Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam serdecznie!

Ostatnio zastanawiam się nad możliwością fotografowania Księżyca i zwracam się z prośbą o Wasze doświadczenia i sugestie dotyczące wyboru obiektywu do mojego aparatu Nikon D3000. Wszystko zaczęło się od tego, że pewien kolega mojego, używając starego aparatu cyfrowego z dobrym zoomem, robi naprawdę imponujące zdjęcia nocnego nieba i Księżyca. Aparat sony DSC HX300 z powiekszeniem mechanicznym i 400x cyfrowym osiągną takie zdjecia https://imgur.com/a/N6GqzDV

Zainspirowany jego pracami, postanowiłem wykorzystać mój Nikon D3000, który od dawna leży nieużywany w szafie. Nie chciałbym jednak kupować nowego obiektywu "na chybił trafił", boję się bowiem, że w przypadku złego wyboru mój aparat i tak pozostanie w szafie.

Czy któryś z Was miał może okazję fotografować Księżyc aparatem Nikon D3000? Jeśli tak, to jaki obiektyw polecacie? Interesuje mnie coś, co sprawdzi się przy nocnych ujęciach i pozwoli uchwycić jak najwięcej detali powierzchni Księżyca.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i rady

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.