Skocz do zawartości

[S] newton 150/750 na EQ3


easy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

dokładnie ten : https://www.bresser.de/pl/bresser-bresser-3/Teleskopy/BRESSER-Space-Explorer-150-750-bresser.html

tam też kupiłem go raptem w grudniu 2021 , ale korzystając z czystego nieba na początku stycznia i po kilkunastu mroźnych nocach połknąłem bakcyla na amen...jednakże apetyt rośnie w miarę jedzenia więc właśnie jedzie do mnie coś nowego, większego, choć do tych samych zadań wiec nie ma sensu dublować sprzętu

stan- dobry. właściwie to lepszy niż w momencie wyjęcia z opakowania - lustra sa ustawione tam gdzie powinny być i wzajemnie  skolimowane, montaż jest przesmarowany, wszystkie śrubki  dokręcone i zabezpieczone, śruby ustalające kolimacji LG wymieniłem na dłuższe z dużym łbem - obsługa bez narzędzi

zalety - bardzo dobre  lustro , bardzo dobry kitowy SPL 25mm, bardzo stabilny tripod, super rozdzielczy obraz DS-ów 

wady - słabe jakościowo  : przekładnia wyciągu okularu ( no ale tu się ustawia i zapomina )   plastikowe obejmy tuby, szukacz 

montaż EQ3 jest OK, nic więcej, może pracować w AZ lub Para, działa płynnie, do śledzenia gwiazd czy Księzyca wystarczy,  tuba teleskopu metalowa z blachy 1mm (?)  więc przy pająku założyłem z zewnątrz dwie opaski metalowe dla ustabilizowania przekroju , w przeciwnym wypadku przy centrowaniu pająka tuba się deformowała. 

zestaw podczas ostrzenia , dotykania wpada w drgania wg mnie za sprawa połączenia obejmy-szyna, potrzebuje ok 2 sec na uspokojenie, za to nie drga  podczas obserwacji i posuwu w obu osiach - to w sumie najważniejsze , chodzi przecież o obraz a ten jest zaskakująco dobry

mam oczywiście wszystkie kartony, fakturę, oba kitowe okulary, uchwyt do smartfona,  dodatkowo  polecam zaślepkę do kolimacji metodą Hamala, i kolimator GSO ( co ciekawe sam kolimator przyszedł skolimowany ? , zestaw jest oczywiście na gwarancji i bez żadnych wad optyki itp

lokalizacja Maszewo, Zachodniopomorskie

koszty wysyłki i jej ubezpieczenia po stronie kupującego

cena za zestaw  bez 1150 a z kolimatorem 1299 PLN  - do negocjacji

fotki dla chętnych

 

tel 661 235 465, w zasięgu do 3 lutego, potem poczta

 

czystegonieba !

Paweł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)