Skocz do zawartości

Jacek E.

Konkurs Heńkowy
 • Zawartość

  15997
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  129

Ostatnia wygrana Jacek E. w Rankingu w dniu 9 Listopad

Jacek E. posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

7854 Excellent

O Jacek E.

 • Tytuł
  Konkurs Henia
 • Urodziny 25.01.1957

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  - Ustka / Lędowo / Zatom

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Ustka

Ostatnie wizyty

50943 wyświetleń profilu
 1. KALENDARZ Forum Astronomicznego

  W malutkiej Ustce wczoraj dostałem przesyłkę z tej samej firmy o 21. Są zarąbani przesyłkami.
 2. M.Rudy i Robert41

  Mariuszu i Robercie - Wszystkiego dobrego przez najbliższe 100 latek
 3. Astroprezenty pod choinkę :)

  Dokładnie - szczególnie poprawę powinieneś zauważyć na jasnym kominie, ścianach lub wieżowcu - i już się humor poprawi
 4. Amatorskie zabawy astro

  Munio po dwudziestej dopiero wschodził w czwartek a Plejadki już niedaleko południka wtedy były. No chyba, że bardzo późno strzelał.
 5. Amatorskie zabawy astro

  A kalibratki masz świeże? A spróbuj złożyć materiał bez flatów - same darki i biaski. Troszkę ,,mała" ta fotka - nie można dokładnie się przyjrzeć. A ile biasków i darków użyłeś?
 6. Wygraj rozczną prenumeratę "Astronomii"

  Darek - Gratulacje - BOMBA!!!!!!!!!!
 7. Ochrona Ciemnego Nieba

  Zobaczcie porównanie w przedziale osiemnastoletnim Europy https://kobieta.onet.pl/zdrowie/zanieczyszczenie-swiatlem-ziemia-staje-sie-coraz-jasniejsza/9xnc59p
 8. Jaki okular >40mm do SCT

  A rozważałeś tego SWANka? Paczałem przez niego z C11 na ciemnej miejscówce w Apeninach od północnej strony. Bardzo ładnie się sprawował https://deltaoptical.pl/okular-william-optics-swan-40-mm-2
 9. Astrofotografia krótkoczasowa by Lukasz83

  Myślę, że tu jest ewidentny brak ostrości, no i nawet przy tak krótkich czasach gwiazdki są pojechane. Gain za wysoki - przepalone gwiazdki Próbowałeś na mniejszym?
 10. Serdecznie zapraszam fotografujących niebo w dzień i w nocy do IV Edycji - Konkursu im. Heńka Kowalewskiego na Astrofotografię Roku Forum Astronomicznego. Szczegółowe informacje znajdziecie w Regulaminie Konkursu oraz w dziale konkursowym Konkurs na Astorofotografię Grudnia FA czeka na Wasze prace. To ostatni, już niecały miesiąc IV edycji! Jednocześnie bardzo proszę przyszłych Szanownych Jurorów o dokładne zapoznanie się z Regulaminem Konkursu - zwłaszcza z jego 8 punktem dotyczącym zasad głosowania, na Wasze Szanowni Forumowicze prośby została ,,wzbogacona" możliwość oceny konkursowych prac. Jest o tym napisane w Punkcie nr 8 regulaminu. Pozwolę sobie tu powyższy punkt zacytować: Zasady głosowania w ankietach miesiąca i ankiecie roku: 8.1 Ankiety są publiczne. 8.2 W ankiecie miesiąca biorą udział zarejestrowani pełnoprawni użytkownicy FA. W ankiecie roku biorą udział zarejestrowani pełnoprawni użytkownicy z minimalnym miesięcznym stażem od daty zarejestrowania na FA. 8.2 Każdy głosujący może oddać głos na maksymalnie trzy prace zgłoszone do danej edycji. 8.3 Wszystkie głosy jurora, który w głosowaniu wskaże więcej niż trzy prace, stają się automatycznie głosami nieważnymi. 8.4 Ze względu na ograniczenia silnika ankiety forumowej, każdy głosujący zobowiązany jest samemu kontrolować ilość oddanych przez siebie głosów. Wykluczenia głosów wynikające z tego niedopatrzenia nie mogą być przedmiotem reklamacji.
 11. Mineralny Księżyc

  Kilka lat temu Zdzicho chyba pierwszy u nas zaczął kolorowanie (naturalne) Księżyca, tu jest link do tego tematu https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/2460-księżyc-w-kolorze/ A tu jego tutek jak to robić Kolorowy Księżyc.pdf Co do barw to rzeczywiście zależą od składu chemicznego jego gleby A w 2004 roku powstał chyba pierwszy na polskich forach temat kolorowego Munia https://astropolis.pl/topic/5588-kolory-księżyca/
 12. Meade 10" ACF f/10

  Ładniusio się zapowiada
 13. XV Zlot - nie wyłączone lampy

  No - z nim wtedy o ile mnie pamięć nie myli przyszedł.
 14. Moja Fotka i pytania...

  Trzecia, czyli cytat poniżej - ociupinkę zdjąć niebieskiego i będzie OK.
 15. Głosy nieważne sprawdzane są na bieżąco przez Łukasza Dla przypomnienia - aby Jurorka/Juror oddała/oddał ważny głos/głosy może ,,zaptaszkować" jego zdaniem najładniejsze prace w ilości: jednej, dwóch lub maksymalnie trzech w ankiecie danego miesiąca. Najbliższe - zarazem ostatnie głosowanie za grudzień 2017 odbędzie się w dniach 01 - 06.01.2018r. Kolejne to już ANKIETA ROKU 2017.
×
© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2017)