Skocz do zawartości

NGC2024 + IC434


Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuję Panowie :)

Zawsze mogło być lepiej, ale jestem w miarę zadowolony jak na swoje umiejętności obróbki.

JaLe, a czy warunki w Polsce kiedykolwiek są w pełni zadowalające? ::) Ale w tej sesji jedynie mógłbym narzekać na Księżyc 46%, to, ze źle wybrałem miejscówkę i po niecałych 3 godzinach Orion schował się za drzewo (dlatego wycelowałem później w M44 na godzinę) no i mróz :D Tak, powalczyłem trochę z materiałem i widać szum, ale jak mnie nauczył ktoś kiedyś, szum jest naturalną częścią kosmosu:) Ale pewnie wrócę do tego konika...

pozdrawiam

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Panowie :)

Zawsze mogło być lepiej, ale jestem w miarę zadowolony jak na swoje umiejętności obróbki.

JaLe, a czy warunki w Polsce kiedykolwiek są w pełni zadowalające? ::) Ale w tej sesji jedynie mógłbym narzekać na Księżyc 46%, to, ze źle wybrałem miejscówkę i po niecałych 3 godzinach Orion schował się za drzewo (dlatego wycelowałem później w M44 na godzinę) no i mróz :D Tak, powalczyłem trochę z materiałem i widać szum, ale jak mnie nauczył ktoś kiedyś, szum jest naturalną częścią kosmosu:) Ale pewnie wrócę do tego konika...

pozdrawiam

Należy  przyjąć taka normę - zadowalające jak na Polskę  ;)

Było nie było są w polsce enklawy, bo przecież powstają całkiem przyjemne fotki. Ja nie zrobiłem zdjęcia od bardzo dawna i  powoli mam tego dosyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Maquu ...Ta pierwsza to (patrząc okiem "estetyka"  ) jak dla mnie osobiscie arcydzieło...Genialnie uzupełniajace się ciepłe kolory, stonowane sczegóły i kadr .  Rzadko uzywam tego słowa..ale fota..piękna. Dosłownie wpadłem w taki zachwyt że aż napisałem. Budujące..i piękne.

Ta ostatnia już jest przekombinowana (np. za dużo na kanale niebieskiego) i nie robi już np na mnie najmniejszego wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zgadzam sie z Refreshem, ale kwestie estetyczne czy tonacji kolorów to juz raczej sprawa gustu. Jednak ta piewrsza obróbka do mojego gustu bardziej przemawia. Zawaliste foty i zycze soobie tez takie robic, moze na zlocie spróbuje przy małej pomocy doswiadczonych kolegów:)

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki, właśnie się czerwienię...Ale do arcydzieła to daleko, naprawdę. Co najmniej 3h materiału i ze 2 lata doświadczenia dalej :P

Co do barw, to ja osobiście wolę to przesunięcie w zimno (zresztą tak mam ogólnie, nie tylko w tym przypadku), ale to kwestia gustu. Cieszę sie, że chociaż jedno z tych dwóch zdjęć się podoba :) pozdrawiam

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)