Skocz do zawartości

Canon G9- czasy migawki.


Rekomendowane odpowiedzi

Aby wykozystywac dluzsze czasy niz 15s musialbys aparat ustawic na montazu z napedem. Na poczatek postaw aparat na statywie i zrob zdjecie 15 sekundowe przy iso 800. Jesli gwiazdy beda punktowe to zrob z tej samej pozycji jeszcze np 30 takich zdjec i daj znac :-). Jesli gwiazdki beda kreskami skroc czas naswietlania i tak skracaj az gwiazdki beda punktowe.

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak jak mowie. Ustaw aparat na polarna i zrob 30 zdjec po 15s iso 800. Potem to postackujesz i czasy ci sie zsumuja.

Kolega chce coś takiego zrobić ;)

post-13-137699849471_thumb.jpg

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodzi :) we wtorek zapowiadają ładną pogodę więc zrobie sobie takie cuś :D jeszcze pytanko. Gdy fotografuję Słońce G9 + teleskop, nakierowanie na Słońce gwałtownie i mocno zmniejsza pole widzenia. Myślę że to jakaś przesłona. Jak to wyłączyć? Bo psuje to strasznie efekt :(

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Zdzisíu ja doskonale wiem co Filip chce zrobic ale ten aparat zdaje sie niema dluzszych czasow wiec chyba bez stackowanie nieda sie tego zrobic :-)

Można zrobić 15 sekundowe ekspozycje co np 10 minut z 30 szt i je na siebie nałożyć to zamiast linii ciągłej uzyskamy kropki

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie mam teraz dostepu do komputera i jesli dodales zdjecie takiego Slonca to ja uzywajac telefonu do przegladania forum go nie widze :-(. Jeslí chodzi o to ze w kadrze pojawia sie obwodka okularu to uzyj w aparacie zoomu, na tyle duzego aby obwodka schowala sie poza kadr, ale nie za duzego bo bardzo powiekszy ci Slonce i nie zmiesci ci sie w kadrze w calosci. 

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, fotek takich mi się nie udaję zrobić! Znaczy się jakieś tam są ale spie***na ostrość. Nie mogłem tego ustawić, a Słońce już za drzewami :( Czy zdjęcia robić z wbudowanym filtrem ND? Bo mogę go włączać i wyłączać, i nie wiem jak robić. Pozdrawiam!

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanko. Gdy fotografuję Słońce G9 + teleskop, nakierowanie na Słońce gwałtownie i mocno zmniejsza pole widzenia. Myślę że to jakaś przesłona. Jak to wyłączyć? Bo psuje to strasznie efekt :(

nie wiem czy myślimy o tym samym efekcie ale czy chodzi Ci o takie przysłonięcie obrazu jak na pierwszym zdjeciu? Jeśli tak to wystarczy uzyć zooma aparatu i powinno być wtedy tak jak na zdjeciu drugim

post-80-137699849495_thumb.jpg

post-80-137699849512_thumb.jpg

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)