Skocz do zawartości

Pierwszy teleskop SkyWatchwer Skymax 90...


alexxx304

Rekomendowane odpowiedzi

Witam stałem się szczęśliwym posiadaczem w/w teleskopu. Jest to moja pierwsza tuba w życiu. 

Złożyłem, obserwowałem księżyc a później już brakło mi czasu na resztę ale teraz powracam ze zdwojoną siłą do obserwacji.

Na chwile obecną dysponuję tym co dał producent tj. Barlow x2 okulary 10 i 25mm i średnicy 1,25". W ciągu 3-4 tygodni dotrze do mnie od producenta "Datyson full-metal 5X Barlow" oraz okular "Celestron 1.25" 4mm" 

Mam kilka pytań:

Co uda mi się zobaczyć na moim sprzęcie prócz księżyca na wyciągnięcie reki.

Jak duże zniekształcenie może być na tym Barlow x5 i czy jest sens zakładania tego do mojego teleskopu.

Jak zamontować do tego cuda aparat Fuji Film s2980 aby wykonać kilka zdjęć i filmów;)

Czy mogę zamontować mój teleskop na tanim statywie z allegro np http://allegro.pl/profesjonalny-statyw-foto-3d-z-poziomica-110-cm-i4610755428.html

ewentualnie proszę o polecenie czegoś niedrogiego.

A może znajdzie się ktoś z okolicy kto da mi parę wskazówek i rad.

 

Ps. 

Mój obecny statyw Teleskops_Skymax_90_Table_Top-700x700.pn  

 

Dodam że jestem nowy i zielony w tym temacie!!!!!

SkyWatchwer Skymax 90/1250 + Barlow x2 + okulary 1,25" 10mm i 25 mm + Fuji Film s2980... 

W drodze do mojego zestawu: Celestron 1.25" 4mm + Datyson full-metal 5X Barlow

Bardzo chętnie przyłączę się do bardziej zaawansowanego obserwatora Lubuskie>Drezdenko>Dobiegniew>ITP....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dodam że jestem nowy i zielony w tym temacie!!!!!

Kolego a proszę napisz jaką aperturę ma Twój MAczek - to znaczy średnicę 90mm czy 102mm bo z fotki to nie wynika :) Wygląda na 90 ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a proszę napisz jaką aperturę ma Twój MAczek - to znaczy średnicę 90mm czy 102mm bo z fotki to nie wynika :) Wygląda na 90 ???

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p1049_Skywatcher-Skymax-90-auf-EQ1---90-1250mm-Maksutov-Cassegrain.html

 

 

Dane techniczne:

- długość 90mm Przesłona / ogniskowej 1250mm 

- stosunek ogniskowej f / 13.9 

- Ograniczenie wielkości gwiazdowych 12,5 mag 

- rozdzielczość 1,3 " 

- 25 cm Długość rury 

- Rura waga 1,4kg 

- Rura o średnicy 10cm 

- wewnętrzne ogniskowanie wysiłku 

- Zdjęcie połączenie statywu tuleja 

- 1,25 "Okular Połączenie 

- Red dot finder zlokalizować obiekty 

SkyWatchwer Skymax 90/1250 + Barlow x2 + okulary 1,25" 10mm i 25 mm + Fuji Film s2980... 

W drodze do mojego zestawu: Celestron 1.25" 4mm + Datyson full-metal 5X Barlow

Bardzo chętnie przyłączę się do bardziej zaawansowanego obserwatora Lubuskie>Drezdenko>Dobiegniew>ITP....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "coś" ma być statywem, kosztuje 23 zł i w tytule aukcji ma słowo "profesjonalny" należy to "coś" omijać z daleka ;)

 

Okular 4 mm i barlow x5 będą praktycznie bezużyteczne w tym MAK-u, z powodu źrenic wyjściowych ( i powiększeń ) wykraczających poza jego możliwości.

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dane techniczne:

- długość 90mm Przesłona / ogniskowej 1250mm 

 

Napiszę od razu, że soczewka Barlowa x 5 w tym teleskopie się nie sprawdzi - szkoda pieniążków przy ogniskowej ponad 1200 mm z okularem np. 10mm uzyskasz powiększenie nierealne - zobaczysz ciemność i nic poza tym. To samo z tym okularem 4mm - bez soczewki B. - powiększenie wyniesie ponad 300x.

