Skocz do zawartości

Hej po przerwie (Andromeda ustrzelona :))


Rekomendowane odpowiedzi

Hej ludziska, wrocilem do zywych ;) Co poniektórzy wiedzą, że troche dosłownie i troche w przenośni bo miałem pare miechow temu wypadek motocyklowy, który niekoniecznie okazał się lekkim :) No ale wracam do meritum - ustrzeliłem z tego cholernego Warszawskiego nieba wreszcie Andromede :) Zdjęcia podeśle w wolnej chwili wieczorem. Spiralnych ramion to ja tam nie widzialem tylko mętne koło z jasnym jądrem ale mimo to, wrażenie ogromne :) kończe też swoją instalacje z silników krokowych do dobsona mojej synty 6' zeby chociaz odrobine wydlużyć czasy migawki bo poki co to straszna kaszana ;)

Pozdrawiam!

NEQ6 SynScan, 80ED black diamond, FF 0,85, EOS40D, szukaczoguider + QHY5 MONO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przyjade :) Mam tylko problem ze swoją syntą 6 bo wielkie to bydle i teraz jak już się wciągnalem w obserwacje i probuje astrofotografii (z bardzi miernym skutkiem bo na dobsonie ciężko) to myślę nad zmianą tego zestawu na jakiś jasny, krótki refraktorek typu SW 120/600 lub coś podobnego. Okropnie ciężko mi zaladowac synte do auta, ale obrazy daje poprostu piekne ;)

NEQ6 SynScan, 80ED black diamond, FF 0,85, EOS40D, szukaczoguider + QHY5 MONO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też miałem przerwę, bo w czerwcu i lipcu to trochę za jasno na niebie. Wczoraj wystawiłem Orionka i od 23 przeglądałem niebo, także znalazłem Andromede (pierwszy raz widziałem) i właśnie zastanawiałem się, czy tylko tak u mnie widać, czy to poprostu tak jest, że jest to takie mętne koło jak za mgłą. Może za słaby jakościowo okular, może teleskop, a może powietrze w okresie letnim sam nie wie. Proszę o info czy mam w coś zainwestować, czy poprostu nie liczyć na nic więcej. Osobiście jestem zaskoczony bo saturn, jowisz czy gromady gwiazd widać super myślałem, że galaktyczka też będzie spoko. nie chodzi mi o wielkość galaktyki ale o jakość trochę jestem zaskoczony:(

Delta Optical Titanium 10x56, Orion 8",Lidletka 10x50 BK-7 Auriol,Nikon D7100
/war-maz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w podpisie /war-maz/... skąd jesteś?

Bo jeśli wczoraj obserwowałeś niedaleko mnie to zatłukę  ;) Wczoraj na mazurach były chmury wysokie oraz wysoka wilgotność - zabójcy kontrastu i ostrości oraz mgiełek. Nawet ciężko lornetkę było porządnie wyostrzyć na gwiazdach. W zenicie można było się pobawić ale daleko było do porządnego nieba.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem miejscówkę na dobre obserwacje w Warszawie - o ile można mówić o dobrych obserwacjach w stolicy. Jestem jeszcze troche ograniczony ruchowo wiec moge polegac jedynie na transporcie samochodowym a ponieważ latam sporo modelami RC to olśniło mnie, że rozległe miejsce w którym latam sobie szybowcami idealnie nadaje sie (przynajmniej dla mnie bo 4 km od domu) na obserwacje. Jest to niedaleko Bemowa, jak się jedzie na stare babice. Podaje współrzędne

52.244501, 20.802231

Z ciekawosci podjechalem tam ostatnio i w porownaniu z moimi balkonowymi warunkami to było ciemno - bardzo ciemno jak na centrum Warszawy.

Pozdrawiam

P.S czekam na EQ3-2 aż przyjdzie i usz sie nie moge doczekac aż posadze na nim lustrzanke (na początek zabawy w astrofoto chyba dobry zamysł ;))

NEQ6 SynScan, 80ED black diamond, FF 0,85, EOS40D, szukaczoguider + QHY5 MONO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024