Skocz do zawartości

lotnik54

Protogwiazda
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Inowrocław

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Inowrocław
 1. Jeszcze raz dziękuję jolo za instrukcję.............sprawdziłem i wszystko działa tak jak napisałeś☺️
 2. Tak jak pisałem mam 2 różne kamery i 2 koła. Atik z kołem Atika i ASI 1600 z kołem ZWO Mini. Wszystkie sterowniki zainstalowały się prawidłowo i nic nie wskazywało, że będą problemy. Okazało się jednak, że jeżeli jedno koło np. Atik działa prawidłowo to drugie ZWO nie reaguje na komendy. Jak odłączę Atika (no filters) to ZWO przewija normalnie i odwrotnie jak w ZWO odłączam koło to Atik działa. Co prawda nie próbowałem podłączyć koła ZWO do drugiego portu tylko podłączyłem osobno pod wolne USB w tym samym komputerze i też ta sama sytuacja więc podłączyłem do drugiego kompa ale pojawił się problem z zapisem klatek w poszczególnych filtrach. Myślę, że kolega Jolo podpowiedział mi dobrze co zrobić więc przetestuję to przy najbliższej okazji. Zastanawiałem się tylko jak robią ci , którzy mają koła manualne czy tworzą katalogi do każdego filtra ?
 3. Bardzo dziękuję za podpowiedź. Spróbuje tak zrobić i z pewnością napiszę czy udało się ? a przy okazji chciałbym zapytać czy jeżeli ktoś ma koło manualne a składa LRGB np. w DSS to musi przy każdej klatce mieć zaznaczone "ręcznie" w jakim filtrze została wykonana jeżeli program, w którym fotografuje sam tego nie zapisuje ?
 4. Przeszukałem chyba wszystkie tematy w tym zakresie na forum i nie mogę znaleźć podpowiedzi. Mam dostęp do takiego sprzętu i nim fotografuję: Meade LX 200 14 " , kamera ASI 1600 MM z kołem filtrowym ZWO Mini a na nim Refraktor APO 102 mm i kamera Atik 460 EX mono z kołem filtrowym. Wszystko (no prawie wszystko) skonfigurowane pod MaximDl. Prawie wszystko bo koło filtrowe od ASI nie działa razem z pozostałym sprzętem i sterowane jest z innego komputera. Moje pytanie jest następujące , jak zapisywać klatki w poszczególnych filtrach dla kamery ASI aby później rozpoznawał je Maxim przy składaniu w kolor ? Pewnie dla znawców tematu moje pytanie jest banalne ale nie mogę sobie z tym poradzić a przeszukałem już sporo różnych stron w sieci. Jak wykonuję klatki Atikiem i steruję kołem filtrowym Atika z poziomu Maxima problemu nie ma bo od razu są one rozdzielane na poszczególne filtry.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)