Skocz do zawartości

Wspólne obserwacje ( Toruń, Bydgoszcz, okolice)


Bandros

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 351
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

Witam,

MATH w odpowiedzi nr 72 tego watku bardzo dokladnie opisal jak trafic (nic trudnego, trzeba tylko czytac i liczyc slupki przy drodze) Zapisalem miejsce w mojej nawigacji lecz nie moge odczytac wspolrzednych. Po zasymulowaniu przejazdu tej trasy wyszlo mi N: 53° 03' 27,0"  E: 18° 17' 22,5" - lesna polana gdzie stalismy ze sprzetem.

Ale nie jestem tego pewny na 100% !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://www.fam.darmowefora.pl/index.php?topic=223.msg3173;topicseen#msg3173

Podlinkuję . Zaćmienie księżyca . Będziemy raczej w dobrej pozycji : D Możnaby zaplanować coś na ten dzień jak pogoda pomoże . Powiedzmy o 15 zaćmienie księżyca a o 18 byśmy obserwowali M, wygoda zimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fam.darmowefora.pl/index.php?topic=223.msg3173;topicseen#msg3173

Podlinkuję . Zaćmienie księżyca . Będziemy raczej w dobrej pozycji : D Możnaby zaplanować coś na ten dzień jak pogoda pomoże . Powiedzmy o 15 zaćmienie księżyca a o 18 byśmy obserwowali M, wygoda zimy :)

Z chęcią dołączę do obserwacji. Czekam na szczegóły.

Maszeruj albo giń!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem nowym uczestnikiem Waszego forum.

Jeżeli nie macie nic przeciwko to chętnie bym się z Wami wybrał na sobotnie wypad.

Mam własny transport,forum poczytałem, jak byście mi napisali w jakiej lokacji będziecie (1, 2, 3, 4) to będę wdzięczny.

Wziąłbym też ze sobą 12" SW na dobsonie - mogę liczyć na Waszą pomoc mam nadzieję.

pozdrawiam

Sławek

Sky-Watcher SYNTA 12" Dobson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 grudzień ( tj. sobota ) zaćmienie księżyca .

Polecam spotkanie jakoś o 15, rozłożycie sprzęcik , lornetki , teleskopy itd . ok godz. 16 będziecie mieli szczyt zaćmienia .

Wszystkim którzy nie są pewni radzę zajrzeć w Stellarium ponieważ może się okazać to stratą paliwa dla niektórych .

Początek obserwacji 15:30 - księżyc pojawia się na Bydgoskim horyzoncie lecz dobry do obserwacji około 15:45. Koniec zjawiska godzina 17:00 potem możecie obserwować eMki . Oby pogoda przypasowała .

Z tego co przewiduję , żeby obserwować go już o 15:45 trzeba będzie tym razem pojechać trochę dalej ( info dla Banderosa ) bo jest on na terenie NE a tam są lekkie drzewka , lecz jak pojedziecie tam w stronę tej anteny to tam jest wzgórze . Powinno być okej lecz przekonamy się na miejscu .

Jak może zauważyliście piszę z końcówkami "cie" w czasownikach, bo niestety mnie na miejscu nie będzie ;p Musiałbym tam rowerem dojechać . Niestety kipisz z transportem tym razem . Gdzieś na czysty teren pojadę i bd z Wami telepatycznie obserwował :D Miłego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkim, na imię mam Sebastian i jestem z Bydgoszczy ;)

Aktualnie jestem bez sprzętu do obserwacji, ale swego czasu (jakiś rok temu) ze znajomym jeździliśmy w okolice Chmielnik ze swoimi teleskopami (ja ze swoją Syntą 8 ). Aktualnie przesiadam się na lepszy sprzęt foto bo dużo fotografuję (tutaj można zobaczyć moje wypociny: http://sebacyw.digart.pl/ ) Powiem szczerze, że brakuje mi tych nocy i gdyby od czasu do czasu była okazja zabrać się z kimś na takie obserwacje, a jakieś już doświadczenie w tym mam bo nie jedną nockę spędziliśmy pod ciemnym niebem to byłoby super.

Jeżeli sprzęt foto by się wyrabiał to też zrobiłbym trochę nocnych zdjęć w miarę możliwości + jakieś foto-relacje na forum ;)

Z poprzednich lokalnych "astro zlotów" relacje zamieszczałem tutaj, a rozpoczęło się tak: http://astropolis.pl/topic/16074-bydgoszcz/page__view__findpost__p__388561 -niestety po modernizacji tego forum połowa relacji gdzieś zniknęła ) Pozdrawiam i mam nadzieję do zobaczenia pod gwieździstym niebem, bo długo już nie byłem na żadnych astro łowach z braku sprzętu, ale nadal jest wielka chęć i motywacja oraz cieszę się, że wpadłem na to forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)