbym dolaczyc do, jak widze, nowej grupy lokalnej.

Jak juz ktos napisal, a prognozy to potwierdzaja pgoda powinna sprzyjac.

Prosze o potwierdzenie ewentualnej obecnosci w miejscu oznaczonym jako "2" w noc 1/2.10.2011

Dysponuje prosta lorneta 28x110 i niezbyt stabilnym statywem foto.

Poruszam sie sredniej wielkosci autem, zatem moge 1-2 osoby zabrac z T. lub dolozyc sie do paliwa komus kto i tak jedzie i ma 1 miejsce. Jednak musze wrocic do domku max. do 3.30

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 351
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

Miło powitać nowego miejscowicza :D Grono Kujawsko Pomorskie się poszerza .

Pogoda bd wspaniała - tak mówi Meteo.pl . Jak chcesz to my tam będziemy coś po 21 . Jak będziesz jechał to wyjdę na ulice z czerwonym światełkiem , tyle że zadzwoń szybciej do mnie ( jak bd myślał że jesteś niedaleko ) My tak trafiliśmy :D . 889655855

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również witam :) Bardzo się cieszę, że nasza grupka się rozrasta. Jeśli wszystko pójdzie po myśli to przyjadę razem z tadeo koło 22, niestety będę bez swojego telepa, bo mam urwane pokrętło do ustawiania wysokości - drobna usterka ze zlotu  :D Wezmę za to walizkę i atlas, więc będziemy cykać DS-y z 8" Matha.

Dokładne dane GPS zapisywał tadeo, jak zaglądnie do wątku to na pewno je poda. Rower my dzisiaj byśmy obserwowali 30.09. / 1.10, mam nadzieję, że uda Ci się wpaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łza się w oku kręci, widząc poszerzającą się grupę kuj-pom. astro.

Alan, aj też zamawiam machnięcie lampeczką :D

Może podaj jakieś checkpointy, co będę wiedział gdzie skręcić

SW 8" | Meade 5000 Plossl 14mm, 9mm, 5.5mm; kitówki Synty 25mm, 10mm | własnoręcznie zrobiony stojak balkonowy na dobsa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie udana nocka :)

Pierwszy raz na tej miejscówie, więc powiadam: jest świetna! Dojazd przyjemny, horyzont niski i niebo ciemne pięknie.

Wielokrotnie myślałem, że się przewrócę z wrażenia. M31 widoczna gołym okiem bez większego wysiłku.

Mam nadzieję, że koledzy z branży astrofoto wrzucą jakieś cudeńka ;)

SW 8" | Meade 5000 Plossl 14mm, 9mm, 5.5mm; kitówki Synty 25mm, 10mm | własnoręcznie zrobiony stojak balkonowy na dobsa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrosc to taka brzydka cecha, ale co tam... zazdroszcze bo bylo tak blisko i tak pieknie.

Niestety na obserwacje moge ruszac tylko w sobote.

Teraz moja szansa. Czy w nadchodzacy wieczor ktos z Kolegow wybiera sie na to miejsce. Jestem gotowy do drogi i wiem jak trafic, ale samemu jakos nie fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Polskę powoli przesuwa się wyż i w weekend prognozowana jest dobra pogoda, wiem, że jest Księżyc, ale może mimo tego znaleźliby się chętni ? :D Jakoś stęskniłem się za obserwacjami. Mi pasuje czw, pt i sobota, więc można się umówić w zależności od pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)