Skocz do zawartości

Jacek E.

Konkurs Heńkowy
 • Zawartość

  17343
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  162

Ostatnia wygrana Jacek E. w Rankingu w dniu 10 Lipiec

Jacek E. posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

9618 Excellent

O Jacek E.

 • Tytuł
  Konkurs Henia
 • Urodziny 25.01.1957

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  - Ustka / Lędowo / Zatom

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Ustka

Ostatnie wizyty

56815 wyświetleń profilu
 1. Nie, nie - żadnych okularów przy DSO
 2. No chyba raczej tak. Napisz do Szymka - Szdom1 - on do niedawna takiego jak Twój zestawu używał (SW150/750 + Canonek) to ewentualnie potwierdzi. Ale chyba to ten.
 3. Jacek E.

  Zdjęcia chmur

  I w zenicie takie:
 4. Jacek E.

  Zdjęcia chmur

  I przedwieczorne piórka A nocka znów do D
 5. Tu Ci nie pomogę. Poczekaj na Kolegów, którzy podobny sprzęt posiadają. Doradzą najlepszy.
 6. Powinieneś mieć w wyciągu korektor (np. Baader MPCC...) Najlepiej wkręcany w drawtubę. Za nim złączka bacfocusa nakręcana (o odpowiedniej długości - podaje producent korektora aby zachować określoną odległość do matrycy) i ją wkręcasz w bagnet lustrzanki.
 7. No i w braku korektora chyba piesek pogrzebany... No i czy coś nie jest krzywo (ugięcie wyciągu), nie wkręcanie złączki z bagnetu lustrzanki tylko wtykanie wyciąg i dokręcenie śrubami czy clamping ringiem. Tu musi byś wszystko osiowo idealnie bo tak to zaraz gwiazdkowe kwiatuszki lub kreseczki wychodzą. I korektor niestety potrzebny.
 8. Jacek E.

  Księżycowe Zakamarki

  Na drugim jest więcej
 9. No to chyba rzeczywiście nie jest kolimacja.... Napisz co wtykasz po kolei do wyciągu. Używasz jakiegoś korektora? Jaki detektor?
 10. Serdecznie zapraszam fotografujących niebo w dzień i w nocy do V Edycji - Konkursu im. Heńka Kowalewskiego na Astrofotografię Miesiąca Forum Astronomicznego. Szczegółowe informacje znajdziecie w Regulaminie Konkursu oraz w dziale konkursowym. Konkurs na Astrofotografię lipca 2018 czeka na Wasze prace - 10 dni pozostało. Jednocześnie bardzo proszę przyszłych Szanownych Jurorów o dokładne zapoznanie się z nowym Regulaminem Konkursu - zwłaszcza z jego 8 punktem dotyczącym zasad głosowania, na Wasze Szanowni Forumowicze prośby została ,,wzbogacona" możliwość oceny konkursowych prac. Jest o tym napisane w Punkcie nr 8 regulaminu. Pozwolę sobie tu powyższy punkt zacytować: Zasady głosowania w ankietach miesiąca i ankiecie roku: 8.1 Ankiety są publiczne. 8.2 W ankiecie miesiąca biorą udział zarejestrowani pełnoprawni użytkownicy FA. W ankiecie roku biorą udział zarejestrowani pełnoprawni użytkownicy z minimalnym miesięcznym stażem od daty zarejestrowania na FA. 8.2 Każdy głosujący może oddać głos na maksymalnie trzy prace zgłoszone do danej edycji. 8.3 Wszystkie głosy jurora, który w głosowaniu wskaże więcej niż trzy prace, stają się automatycznie głosami nieważnymi. 8.4 Ze względu na ograniczenia silnika ankiety forumowej, każdy głosujący zobowiązany jest samemu kontrolować ilość oddanych przez siebie głosów. Wykluczenia głosów wynikające z tego niedopatrzenia nie mogą być przedmiotem reklamacji.
 11. No to Szanowna Społeczności - zakładamy wątek tego pięknego wydarzenia? Wstawiajmy tu relacje, fotografie, aviki i wszystko co z nim związane aby była pamiątka na kolejne lata Za Astronomia24 - tak będzie czasowo wyglądał przebieg dla naszego kraju: Początek zaćmienia półcieniowego: 19:13 czasu polskiego Początek zaćmienia częściowego: 20:24 czasu polskiego Początek zaćmienia całkowitego: 21:30 czasu polskiego Maksymalna faza zaćmienia 100%: 22:22 czasu polskiego Koniec zaćmienia całkowitego: 23:14 czasu polskiego Koniec zaćmienia częściowego: 00:20 czasu polskiego Koniec zaćmienia półcieniowego: 01:31 czasu polskiego Wschody Księżyca dla wybranych miast (+/- 5 minut): Lublin: ~20:11 Rzeszów: ~20:12 Białystok: ~20:12 Kielce: ~20:18 Warszawa: ~20:19 Kraków: ~20:20 Bielsko-Biała: ~20:23 Olsztyn: ~20:24 Łódź: ~20:24 Katowice: ~20:24 Gdańsk: ~20:32 Bydgoszcz: ~20:32 Wrocław: ~20:33 Poznań: ~20:36 Szczecin: ~20:46
 12. Jak nikogo nie znajdziesz to tu masz najprostszy acz bardzo skuteczny opis
 13. Jacek E.

  Zdjęcia chmur

  Poranne piórko nad Ustką.
 14. Jacek E.

  Ignisdei 100 lat

  Robert - 100 latek ze spełnionymi marzeniami życzę
 15. Jacek E.

  Obiektywy do astrofotografii?

  O! I to jest do obiektywów zajefajne
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)