Skocz do zawartości

Pierwszy Teleskop w cenie 600 - 700zl


Rekomendowane odpowiedzi

w tym przedziale cenowym jedyne sensowne rozwiązanie to synta Dobson 6/8" używane. Choć za 700-800 Synta Dobson 8" używane to najlepsza opcja czyli coś takiego:  http://www.astrokrak.pl/301-teleskop-syntasky-watcher-dob-8q-2001200-pyrex-.html w tej cenie o której piszesz NIC lepszego nie znajdziesz.

SW 12" Flex,  SW 120/600, SW Mak127                                    Montaż: EQ5, AZ4.
Okulary: ES24mm, AXIOM 10mm, ES 4,7 , Barlow GSO 2" ED,                      Bino SW.  
Filtry: UB 2", GSO nebula , OIII.                             Lornetka:Ecotone Kamakura WP2 10X50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega jest z Dąbrowy Górniczej to faktycznie tylko do planet teleskop w takim miejscu. Ja również proponuję zakup dobsona 6"/8" używanego. Porównaj sobie ceny na olx.pl i w sklepie internetowym np. teleskopy.pl czy astrokrak.pl

Mówiąc używany koledzy forumowicze mają na myśli raczej giełdy na forach a nie olx.pl

porównaj sobie...

http://olx.pl/oferta/teleskop-celestron-powerseeker-114eq-CID767-IDdKqvJ.html#cc59e73f01

http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_34&products_id=1308&lunety=Teleskop_Sky-Watcher_Synta_N-114/900_EQ-1

  • Like 1

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jako pierwszy 130/900 EQ2, zaraz po nim kupiłem 12cali dobsona. Jedyne co mnie z 12tki wyleczyło to gabaryty, 8-10 cali uważam, że jest idealne. Jacek2 miał cudną 10tkę i szczerze polecam. Lornetkę dostałem po 4 latach i gdyby mi jej żona nie kupiła to sam bym nie kupił - nie warto jako pierwszy sprzęt. Jako uzupełnienie na wyskok przed dom na kwadrans jest super ale tylko do tego (subiektywnie).

114? Daj sobie spokój. Lornetka? będą Cię namawiać i mówić, że lornetka na początek najlepsza. Nie prawda! kup sobie 8-10cali na dobsonie ale dopiero jak będziesz śmigać po niebie gołym okiem - chodzi mi o gwiazdozbiory i miejsca gdzie są DSO. Naucz się głównych gwiazdozbiorów, wyjedź za miasto i zobacz ile widać. Później już będziesz wiedział czego chcesz. Radzę później zakup używki (np. na astromaniak.pl) i pogłębianie wiedzy :-)

Jak już poznasz niebo "z grubsza" to 8-10 na dobsonie pozwoli Ci na wiele wspaniałych nocy. Później zaczniesz wyjazdy za miasto żeby zobaczyć coraz ciemniejsze obiekty, później...... to się nie kończy i chcesz coraz więcej :). W pewnym momencie się z tym pogodzisz i przy tym zostaniesz lub to porzucisz.

  • Like 1

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jako pierwszy 130/900 EQ2, zaraz po nim kupiłem 12cali dobsona. Jedyne co mnie z 12tki wyleczyło to gabaryty, 8-10 cali uważam, że jest idealne. Jacek2 miał cudną 10tkę i szczerze polecam. Lornetkę dostałem po 4 latach i gdyby mi jej żona nie kupiła to sam bym nie kupił - nie warto jako pierwszy sprzęt. Jako uzupełnienie na wyskok przed dom na kwadrans jest super ale tylko do tego (subiektywnie).

114? Daj sobie spokój. Lornetka? będą Cię namawiać i mówić, że lornetka na początek najlepsza. Nie prawda! kup sobie 8-10cali na dobsonie ale dopiero jak będziesz śmigać po niebie gołym okiem - chodzi mi o gwiazdozbiory i miejsca gdzie są DSO. Naucz się głównych gwiazdozbiorów, wyjedź za miasto i zobacz ile widać. Później już będziesz wiedział czego chcesz. Radzę później zakup używki (np. na astromaniak.pl) i pogłębianie wiedzy :-)

Jak już poznasz niebo "z grubsza" to 8-10 na dobsonie pozwoli Ci na wiele wspaniałych nocy. Później zaczniesz wyjazdy za miasto żeby zobaczyć coraz ciemniejsze obiekty, później...... to się nie kończy i chcesz coraz więcej [emoji4]. W pewnym momencie się z tym pogodzisz i przy tym zostaniesz lub to porzucisz.

Bardzo fajnie ujęte:)

Tez mam 8" i gdyby nie gabaryty mial bym 10".

130/900 to był dla mnie juz fajny start i nie żałuje bo jest to juz coś co nie do końca zabawka a juz bliżej prawdziwego teleskopu. Pierwszy widok Saturna i Księżyca, niesamowity.

Lornetką bym się zraził ale jest to fajny dodatek.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)