Co zobaczysz ??? Tu masz symulator, gdy wpiszesz sobie parametry swojego teleskopu i okularków ustaw tryb real i mniej więcej pokaże Ci się obraz obiektu.

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3080-astrotabak/

Jeśli szukasz montażu to poszukaj takiego czegoś na giełdzie astro za około 200 zł do tej rurki będzie OK http://teleskopy.pl/advanced_search_result.php?keywords=Monta%BF%20azymutalny%20Synta%20AZ-3%20g%B3owica%20+%20statyw

To z Allegro to tak jak Kolega Robert napisał - z daleka :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam ile jest wart Datyson full-metal 5X Barlow to jak się nie sprawdzi powędruję na tutejszą giełdę;)

SkyWatchwer Skymax 90/1250 + Barlow x2 + okulary 1,25" 10mm i 25 mm + Fuji Film s2980... 

W drodze do mojego zestawu: Celestron 1.25" 4mm + Datyson full-metal 5X Barlow

Bardzo chętnie przyłączę się do bardziej zaawansowanego obserwatora Lubuskie>Drezdenko>Dobiegniew>ITP....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam ile jest wart Datyson full-metal 5X Barlow to jak się nie sprawdzi powędruję na tutejszą giełdę ;)

Takiego cudaka dawno nie widziałem - z ciekawości znalazłem ale czy na giełdzie znajdzie kupca ???? Wątpię ::) :)  http://www.miniinthebox.com/pl/datyson-pelny-5x-barlow-lens-barlow-1-25-inche-do-teleskopu-astronomicznego_p1519608.html

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omijaj ten barlow szerokim łukiem http://www.miniinthebox.com/pl/datyson-pelny-5x-barlow-lens-barlow-1-25-inche-do-teleskopu-astronomicznego_p1519608.html  według specyfikacji to plastik. Jak Jacek pisze do tego maczka nie zawracaj sobie głowy barlowem x5 szkoda kasy.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omijaj ten barlow szerokim łukiem http://www.miniinthebox.com/pl/datyson-pelny-5x-barlow-lens-barlow-1-25-inche-do-teleskopu-astronomicznego_p1519608.html  według specyfikacji to plastik. Jak Jacek pisze do tego maczka nie zawracaj sobie głowy barlowem x5 szkoda kasy.

To zapewne niedługo znajdzie się na giełdzie za jakieś 60 zł komuś się może na coś przydać....

 

Co zobaczę na moim sprzęcie spoza naszego układu?

SkyWatchwer Skymax 90/1250 + Barlow x2 + okulary 1,25" 10mm i 25 mm + Fuji Film s2980... 

W drodze do mojego zestawu: Celestron 1.25" 4mm + Datyson full-metal 5X Barlow

Bardzo chętnie przyłączę się do bardziej zaawansowanego obserwatora Lubuskie>Drezdenko>Dobiegniew>ITP....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zamontować do tego mój aparacik FujiFilm s2980?

SkyWatchwer Skymax 90/1250 + Barlow x2 + okulary 1,25" 10mm i 25 mm + Fuji Film s2980... 

W drodze do mojego zestawu: Celestron 1.25" 4mm + Datyson full-metal 5X Barlow

Bardzo chętnie przyłączę się do bardziej zaawansowanego obserwatora Lubuskie>Drezdenko>Dobiegniew>ITP....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie cenę tego barlowa jeśli go wystawisz zweryfikuje rynek...ale biorąc pod uwagę że na aliexpress kosztuje niecałe 15 dolarów nie nastawiałbym się optymistycznie... ;)

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co zobaczę na moim sprzęcie spoza naszego układu?

To rurka głównie do US - Czyli Księżyc, Słonko przez filtr z folii Baadera, i planety. Bardzo dobrze się sprawdzi do obserwacji ziemskich.

Ale tu masz perełkę do wyłuskiwania obiektów w małych aperturach tylko z powiększeniami nie można przesadzać - teleskop to nie mikroskop im większy power tym lepiej :)

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3467-tabela-wimmera/

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)